Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kompresor nie pompuje powietrza tak jak należy

06 Lis 2009 19:00 6862 9
  • Poziom 9  
    Witam mam pewien problem. Posiadam kompresor trójfazowy i wyłącznik ciśnieniowy pod 230v. Wszystko podłączyłem tak jak miałem na rysunku i pojawił się problem: kompresor nie pompuje powietrza tak jak należy, kręci o wiele słabiej, ledwo się kręci, a gdy był podłączony przez same kable bez stycznika, wyłącznika to pompował powietrze bardzo intensywnie, szybko sie kręcił itp. działał prawidłowo. Kable w styczniku podłączyłem wedłóg kolorów przy wyjściu/wejściu tak jak wcześniej to działało. Na rysunku który zamieszczam jest narysowany dodatkowo wyłącznik prądu do ktorego prowadza kable dwużyłowe lecz go w rzeczywistości nie zamontowałem. Niestety nie znam dokładnych danych silnika, bo nie ma na nim blaszki. Prosze o pomoc!!

(WC - oznacza wyłącznik ciśnieniowy)

kompresor nie pompuje powietrza tak jak należy kompresor nie pompuje powietrza tak jak należy kompresor nie pompuje powietrza tak jak należy
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 28  
    Sprawdź czy stycznik przekazuje wszystkie trzy fazy bo wygląda na to że nie.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    WITAM
    Stycznik pokazany na zdjęciu nie nadaje się do załączania silnika 3-fazowego .
    Takie podłączenie na tym styczniku to przejście jednej fazy na wyłączonym styczniku a na załączonym masz dwie fazy.
    Zmień stycznik na inny z trzema stykami załączającymi się po załączeniu stycznika.POZDRAWIAM
  • Poziom 9  
    Dziękuje za odpowiedz, a gdy kupie prawidłowy stycznik to czy podłączenie będzie takie samo?
  • Poziom 10  
    WITAM

TAK podmień tylko styczniki i będzie działać prawidłowo.
    Podłącz jeszcze przewód zerowy do silnika bezpośrednio, na rysunku nie
    masz zerowania(czyli ochrony).
  • Poziom 9  
    a jeszcze takie male pytano :P Czy cewka musi byc 230V czy 380V ?
  • Poziom 21  
    Witam.
    Cewka na 230V i do tego zainwestuj parę PLN załóż sobie czujnik zaniku fazy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam.
    W mojej ocenie stycznik jest dobry, tylko kol. tomiirow podłączył zasilanie silnika pod górne styki. Tam rzeczywiście mamy po dwa styki czynne i bierne. Podłącz kol. zasilanie silnika do dolnych styków stycznika i wszystko powinno być OK.
  • Poziom 12  
    Zgadzam się z kolegą fala591, jeżeli stycznik jest nie uszkodzony będzie działał prawidłowo. Jedyne co podlega rozpatrzeniu to moc silnika i dopuszczalne obciążenie stycznika.
  • Poziom 9  
    Nie, podłączyłem to do dolnych. Faktycznie może ten stycznik jest wadliwy.