Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker Indianapolis BE7921. Gdzie ten EEPROM?...

Dulan 07 Lis 2009 01:27 5788 8
  • #1 07 Lis 2009 01:27
    Dulan
    Poziom 26  

Witam.
    Chcę znaleźć kod, więc muszę odczytać EEPROM 24c64, który ponoć w tym radiu ma się znajdować: http://codedradio.info/?i=bn&st=BE7921 .
    Jest jeden problem -nie mogę go nigdzie zlokalizować :). Czyżby w tym modelu było inne rozwiązanie przechowywania kodu?.
    To radio jakby ktoś nie kojarzył ma 10 przycisków(7 do wprowadzenia kodu), kod 5-cyfrowy. Myślałem, że obejdzie się bez kopania w nim, ale chyba jednak nie, no ale zonk pozostaje bo SMD 24c64 nie stwierdzono.
    Dziękuję za każde pomocne sugestie.

0 8
  • #2 07 Lis 2009 10:49
    pudzianowski
    Poziom 28  

Może być tak,że pamięć ta nie ma dokładnie takiego oznaczenia.Może być tym samym układem,lecz innego producenta i przez to z innymi napisami.Wrzuć zdjęcia lub dokładne i pełne oznaczenia wszystkich układów z 8-mioma nóżkami

0
  • #3 07 Lis 2009 11:54
    Dulan
    Poziom 26  

Znalazłem AT64A w innej obudowie niż standardowa dla 24c64.
    Czytałem, że ktoś próbował odczytać ten układ: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic369550.html więc nie wiem czy jest sens go wyciągać.
    Becker Indianapolis BE7921. Gdzie ten EEPROM?...
    Te dwa po lewej, to operacyjny i regulator napięcia.
    Ten na górze po środku to AT64A

0
  • #4 07 Lis 2009 13:02
    fabi
    Spec od car audio

Wydaje mi się, że to będzie ten mały układ obok blachy z napisem 1.
    Czytaj i podeślij, być może będę mógł pomóc.

0
  • #5 07 Lis 2009 14:25
    Dulan
    Poziom 26  

fabi napisał:
    Wydaje mi się, że to będzie ten mały układ obok blachy z napisem 1.
    Czytaj i podeślij, być może będę mógł pomóc.

Tak, to jest właśnie AT64A.
    Niestety żadnej noty katalogowej do niego nie ma, przynajmniej nic nie znalazłem.
    W sumie nigdy nie poddałem się z żadnym radiem, a tu wygląda, że będzie kapitulacja :|

0
  • #6 07 Lis 2009 15:08
    fabi
    Spec od car audio

To jest zwykła I2C. Wylutuj, podłącz pod programator 1:1 i czytaj jako 24c64.
    Można spróbować czytać w układzie, podpinając tylko 4, 5 i 6 nóżkę, jak ucichnie transmisja.

0
  • #7 07 Lis 2009 20:13
    Dulan
    Poziom 26  

Ani w radiu, ani na zewnątrz nie można go odczytać. Próbowałem JDM Programmer`em i Willemem. Komunikat" nie otrzymano potwierdzenia.
    Jeżeli chodzi o podłączenie, to nóżki 1-4 w radiu są do masy, czyli prawidłowo.

Znalazłem to: Becker Indianapolis BE7921. Gdzie ten EEPROM?... ,ale to inna obudowa.
    Moja to TSSOP8 czyli powinno być faktycznie 1:1.

0
  • #8 08 Lis 2009 20:23
    ikar55
    Spec od car audio

100% że 1:1. Twój problem związany jest raczej z możliwościami używanych przez Ciebie programatorów. Radzę ponieść nóżki 5 - 8 podłączyć 4-ma drucikami do programatora i odczytać w zakresie 24c02. Tyle Ci wystarczy by poznać to co dla Ciebie istotne.
    Nie jestem tylko pewien czy to radio nie woła o 4-ro cyfrowy kod komunikacyjny z pokładem, który znajduje się w pamięci Flash.

0
  • #9 08 Lis 2009 21:02
    Dulan
    Poziom 26  

Nóżki 1, 2, 3, 4 mam zmasowane. Układ na wierzchu. 5, 6, 7 i 8 podpięte. Czytam jak 24c02. Nie wiem czy to nie problem przez zainstalowany SP3 w XP. ICprog`a uruchamiam w trybie zgodności z NT i 98-ME, bo inaczej sypie błędem na starcie programu "Privileged instrucion", ale po kliknięciu OK program działa.
    Żeby jeszcze gdzieś wsad istniał, to podstawił bym tam normalny 24C64.
    Inaczej już do kodu radia się raczej nie dostanę, bo generatora pod to raczej nie ma.

Najczęściej używałem do programowania tego: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic125314.html i stukało wszystko pięknie.

Testowałem programator (sygnały wyjścowe) i na nóżce 5 mam 6,5V, na 6 jest 11,7, na 7 masa na 8 4,8V.

Testowałem teraz czysty układ 24c32 i czyta go na każdym sprzęcie i programie perfekcyjnie. Tego AT64A nie ruszy za nic!

Wsadziłem kostkę do radia z powrotem i prosi o kod, czyli pamięć jest OK.

Jakieś pomysły jeszcze Panowie?

Radio odpaliłem. Załadowałem wsad od BE7920 do kostki 24C32.
    15 minut czekania -"code wait". Wklepałem kod i śmiga.

Nadal tylko nie wiem dlaczego AT64A nie chce mi się odczytać. Może wymaga większego napięcia?...

0
  Szukaj w 5mln produktów