Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 308D miga kontrolka poziomu oleju

pogromcaa 14 Lis 2009 18:17 5115 3
  • #1 14 Lis 2009 18:17
    pogromcaa
    Poziom 12  

Witam, może ktoś mi powie o co chodzi z tym, że miga kontrolka poziomu oleju (ta z falką), poziom jest prawie max. a kontrolka miga tylko podczas buksowania, wtedy również słychać pracującą pompę ABS ale to chyba normalne. Czy ta kontrolka spełnia jeszcze jakąś funkcję oprócz sygnalizacji za niskiego poziomu oleju?
    Auto to Mercedes Sprinter '96 308D z ABS.
    Pozdrawiam

0 3
  • Pomocny post
    #2 15 Lis 2009 09:55
    Rolandos
    Poziom 18  

może masz pozamieniane kontrolki w desce?

0
  • #3 15 Lis 2009 10:40
    pogromcaa
    Poziom 12  

No właśnie nie wiem ale kontrolki od ABS jak i od poziomu oleju normalnie zapalają się przy zapłonie i zaraz gasną więc tu jest OK, chyba że jakieś zwarcie w liczniku może.

0
  • #4 16 Lis 2009 13:53
    pogromcaa
    Poziom 12  

Jednak miałeś rację Rolandos, poszedłem Twoim tropem i faktycznie kontrolka była zamieniona z ABD.
    Najpierw odłączyłem wtyczkę od ABS i ta kontrolka niby od oleju nie zapaliła się wcale a od ABS świeci więc to już było podejrzane co ma jedno do drugiego.
    Okazało się że czujnika poziomu oleju nie ma wcale a kontrolka jest od ABD i teraz jest ok, jak buksuje to miga ABD, ogólnie to trochę śmiesznie to rozwiązali w tym liczniku że można wsadzać te kontrolki jak komu pasuje. Ale nie wszystkie na szczęście.
    Zamykam.

0