Problem dotyczy monitora Hyundai DeluxScan V770
Od dłuższego czasu obraz na monitorze "drżał" w poziomie (co jakiś czas szybko się rozciągał i równie szybko wracał do stanu normalnego), aż pewnego dnia przestał się włączać - po podłączeniu kabla zasilającego monitor próbkował (było słychać cykanie).
Wymieniłem padnięty 2SC5404 na BU2525 i monitor ruszył, ale obraz był rozszerzony w poziomie i zniekształcony ("wklęsła" poduszka
). Czuć było, że już po kilku minutach chodzenia coś się mocno nagrzewa. Po nagrzaniu co jakiś czas "rwało" obraz.
Wymieniłem IRF630 i grzanie oraz rwanie znikło, został tylko zniekształcony obraz.
Nie działa regulacja szerokości H oraz zniekształceń poduszkowych.
Gdzie szukać przyczyny takiego zachowania (jakiś kondensator, dioda, rezystor - tylko które ?) oraz gdzie mogę znależć schemat tego monitora ?
Jakby ktoś miał schemat i znał przyczyny takiego działania to prosiłbym o konretną odpowiedź, które elementy sprawdzić/wymienić.
Dziękuję
Od dłuższego czasu obraz na monitorze "drżał" w poziomie (co jakiś czas szybko się rozciągał i równie szybko wracał do stanu normalnego), aż pewnego dnia przestał się włączać - po podłączeniu kabla zasilającego monitor próbkował (było słychać cykanie).
Wymieniłem padnięty 2SC5404 na BU2525 i monitor ruszył, ale obraz był rozszerzony w poziomie i zniekształcony ("wklęsła" poduszka
Wymieniłem IRF630 i grzanie oraz rwanie znikło, został tylko zniekształcony obraz.
Nie działa regulacja szerokości H oraz zniekształceń poduszkowych.
Gdzie szukać przyczyny takiego zachowania (jakiś kondensator, dioda, rezystor - tylko które ?) oraz gdzie mogę znależć schemat tego monitora ?
Jakby ktoś miał schemat i znał przyczyny takiego działania to prosiłbym o konretną odpowiedź, które elementy sprawdzić/wymienić.
Dziękuję