logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Amica PA5510B421 - kod błędu 3, problem z wypompowaniem wody

Nikaa4 18 Lis 2009 21:41 2769 1
REKLAMA
  • #1 7279018
    Nikaa4
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 1
    Mam problem. Po wymianie zaworu przesterowania i elektoniki na płycie głównej - triaka Z0107 i rezystora 360 Ω pralka popracowała pół roku.Ponownie wymieniłam na inny zawór przesterowania, usunęłam zimne luty.Problem powtarza się co 5 prań.Program prania jest przerywany -wyświetla kod 3, nie wypompuje wody. Wąż odpływowy udrożniony, presostat przedmuchany, filtr czysty. Czy ktoś miał podobny problem ? Pralka z aqua sprayem.Nadmieniam że na programie 9 uszlachetnianie wypompowuje wodę, tak samo na 8-wirowanie.Zastanawiam się czy to nie jest pompka wody?
  • REKLAMA
  • #2 7287209
    jakolpi
    Poziom 11  
    Posty: 62
    Ocena: 5
    Mam taką pralkę. Objawy zużytej pompy to niekończenie cyklu prania(woda zostaje). Zdjąć dolny panel osłonowy, włączyć i obserwować. Przy otrzymanym napięciu pompa warczy ale nie pompuje. Po pewnym czasie napięcie odłącza programator i wyrzuca błąd. Może również ruszyć i skończyć pranie. Przy następnym stanie. Pompa ok. 50 zł.
REKLAMA