Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Navigon 7110 nie ładuje, ale działa...

20 Lis 2009 15:05 2379 3
  • Poziom 14  
    Mam problem z nawigacją Navigon 7110. Pożyczyłem ją znajomemu i niestety po "powrocie" do mnie na wyświetlaczu w momencie podłączenia ładowarki pojawiała się ikona komputera.

Problemem okazało się gniazdo które przelutowałem. Było wyrwane z płytki wraz z kilkoma punktami lutowniczymi, ale połączyłem przewodzikami.

Teraz jednak nie ładuje mi baterii. po podłączeniu nawigacji świeci się pomarańczowa dioda niezależnie od tego czy bateria jest podłączona czy też nie. Nawigacja działa poprawnie ale tylko i wyłączenie na ładowarce. Gdy podładuje sobie troszkę baterie i odłącze ładowarkę od nawigacji to wszystko będzie chodziło, ale jedynie do momentu kiedy jeszcze coś jest w baterii. Jak się wyładuje to może chodzić tylko na ładowarce...

Moje pytanie więc brzmi czy ktoś spotkał się z takim problemem? Może jest gdzieś jakiś schemat tej nawigacji? Ja zakładam, że problemem może być problem z układem ładowania albo brak jakiegoś połączenia ze względu na te powyrywane punkty lutownicze.
  • Poziom 43  
    Źle podłączone gniazdo, sprawdź dokładnie w okolicy gniazda przelotki.
  • Poziom 14  
    Tam wszystko było wyrwane. Bez schematu lub zdjęcia działającego raczej nie dojdę do tego.
  • Poziom 43  
    Schemat niestety niedostępny, spróbuję poszukać zdjęcia płyty.