Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips TRIATHLON 2000 - problem z silnikiem...

Pawlo's 21 Nov 2009 19:19 3733 3
    Pawlo's
    Level 11  
    Witam wszystkich,
    jestem od kilku lat "szczęśliwym" użytkownikiem odkurzacza Philips Triathlon 2000 i właśnie coś się stało z silnikiem. Po włączeniu kręci (ale na wolniejszych obrotach) jakieś 2-3 sekundy i rozłącza się ten bimetal który jest zamocowany w tej zielonej osłonie przy silniku. Nie wiem czy to uszkodzeniu uległo uzwojenie, szczotki czy komutator, a nie wiem jak ściągnąć tę zieloną osłonę tak żeby niczego nie połamać i zarazem wizualnie ocenić stan szczotek czy komutatora.

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i wskazówki co do kwestii próby naprawy czy diagnozy uszkodzenia, za co z góry serdecznie dziękuję.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    artfik
    Level 25  
    Witam jak zwolnione obroty to siedzi silnik.Do wymiany kpl.silnik ,nie występuje sam wirnik.koszt ok 200 zł.za silnik uniwersalny.Żeby rozebrać odkurzacz trzeba delikatnie ściągnąć osłonę rączki cienkim srubokrętem lub nożem podważyć z jednej strony rączki pod spodem są śruby a dalej to już pójdzie.Miłego rozkręcania
    Pawlo's
    Level 11  
    artfik wrote:
    Witam jak zwolnione obroty to siedzi silnik.Do wymiany kpl.silnik ,nie występuje sam wirnik.koszt ok 200 zł.za silnik uniwersalny.Żeby rozebrać odkurzacz trzeba delikatnie ściągnąć osłonę rączki cienkim srubokrętem lub nożem podważyć z jednej strony rączki pod spodem są śruby a dalej to już pójdzie.Miłego rozkręcania

Odkurzacz mam rozebrany, tylko zastanawiam się jak dostać się do samego komutatora i szczotek, żeby ocenić czy nie ma gdzieś np.zwarcia pomiędzy działkami komutatora. Na silniku (od strony komutatora i szczotek) siedzi taka zielona osłona i zabardzo nie wiem jak ją zdemontować...