Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
MetalWorkMetalWork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inteligentny Dom sprzęt, jak zrobić?

22 Nov 2009 10:46 7730 5
  • Level 11  
    Witam właśnie jestem w trakcie wykończenia swojego domu...
    Chciałbym się dowiedzieć jak by można było sterować np: jednym pokojem chodzi mi o to żeby z pomocą pilota zaświeci lampę, włączyć TV, rolety itp.
    Szukałem na necie ale nie dostałem konkretnej odpowiedzi gdzie by można by było dostać taki sprzęt ewentualnie zrobić.
    Posiadam SEP-a
    Pozdrawiam ;P
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • MetalWorkMetalWork
  • Level 35  
    admiral wrote:
    Chciałbym się dowiedzieć jak by można było sterować np: jednym pokojem chodzi mi o to żeby z pomocą pilota zaświeci lampę, włączyć TV, rolety itp.
    Szukałem na necie ale nie dostałem konkretnej odpowiedzi gdzie by można by było dostać taki sprzęt ewentualnie zrobić.
    Posiadam SEP-a
    Pozdrawiam ;P

Zastosowac jakis uklad automatyki domowej ?
    Do kupienia na allegro ?
  • MetalWorkMetalWork
  • Level 11  
    Właśnie o takie wyrażenie mi chodziło Dzięki ;P
  • Level 2  
    admiral wrote:
    Posiadam SEP-a
    Pozdrawiam ;P

Do prostych, niezbyt rozbudowanych systemów polecam, tak jak kolega wyżej - Xcomfort. Osobiście ten system instaluje tylko w obiektach, gdzie są już położone przewody i nie jest planowany remont. W takich sytuacjach jest to idealny system. Chociaż bez małych przeróbek na pewno się nie obędzie (np. zasilanie do panela, czujki, czy sterowników elektrozaworów - tych przewodów zawsze brakuje).
    Ogólnie system jest dość prosty, tani w montażu i programowaniu. W przypadku eib albo lcn już za samą możliwość programowania trzeba wyłożyć kilka ładnych tysięcy(program, certyfikat, bramka itp.). W Xcomfort wystarczy kupić jedno urządzenia za kilkaset złotych, program w podstawowej wersji jest za darmo. Można też "programować z śrubokręta), ale tylko proste funkcje.

Z takich prostych systemów znanych firm jest jeszcze InOne legranda, ale z nim nie miałem do czynienia. Ten system też można zainstalować(wdrożyć), jak już przewody są położone.

Ogólnie przy bardziej złożonych systemach Xcomfort wcale nie wychodzi tak tanio - mają strasznie drogie wyjścia binarne i wejścia. Nawet w EIB już są tańsze.

Dużo fajniejsze, dające dużo większe możliwości są systemy przewodowe(tzn. do komunikacji potrzebny jest dodatkowy przewód/przewody).

Jeżeli masz jakieś konkretne pytania, to pisz - postaram się pomóc.

Pozdrawiam
    Grzesiek
  • Level 11  
    Dzięki Grzegorz !

Zamykam.
    [Akrzy]