Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 3000 N200 0769-BZG brak ładowania baterii

23 Lis 2009 07:36 5945 2
  • Poziom 9  
    Witam,
    Problem pojawił się z dnia na dzień: wczoraj korzystałem jeszcze z laptopa na baterii, wszystko było ok - bateria się ładowała, laptop chodził. Wieczorem przydarzyła mi się dziwna sytuacja; przy pracy na baterii pojawił się komunikat o niskim stanie pojemności (10%) i konieczności podłączenia zasilacza. Schyliłem się po wtyczkę i (zanim zdążyłem ją podłączyć) laptop się wyłączył (nie uśpił jak jest ustawiony, tylko wyłączył jakbym baterię wyjął). Zdziwiłem się, ale ok - podłączyłem kabel zasilający, włączyłem laptopa i zostawiłem go na noc (włączonego) ponieważ miał do wyrenderowania scenę w 3dsmaxie gdy ja będę spał.

Dziś rano wstaję, siadam do komputera a tam stan baterii 9% (czyli taki jak wieczorem po włączeniu komputera), Winzgroza pokazuje "podłączony, nie ładuje", ikona baterii na laptopie nie świeci się (co jeszcze nigdy się nie zdarzyło, ZAWSZE się świeciła), a po wyjęciu wtyczki komputer robi papa jakby bateria była wyjmowana razem z wtyczką.

CPUID Hardware monitor pokazuje napięcie 10.6V (value:10.6, min:10.6, max:10.6), a stan naładowania baterii na 356mAh (value: 356, min:356, max:356), zaś sama bateria wg. specyfikacji na niej ma 4800mAh :/

Any ideas? Anyone?
  • Poziom 9  
    Miałem napisać złośliwy komentarz, ale właściwie nie mam co się denerwować, pewnie większość ludzi z problemami zaglądających tutaj to niekumaci co to baterii nie wyjmą a panikują.

Tak, wyjmowałem baterię, wgrałem nowszego biosa (pobranego z oficjalnej strony Lenovo). Cały czas ten sam feler: 9%, podłączony, brak ładowania, ikona baterii na laptopie się nie świeci. Sama bateria wykorzystywana jest od sierpnia zeszłego roku, jej pojemność po tym czasie (bardzo intensywne korzystanie, kilka cykli ładowania-rozładowywania dziennie) spadła do ok. 4000mAh (z tego co pokazywał CPUID Hardware monitor przed awarią).

EDIT:
    Dzwoniłem do Lenovo. Powiedzieli mi, że skoro bateria ma więcej niż rok, to mają mnie w d**** (tylko innymi słowami), i dali nr do autoryzowanego serwisu w Toruniu. Człowiek który ze mną rozmawiał albo jest dobrym aktorem, albo rzeczywiście pierwszy raz słyszał o takim przypadku. Jejku, jak ja lubię IT helpdesk -_-