Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic 2.0 1998 nie działa ogrzewanie

daniel469 28 Lis 2009 13:24 3421 11
  • #1 28 Lis 2009 13:24
    daniel469
    Poziom 9  

Witam was. scenic 1998 rok nie leci ciepłe powietrze z dmuchawy nawiew działa poprawnie
    -obieg płynu chłodniczego jest
    -temperatura silnika w normie
    -oba przewody od nagrzewnicy są ciepłe
    - pokrętło do zmiany temperatury powietrza działa poprawnie otwiera i zamyka
    - płynu chłodniczego mi nie ubywa
    - szyby nie parują
    dziękuję za odpowiedzi, bo mi brakuje już pomysłów i nie mam pojęcia co to może być.

0 11
  • #2 28 Lis 2009 19:08
    michal801
    Poziom 12  

Nic innego jak nagrzewnica można ją sprubować przepłukać może pomoże a najlepiej jest ją wymienić

0
  • #3 28 Lis 2009 21:58
    balonika3
    Poziom 36  

michal801 napisał:
    Nic innego jak nagrzewnica można ją sprubować przepłukać może pomoże a najlepiej jest ją wymienić
    Skoro obydwa węże są ciepłe, to i nagrzewnica będzie ciepła. Więc i powietrze powinno lecieć przynajmniej letnie. Jeżeli leci zimne, to linka nie porusza klapą.

0
  • #4 28 Lis 2009 23:26
    Mitur23
    Poziom 23  

Może padła nagrzewnica bądz wina siedzi w elektryce?

0
  • #5 28 Lis 2009 23:36
    balonika3
    Poziom 36  

Mitur23 napisał:
    Może padła nagrzewnica bądz wina siedzi w elektryce?
    Przeczytaj, co napisałeś, a następnie zastanów się, po co napisałeś.

0
  • #6 29 Lis 2009 10:16
    daniel469
    Poziom 9  

Obydwa węże są ciepłe, odpowietrzyłem, letniego powietrza też nie ma, tylko zimne. Sprawdzałem linkę, i klapkę otwiera.
    Nie wiem, koledzy, ale ta nagrzewnica chodzi mi po głowie, nie wiem czy to jest możliwe
    może częściowo jest zatkana.

0
  • #7 29 Lis 2009 10:40
    Zdunek 25
    Poziom 15  

Skoro przewody nagrzewają się to oznacza że nie działa siłownik elektryczny , który sreruje
    powietrzem czy ma przepłynąć przez nagrzewnicę czy klimatyzację.Proponuję w ciszy posłuchać czy pracuje przy przełączaniu ciepło zimno ,lub zamknięcie obiegu powietrza.
    Najczęściej zeskakuje cięgło z zabezpieczenia lub pęka .Kupa rozbierania i potrzebny ciepły garaż by nie połamać innych zatrzasków

0
  • #8 01 Gru 2009 21:05
    daniel469
    Poziom 9  

nie ma siłownika elektrycznego jest na linke sprawdzilem linka chodzi. tesz dziwi mnie to że jesli przewody od nagrzewnicy so ciepłe nadmuch działa to powinno być chociaż letnie powietrze. jesli nagrzewnica jest przydkana , to czy byłby obieg plynu chłodniczego i temperatura silnika w normie ?

1
  • Pomocny post
    #9 01 Gru 2009 21:12
    milejow
    Poziom 42  

Jedyne wytłumaczenie to brak połączenia klapy z jej osią(urwana,ukrecona) Klapy nie widać bo jest wewnątrz obudowy nagrzewnicy.Zdejmij cięgno z dźwigni klapy i poruszaj ręką,powinna w pewnym momencie opaść pod własnym ciężarem,w innym wypadku ukręcona/urwana oś

Dodano po 1 [minuty]:

Zdunek 25 napisał:
    Skoro przewody nagrzewają się to oznacza że nie działa siłownik elektryczny , który sreruje
    powietrzem czy ma przepłynąć przez nagrzewnicę czy klimatyzację.Proponuję w ciszy posłuchać czy pracuje przy przełączaniu ciepło zimno ,lub zamknięcie obiegu powietrza.
    Najczęściej zeskakuje cięgło z zabezpieczenia lub pęka .Kupa rozbierania i potrzebny ciepły garaż by nie połamać innych zatrzasków

Nie masz pojęcia o czym piszesz(klapa temp.a klapa recyrkulacji to 2 inne bajki)

0
  • #11 10 Mar 2010 09:41
    sstaniszewski
    Poziom 15  

Witam idz za radą kolegi januszc na 100% zamulona nagrzewnica ,żadna tam elektronika,linki itp ,przepłucz lub wymień na nową koszt ok 80zł .

0
  • #12 11 Mar 2010 21:39
    daniel469
    Poziom 9  

dzienkuje za pomoc powodem byla przytkana nagrzewnica, zamykam temat.

0