Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urządenie Do Ustawiania Poziomu Sygnału Anteny SAT

03 Dec 2009 08:11 10061 2
  • User removed account  
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 26  
    Tak naprawdę, zwykły wskaźnik (SAT FINDER) jest w stanie pomóc w precyzyjnym ustawieniu czaszy. Doświadczenie pomaga też określić na jakiego satelitę aktualnie najechaliśmy. Jedyny mankament to fakt, że jako wskaźnik nie pokazuje nam faktycznego poziomu sygnału a jedynie jego zmiany, ale i tak w końcu możemy zobaczyć te wartości na ekranie TV wygenerowane przez tuner SAT. Określenie poziomu sygnału jest ważne w szczególności w sytuacji: wątpliwej jakości konwertera, zdeformowanej czaszy lub wątpliwego miejsca montażu anteny (przeszkody przed anteną). Zaleta wskaźnika to możliwość zdiagnozowania parametrów (ciągłości) kabla i wejścia antenowego (konkretnie napięcia i sygnałów sterujących jakie na nim powinny być). Ceny najtańszych wskaźników które można już traktować jak miernik posiadających identyfikację satelity oscylują powyżej 650zł.
  • Level 21  
    Widziałem na allegro taki miernik z identyfikacją satelity za 249zł,jeśli dobrze pamiętam to miał jeszcze wzmocniony brzęczyk,poszukaj na allegro może trafisz, ja widziałem go z miesiąc temu.