Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Halogeny w Golfie 3

WBF8163 04 Lip 2004 18:11 7389 13
  • #1 04 Lip 2004 18:11
    WBF8163
    Poziom 12  

Pytanie dotyczy świateł halogenowych w golfie 3, włącznik świateł znajduje się po lewej stronie kierownicy, załączamy światła przekręcając pokrętłem w prawo, natomiast aby włączyć przeciwmgielne musimy pociągnąć uchwytem do siebie. Moje pytanie brzmi: czy w Golfie światła przeciwmgielne z przodu włącza się w ten właśnie sposób czy jest może jakiś dodatkowy przełącznik. Pytam bo mam halogeny ale są niepodłączone i nie wiem jak to dołączyć, przydałby się też schemat zewn instalacji oświetleniowej w Golfie rok 93

0 13
  • Relpol
  • #2 04 Lip 2004 21:47
    baraka
    Poziom 17  

Jeśli pociągniesz wyłącznik świateł do siebie ,a on ma 1 pozycję to nic więcej nie podłączysz ( włączasz światło przeciwmgielne z tyłu), jeśli ma natomiast 2 pozycje, to oznacz że można podłączyć do niego halogeny z przodu.

0
  • Relpol
  • #3 04 Lip 2004 23:49
    WBF8163
    Poziom 12  

Mogę przełączyć na drugą pozycję ale wydaje mi się, ze światło przeciwmgielne z tyłu włączy się dopiero po przełączeniu w drugą pozycję, ale mogę się mylić. Mam już halogeny do przodu tylko nie wiem jak je podłączyć może więc jakieś małe sugestie gdzie się wpiąc z kabelkami i czy nie trzeba w takim razie zmieniać przekaźnika, ze względu na zwiększenie mocy przy dołączeniu dwu halogenów

0
  • #4 05 Lip 2004 22:44
    baraka
    Poziom 17  

I tak ma być , w pierwszej pozycji włącza się halogeny z przodu. a w drugiej pozycji dołącza się tylne przeciwmgielne( przód powinien świecić).
    Jeśli przełącznik jest od nowości, to znaczy że halogeny można podłączyć (powinieneś szukać przewodów pod maską, z przodu ,nie wiem dokładnie, ale chyba gdzieś niedaleko zderzaka), a jeśli ktoś wymienił przełączik z 1-go na 2 pozycje, to prawdopodobnie nie było w opcji halogenów i instalacja nie jest przystosowana do halogenów (wtedy najlepiej jest pociągnąć przewody nowe i zastosować zwykły wyłącznik np. taki jaki jest od ogrzewania tylnej szyby).
    A co do przekaźnika to polecam zamontować.

0
  • #5 06 Lip 2004 13:13
    WBF8163
    Poziom 12  

To może pomożesz jeszcze w doborze tego przekaźnika, jaki wstawić i gdzie, czy ma być zamiast jakiegoś innego czy podłączać bez zmiany przekaźnika, albo jakiś porzyteczny schemat do elektryki w golfie 3

1
  • #6 06 Lip 2004 22:03
    baraka
    Poziom 17  

Schematu instalacji nie mam , może gdzieś jest,poszukaj., a co do przekaźnika to powinien wytrzymać zwykły przekaźnik który montowany jest do maluchów do świateł ( prąd chyba 30A), a gdzie go zamontujesz to już twoja sprawa( nie wiem czy w oryginalnej instalacji nie ma już przekaźnika, bo jeśli jest , to montowanie drugiego nie ma sensu) :(

0
  • #7 07 Lip 2004 15:22
    WBF8163
    Poziom 12  

Nie, nie przekaźnik jest do tylnego światła przeciwmgielnego. ale pytanie jest czy dołączając do przodu światła też trzeba zmieniać ten istniejący, ale to jużpopatrzę dokładnie na jaki on jest prąd i będę mniej więcej wiedział

0
  • #8 07 Lip 2004 21:10
    baraka
    Poziom 17  

Jeśli masz przekaźnik na tylne światło przeciwmgielne to niech zostanie,nie ruszaj go , a do przednich jeśli nie masz to możesz zamontować.

0
  • #9 08 Lip 2004 10:14
    WBF8163
    Poziom 12  

To jeszcze gdybyś mi podał jaki to ma być przekaźnik i w które gniazdo trzeba go zamontować to byłobo extra. Halogeny mają żarówki 55 W każda

2
  • #10 24 Sie 2004 10:03
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 22 Gru 2008 20:16
    annka
    Poziom 2  

mam pytanie? włączyły mi sie halogeny i nie mogłam wyłączyć ich. czy przełącznik mógł sie zepsuć? jakieś spięcie mogło być? nigdy ich nie włączałam.

0
  • #12 22 Gru 2008 21:20
    rico37p
    Poziom 28  

Chyba masz rację , chyba włącznik.

0
  • #13 25 Gru 2008 12:49
    annka
    Poziom 2  

ale światła działają normalnie

0