Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

karta telewizyjna

Picia136 05 Lip 2004 19:35 1860 7
  • #1 05 Lip 2004 19:35
    Picia136
    Poziom 25  

Witam mam karte telewizyjna Aver Media 303, posiadma tez windowsa Xp Pro i karta nie instaluje sie poprawnie??? Kto wie jak ja zainstalowac poprawnie zeby bylo mozna ogladac telewizje????
    Dzieki

0 7
  • #2 05 Lip 2004 22:03
    Dexter23pl
    Poziom 26  

miałem podobny problem z terz takiej firmy kartą. niewiem czy to pomoze ale u kumpla tak poszło. poprostu przełożyłem karte w inny slot i sie zainstalowała bez problemu. nikiedy trzeba i tak xp łopatologicznie pokazac skad ma instalowalować sterowniki do tego co mu sie włozyło.

0
  • #3 06 Lip 2004 11:07
    Damian_lisu
    Poziom 17  

czasami niektore karty tv wymagaja albo przerwanie na jakim pracuja nie bylo shared irq (tzn aby na tym przerwaniu pracowala tylko katra tv)
    Mialem problemy z tymi kartami, a rozwiazaniem jest tak jak sugerowal moj przedmowca pobaw sie i pozamieniaj karte w slotach.

0
  • #4 06 Lip 2004 18:06
    roxik
    Poziom 11  

Ja mialem bardzo podobny problem z Averem.

Ona nie mogla byc zainstalowana w pierwszym slocie pod karta grafiki. Jakos powodowala nieznany blad i nie chciala sie odpalic.
    Przelozylem w inny slot i zmienilem w sterownikach jakis paramert zwiazany z IRQ i pomoglo. Potem byl problem z dzwiekiem. Tu problem byl zupelnie inny i niezwiazany z karta.

Wazne jest tez to by nie instalowac sterownikow *PRZED* zainstalowaniem karty. Czesto pomaga instalacja sterownika zanim wyskoczy glowny instalator (autostart).

Jedyny minus jaki mnie teraz spotyka ze strony tej karty, to czasami glupawe restarty systemu. Wrzytuje sie XP, logowanie, ladowanie ustawien osobistych - wczytywanie programu NOD32 antywirus i.... reset. Nie ma sladu ze cos wyszlo nie tak. Nawet tryb debug nie pomogl.
    Nie ma reguly. Czasem jest reset a czasem nie. Ale goscie z serwisu mowili ze karty TV tak maja wraz z XP :(

0
  • #5 06 Lip 2004 19:17
    WiesiekU
    Poziom 21  

Spróbuj ściągnąć nowsze sterowniki. Ja kiedyś miałem problemy ze sterownikami, które były dołączone do karty (Aver TV Studio).

0
  • #6 07 Lip 2004 00:31
    Latino
    Poziom 11  

Wczoraj właśnie walczyłem z taką kartą - nie chciala sie w ogóle zainstalowac a w managerze urzadzen było pełno 'nieznanego sprzętu' ze znakami zapytania. Zrobiłem tak: do każdego z tych 'nieznanych sprzętów' instalowalem ręcznie sterownik z płyty AverTv z katalogu z sterami pod winXP. Innymi słowy: aktualizuj sterownik->zainstaluj z podanej lokalizacji-> i na siłe wybieramy jeden z tych które win zaproponuje. Myślalem ze nic z tego nie wyjdzie ale działa bez problemu :)

0
  • #7 09 Lip 2004 17:53
    Picia136
    Poziom 25  

Witam.Krte juz zainstalowalm na piechote:> i sie udalo.A ktos moze pamieta ja kustawic kanaly wedlug takiej kolejnosci jak ja chce a nie on wyszukal???? I jak je mozna podpisac.Dzieki pozdrowionka

0
  • #8 10 Lip 2004 19:52
    esiox
    Poziom 21  

również mam kartę AverMedia i problem miałem podobny z instalacją sterowników,jeżeli chodzi o ustawiania programów to polecam ściągnąć jakiś leprzy program do oglądania tv gdzie jest więcej korzystniejszych opcji i wygodniejszych a przede wszystkim mniej obciążających system dzięki czemu można oglądać tv i wykonywać inne czynności na kompie :)

0