Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OpenWRT i jaki sprzęt do tego?

09 Gru 2009 11:25 1627 2
 • Poziom 25  
  Witam!

  Mam za sobą pierwsze udane próby z zabawą OpenWRT. Chciałbym dalej się tym pobawić, ale mam pytanie. Na jakich sprzętach - a konkretnie modułach/płytach ewaluacyjnych - da się uruchomić tego Linuxa? Mam na myśli mniej więcej coś takiego: http://www.sklep.propox.com/index.php?d=produkt&id=2119 tyle że oczywiście taniej. ;) Byłbym zadowolony gdyby taka płytka posiadał port LAN, USB lub gniazdo na karty pamięci no i kilka pinów typu we/wy. 2-4MB Flash i 8-16MB RAM by starczyło. Prosiłbym o rady i linki do konkretnych artykułów w sklepach.

  Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 25  
  r06ert napisał:
  Chciałbym dalej się tym pobawić, ale mam pytanie. Na jakich sprzętach - a konkretnie modułach/płytach ewaluacyjnych - da się uruchomić tego Linuxa?

  Odpalisz go na każdej architekturze na jakiej działa jądro linuxa(kwestia rekompilacji).
  Czyli x86, ARM (920T, 926EJ-s i wzwyż), MIPS, Blackfin itp.

  r06ert napisał:

  Mam na myśli mniej więcej coś takiego: http://www.sklep.propox.com/index.php?d=produkt&id=2119 tyle że oczywiście taniej. ;)

  Można znaleźć płytki nie tyle tańsze ale z lepszym stosunkiem ceny do zasobów.
  Chociaż by tanie płytki z procesorem S3C2440(400Mhz, 64MB RAM, 128 MB Flash, LCD+TP) FriendlyARM dostępne na e-bay za ok 300zł. Albo podobna płytka dostępna w sklepie kristech.
  Dodatkowo ten system można wrzucić na routery LinkSys.
 • Poziom 25  
  Odpaliłem ten system na ruterze Edimax z serii BR-6104 (procesor MIPS). Teraz szukam czegoś podobnego, tylko bardziej profesjonalnego że tak powiem, ale z ceną porównywalną z tymi ruterami.