Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korzystanie z internetu poprzez modem telefonu.

10 Gru 2009 22:14 4300 11
  • Poziom 9  
    Korzystam z internetu Blueconnect o szybkości 236,8 Kb/s a gdy się podłączę poprzez modem telefonu prędkość jest większa 460,8 kb/s. Jak to jest?
  • Admin grupy komputery
    Jaki model modemu? Jaki model telefonu? Jak dokonałeś pomiaru prędkości łącza?
  • Poziom 9  
    Blueconnect Hauwei E160G telefon Samsung J700 a szybkość połączenia pokazana jest w ikonce połączenia.
  • Admin grupy komputery
    Wykonaj kilka testów na tej lub podobnej stronie, na obu urządzeniach - dzięki temu porównasz ich prawdziwą prędkość.

Jak był podłączony telefon do komputera (kablem czy przez Bluetooth)?
  • Poziom 9  
    Podłączyłem telefon z komputerem kablem. Spróbuję się dokładniej dowiedzieć jaka jest szybsza prędkość. Dzięki...

Dodano po 3 [godziny] 35 [minuty]:

Porównałem prędkości modemu w telefonie i Blueconnect, w tym pierwszym wskaźnik pokazał 113 kbps pobieranie a w Hauwei 57 kbps.
  • Poziom 16  
    A może modem Huawei masz nie odpowiednio ustawiony.
  • Poziom 23  
    Kolego zapewne jeden z modemów obsługuję technologię GPRS a drugi EDGE
  • Poziom 23  
    abdenagof napisał:
    Kolego zapewne jeden z modemów obsługuję technologię GPRS a drugi EDGE

Jesteś pewien tego co mówisz? GPRS oferuje prędkości do max. 80Kb/s.
    Podane prędkości raczej wskazują na EDGE i 3G.
  • Poziom 9  
    Sam już nie wiem o co chodzi z tym zasięgiem. Ustawienia w Hauwei sprawdzałem na wszelkie sposoby i albo nie ma w ogóle zasięgu, albo jak już znajdzie sieć to tylko Edge 236,8 kb/s Po podłączeniu modemu telefonu przez kabel jest 460,8 kb/s, a przez Bluetooth 115,2 kb/s Konsultant b. obsługi powiedział że być może telefon łączy się z siecią UMTS, to dlaczego Blueconnect nie może? Z tego co się dowiadywałem w tej okolicy nie ma zasięgu UMTS i w najbliższym czasie nie przewidują. W telefonie nie jest pokazywany rodzaj łącza.
  • Poziom 23  
    Faktycznie kolego rwisniewski1 prędkości wskazują na 3g, prędkości pokazywane przez dial-up windowsa mogą wskazywać na szybkość połączenia szeregowego pomiędzy telefonem a komputerem
  • Admin grupy komputery
    1-Jak wygląda transfer samego portu USB?
    2-Czy oba urządzenia sprawdzałeś w tym samym porcie USB?
    3-Czy podłączałeś je bezpośrednio do komputera, czy za pomocą przedłużaczy lub HUB USB?
    4-Czy płyta gł. wyposażona jest w USB 2.0?
    5-Czy wykonałeś też testy w innym komputerze?
  • Poziom 9  
    Oba urządzenia sprawdzałem na tym samym porcie USB 2.0
    Kable dołączone wraz z zestawami. Kabel do tel. długość: 120cm.
    Kabel do Hauwei 80cm.
    Po podłączeniu zwykłego przedłużacza dwu metrowego USB modem Blueconnect nie działa, a przez telefon nie ma żadnych zmian.
    Na innych komputerach nie wykonywałem testów.
    Sprawdziłem jeszcze w telefonie, też łączy się przez EDGE Test wskazał na 72 kbps a te wyższe prędkości to tak jak wcześniej wspomniał kolega abdenagof to szybkości połączenia pomiędzy telefonem a komputerem.