Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć obrotomierz w Yamaha Aerox

Headhunterz 25 Gru 2009 14:42 9402 5
  • #1 25 Gru 2009 14:42
    Headhunterz
    Poziom 8  

Witam, posiadam aeroxa z takim oto licznikiem (rocznik 2003)

Mam okazję włożyć taki sam tyle, ze posiadający obrotomierz, ale w tym co ja mam jest jeden styk mniej i po włożeniu obrotomierza, zaczyna on wariować.
    Wariowanie polega na tym, że kontrolka od temp. świeci się po przekręceniu kluczyka, przy odpalaniu wskazówka skacze na ok 10 000rpm a po odpaleniu robi 360 stopni, nie działa podświetlenie oraz wskaźnik paliwa. Da się to jakoś przerobić aby to działało? Bardzo chciałbym mieć tanim kosztem taką zabawkę, w swoim skuterze, proszę o pomoc ;]

Wersja z obrotomierzem (Valentino rossi) ten sam rocznik czyli 2003:

0 5
  • #2 26 Gru 2009 01:39
    Robert888111
    Poziom 14  

A czy w tym skuterze jest czujnik obrotow, zeby bylo do czego ten obrotomierz podlaczyc?

0
  • #3 26 Gru 2009 11:38
    Headhunterz
    Poziom 8  

Owszem, jest bo występowały 2 wersje, Valentino Roossi z obrotomierzem i zwykły Aerox R bez obrotomierza. Kable, moim zdaniem, idą do modułu, ale są liczniki Koso GP Style z dużą tarczą obrotomierza i małą cyfrową od prędkości i w tym liczniku oddzielnie kabel idzie do fajki. Obmyśliłem, żeby przylutować kostki z instalacji elektrycznej od licznika. Co wy na to? Zda to jakiś egzamin?

0
  • #4 26 Gru 2009 13:00
    web69
    Poziom 27  

Widać nawet na tych zdjęciach że kolejność kabli we wtyczce się nie zgadza. Musisz upierniczyć kabel od wtyczki i połączyć we właściwej kolejności (wszystko przecież widać na folii) Lampka braku oleju w dozowniku i temperatury wody powinny się zaświecić na chwilkę przy kręceniu rozrusznikiem. A obrotomierz z tego co pamiętam ma byc podłączony do cewki zapłonowej po stronie pierwotnej, a nie do WN!

0
  • #5 26 Gru 2009 17:34
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 28 Gru 2009 16:37
    Headhunterz
    Poziom 8  

Dzięki chłopaki za schemat, zamówiłem instalacje od valentino rossi, zobaczymy w środę jak to będzie.

0