Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon S300 - dziwne zachowanie

11 Lip 2004 04:15 4046 6
  • Poziom 12  
    Witam

Mam problem z ową drukarką. Drukarka po wydrukowaniu 1 strony, po ok. 1 min od zakończenia druku coś tam robi z karetką. Zaczęło się od tego, że dioda po tym migała na przemian na zielono i pomaraczowo. Drukarka nie reagowała na żadne przyciski. Po wyłączeniu i włączeniu można było znów drukować. Jeśli drukarka drukowała stronę po stronie to wszystko było ok., dopóki nie było przerwy w drukowaniu. Po kilku dniach dioda sygnalizowała już uszkodzenie głowicy (7 mignięć - sterownik sygnalizował błąd 5200). Mimo to drukarka czasami drukowała (po kilku włączeniach i wyłączeniach). Kolejnego dnia drukarka nie wydrukowała już nic, za każdym razem 7 mignięć. Reset w trybie serwisowym też nic nie zmienił. Odstawiłem ją na kilka dni. Poczym, po włączeniu, drukarka ku mojemu zdziwieniu zaczęła drukować jakby nic się nie stało. Historia jednak lubi się powtarzać i następnego dnia drukowała już, kiedy miała na to ochotę (niezbyt często). Teraz z kolei jest 4 mignięcia i brak reakcji na przyciski i otwarcie klapy. Sterownik sygnalizuje brak odpowiedzi ze strony drukarki. Głowica nie wyjeżdża na środek (zresztą od początku tych problemów nie wyjeżdżała).
    Drukarka jest wykrywana przez system. Zachowuje się tak samo z głowicą jak i bez. Te 4 mignięcia nie są regułą, czasami miga tylko na przemian zielona i pomarańczowa.

Nie mam głowicy na podmianę. Drukarkę rozkręcałem, nic ciekawego wewnątrz nie zauważyłem. Drukara ma za sobą 4-5 dolewek tego samego atramentu co zawsze.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale ostanim razem dolewając tuszu, robiłem to trochę dłużej niż zwykle. Głowica przy otwartej klapie, bez pojemników zjechała do położenia spoczynkowego. Od tego czasu zaczęły się takie problemy, z tym że na początku sporadycznie, więc nie zwracałem na to większej uwagi.

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Witam

Dzięki za radę, szkoda że nie przeczytałeś dokładnie mojego postu. Drogi Kolego :arrow: battery, przepełnienie pampersa sygnalizowane jest 8 mignięciami pomarańczowej diody. Oto link do strony z kodami błędów: http://www.freelists.org/archives/pchelpers/11-2003/msg00007.html . Nie rozumiem również co mieliby mi (tzn. drukarce) w tym serwisie wymieniać? Napisałem poza tym że
    Cytat:
    Reset w trybie serwisowym też nic nie zmienił.

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sensowne sugestie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    jeżeli czyściłeś styki od głowicy i nic to nie pomogło to masz padniętą głowicę , na co zresztą sobie sam odpowiedziałeś na samym wstępie. a co się tyczy migania naprzemian:
    When the blinking alternates between green and orange, the printer may need repair. Turn off the printer and disconnect from the power outlet. Reconnect the printer and try again.
    pozostaje Ci tylko zdobyć głowicę na podstawienie i mieć 100% pewność.
  • Poziom 11  
    długi czas napełniania, gdy karetka odjechała na bok nie ma żadnego wpływu na działanie drukarki. Głowica może byc brudna -jak ją czyściłeś i jakiego atramentu uzywasz na dolewki?
  • Poziom 11  
    Tez jestem za uszkodzoną głowica ,ale jest jeszcze jedno ale potraktuj styki głowicy i karetki 'Contaktem" czasami się okazuje ze poprostu styki są zabrudzone lub zaśniedziałe.A przedewszystkim sprawdź samą taśmę karetki z czasem po wiekszym przebiegu tez potrafią szwankować.
  • Poziom 23  
    mam chyba podobny problem co kolega drukarka nie miga na pomarańczowo nie zachowuje sie dziwnie ale strasznie długo zastanawia się nad drukowaniem coś pstyka równomiernie przed wydrukiem po rozebraniu i obejzeniu wygląda jakby przeskakiwały jakiś zębatki po czym drukarka drukuje głowica wraca na swoje miejsce
    po wydruku robi to samo porzskakują zębatki poprzeskakują i po chwili się wyłącza nie wiem czy to normalny objaw drukarka drukuje
    tylko nie podoba mi się jej przygotowanie do wydruku odpowiedzcie jak to powinno wygladać bo naprawdę nie wiem
    wykonałem reset pampersa ale to nic nie daje ona nie zgłasza żadnego błędu drukuje pięknie ja już zacznie tylko długo trzeba czekać aż się przygotuje do wydruku jeśli macie jakiś sugestie proszę o podpowiedz
    Pozdrawiam Piotr:|