Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon S300 - dziwne zachowanie

justtomm 11 Jul 2004 04:15 4262 6
 • #1
  justtomm
  Level 13  
  Witam

  Mam problem z ową drukarką. Drukarka po wydrukowaniu 1 strony, po ok. 1 min od zakończenia druku coś tam robi z karetką. Zaczęło się od tego, że dioda po tym migała na przemian na zielono i pomaraczowo. Drukarka nie reagowała na żadne przyciski. Po wyłączeniu i włączeniu można było znów drukować. Jeśli drukarka drukowała stronę po stronie to wszystko było ok., dopóki nie było przerwy w drukowaniu. Po kilku dniach dioda sygnalizowała już uszkodzenie głowicy (7 mignięć - sterownik sygnalizował błąd 5200). Mimo to drukarka czasami drukowała (po kilku włączeniach i wyłączeniach). Kolejnego dnia drukarka nie wydrukowała już nic, za każdym razem 7 mignięć. Reset w trybie serwisowym też nic nie zmienił. Odstawiłem ją na kilka dni. Poczym, po włączeniu, drukarka ku mojemu zdziwieniu zaczęła drukować jakby nic się nie stało. Historia jednak lubi się powtarzać i następnego dnia drukowała już, kiedy miała na to ochotę (niezbyt często). Teraz z kolei jest 4 mignięcia i brak reakcji na przyciski i otwarcie klapy. Sterownik sygnalizuje brak odpowiedzi ze strony drukarki. Głowica nie wyjeżdża na środek (zresztą od początku tych problemów nie wyjeżdżała).
  Drukarka jest wykrywana przez system. Zachowuje się tak samo z głowicą jak i bez. Te 4 mignięcia nie są regułą, czasami miga tylko na przemian zielona i pomarańczowa.  Nie mam głowicy na podmianę. Drukarkę rozkręcałem, nic ciekawego wewnątrz nie zauważyłem. Drukara ma za sobą 4-5 dolewek tego samego atramentu co zawsze.

  Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale ostanim razem dolewając tuszu, robiłem to trochę dłużej niż zwykle. Głowica przy otwartej klapie, bez pojemników zjechała do położenia spoczynkowego. Od tego czasu zaczęły się takie problemy, z tym że na początku sporadycznie, więc nie zwracałem na to większej uwagi.

  Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 • #2
  Ash Ketchum
  Level 27  
  Niestety zapełnił się pampers - pojemnik na zużyty atrament. Musisz oddać do serwisu żeby wymienili. Dokładny koszt 86zł. Mi to się stało po 2 latach eksploatacji.
 • #3
  justtomm
  Level 13  
  Witam

  Dzięki za radę, szkoda że nie przeczytałeś dokładnie mojego postu. Drogi Kolego :arrow: battery, przepełnienie pampersa sygnalizowane jest 8 mignięciami pomarańczowej diody. Oto link do strony z kodami błędów: http://www.freelists.org/archives/pchelpers/11-2003/msg00007.html . Nie rozumiem również co mieliby mi (tzn. drukarce) w tym serwisie wymieniać? Napisałem poza tym że
  Quote:
  Reset w trybie serwisowym też nic nie zmienił.

  Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sensowne sugestie.
  Pozdrawiam
 • #4
  AliYO
  Level 19  
  jeżeli czyściłeś styki od głowicy i nic to nie pomogło to masz padniętą głowicę , na co zresztą sobie sam odpowiedziałeś na samym wstępie. a co się tyczy migania naprzemian:
  When the blinking alternates between green and orange, the printer may need repair. Turn off the printer and disconnect from the power outlet. Reconnect the printer and try again.
  pozostaje Ci tylko zdobyć głowicę na podstawienie i mieć 100% pewność.
 • #5
  PawełS
  Level 11  
  długi czas napełniania, gdy karetka odjechała na bok nie ma żadnego wpływu na działanie drukarki. Głowica może byc brudna -jak ją czyściłeś i jakiego atramentu uzywasz na dolewki?
 • #6
  WiJ
  Level 11  
  Tez jestem za uszkodzoną głowica ,ale jest jeszcze jedno ale potraktuj styki głowicy i karetki 'Contaktem" czasami się okazuje ze poprostu styki są zabrudzone lub zaśniedziałe.A przedewszystkim sprawdź samą taśmę karetki z czasem po wiekszym przebiegu tez potrafią szwankować.
 • #7
  djivo
  Level 23  
  mam chyba podobny problem co kolega drukarka nie miga na pomarańczowo nie zachowuje sie dziwnie ale strasznie długo zastanawia się nad drukowaniem coś pstyka równomiernie przed wydrukiem po rozebraniu i obejzeniu wygląda jakby przeskakiwały jakiś zębatki po czym drukarka drukuje głowica wraca na swoje miejsce
  po wydruku robi to samo porzskakują zębatki poprzeskakują i po chwili się wyłącza nie wiem czy to normalny objaw drukarka drukuje
  tylko nie podoba mi się jej przygotowanie do wydruku odpowiedzcie jak to powinno wygladać bo naprawdę nie wiem
  wykonałem reset pampersa ale to nic nie daje ona nie zgłasza żadnego błędu drukuje pięknie ja już zacznie tylko długo trzeba czekać aż się przygotuje do wydruku jeśli macie jakiś sugestie proszę o podpowiedz
  Pozdrawiam Piotr:|