Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 1.9Diesel, 1999r Problem z grzaniem świec.

muri3 28 Gru 2009 11:23 5550 15
  • #1 28 Gru 2009 11:23
    muri3
    Poziom 15  

Witam
    Wcześniej poruszany był ten temat ale nikt nie udzielił mi odpowiedzi.
    Już jakiś czas właśnie mam problem z grzaniem świec w Berlingo.
    Usterka polega na tym, że jak wsiadaj i przekręcam kluczyk to kontrolka od grzania dosłownie pali się sekundę i gaśnie. Muszę otworzyć maskę i manewrować złączem okrągłym (kostką obok akumulatora) i wtedy zaczyna grzać. Poniżej przedstawiam foto.
    Proszę mi powiedzieć co to może. Ma może ktoś schemat tego urządzenia.
    Proszę o pomoc bo już nie mam siły a żaden elektryk nie chciał się podjąć tego.
    Citroen Berlingo 1.9Diesel, 1999r Problem z grzaniem świec. Citroen Berlingo 1.9Diesel, 1999r Problem z grzaniem świec.

Dodano po 13 [minuty]:

Zaznaczam, że wymieniłem nowe świece. Słyszałem że tą kostkę można obejść tzn, zrobić przejściówkę tylko który kabel za grzanie odpowiada.
    Proszę o info - schemat.

0 15
  • #2 28 Gru 2009 11:25
    tosti77
    Poziom 17  

Nie manewruj tym złaczem tylko go przeczyść i podociskaj konektorki aby były ciaśniejsze...

0
  • #3 28 Gru 2009 11:32
    muri3
    Poziom 15  

tosti77 napisał:
    Nie manewruj tym złaczem tylko go przeczyść i podociskaj konektorki aby były ciaśniejsze...

Dzięki a jak to nie zadziała.. Niby kostka dolna wygląda ok ale nie wiem jak piny-konektorki

Dodano po 46 [sekundy]:

Po dociskaj w sensie jak?

Dodano po 1 [minuty]:

W ogóle co to za łącze i do czego służy?
    Moderowany przez Pawel wawa:

Proszę poprawić temat na zgodny z regulaminem! Proszę pisać w dziale dla początkujących. Przenoszę temat.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Gru 2009 11:37
    tosti77
    Poziom 17  

Złączka służy do tego, że jak chcesz wyjąc sobie silnik to zamiast rozłączać pojedynczo przewodów z instalacji - odpinasz sobie wszystkie za pomocą kostki....

Któryś pin nie ma styku - przeczyść i popodginaj "żeńskie" wsówki aby był dobry styk....

0
  • #5 28 Gru 2009 11:43
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolega ma pewnie problem w tym złączu z przewodem od czujnika temperatury, proponuję pobrać schemat i posprawdzać połączenia od czujnika do komputera.

0
  • #6 28 Gru 2009 13:00
    muri3
    Poziom 15  

Pawel wawa napisał:
    Kolega ma pewnie problem w tym złączu z przewodem od czujnika temperatury, proponuję pobrać schemat i posprawdzać połączenia od czujnika do komputera.

A nie wiecie skąd pobrać schemat elektryczny???

0
  • #7 28 Gru 2009 20:01
    muri3
    Poziom 15  

Pawel wawa napisał:

Kolego mógłbyś mi powiedzieć skąd ten schemat???
    Właśnie zrobiłem jak koledzy pisali, żeby wyczyści piny w tej kostce i pozaginać... co prawda zadziałało i grzeje, ale jedna sprawa mnie nie pokoi. Natomiast jak przekręcam kluczyk robi się to samo co wcześniej pali się sekundę i rozłącza. Jaka może być przyczyna i gdzie szukać być może dalej coś nie tak w tej kostce zrobiłem ...
    pozdrawiam

0
  • #8 28 Gru 2009 20:32
    tosti77
    Poziom 17  

Nie bardzo rozumiem..... Piszesz, że grzeje ale nie działa.....???
    weź pod uwagę, że świece grzeją tylko jak silnik jest zimny...

0
  • #9 28 Gru 2009 20:46
    muri3
    Poziom 15  

tosti77 napisał:
    Nie bardzo rozumiem..... Piszesz, że grzeje ale nie działa.....???
    weź pod uwagę, że świece grzeją tylko jak silnik jest zimny...

Tak teraz grzeją. Jeszcze raz rozebrałem złącze i grzeją. Jedno mnie dziwi czy w tej kostce przypadkiem pinów nie brakuję.. Ma ktoś schemat albo potrafi ktoś wytłumaczyć?

Dodano po 51 [sekundy]:

weź pod uwagę, że świece grzeją tylko jak silnik jest zimny...[/quote]

Ale u mnie jak nawet gorąco jest to grzeją... Bez nich nie ruszę.

0
  • #10 28 Gru 2009 21:54
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolego bez obrazy ale udaj się z tym pojazdem do elektryka, mam wrażenie, że to nie problem w świecach.

Dodano po 1 [minuty]:

Schemat do tego silnika znajdziesz na Elektrodzie. Jest taki dział ...

0
  • #11 29 Gru 2009 11:14
    muri3
    Poziom 15  

Pawel wawa napisał:
    Kolego bez obrazy ale udaj się z tym pojazdem do elektryka, mam wrażenie, że to nie problem w świecach.

Dodano po 1 [minuty]:

Niestety nie znalazłem. Link?

0
  • #12 29 Gru 2009 14:18
    Meteor80
    Poziom 15  

W berlingo mojego ojca był podobny przypadek i elektryk rozwiązał go szybko i kontrowersyjnie.
    Jest tam taki grubszy kabel odpowiadający za grzanie świec. Po prostu polutował go z pominięciem kostki. Obciął z obu stron przedłużył i zlutował.

0
  • #13 29 Gru 2009 15:03
    muri3
    Poziom 15  

Meteor80 napisał:
    W berlingo mojego ojca był podobny przypadek i elektryk rozwiązał go szybko i kontrowersyjnie.
    Jest tam taki grubszy kabel odpowiadający za grzanie świec. Po prostu polutował go z pominięciem kostki. Obciął z obu stron przedłużył i zlutował.

Może jakiś kolor tego kabla. Elektrycy nie pomogą już jeździłem i nic.

Dodano po 38 [sekundy]:

Pawel wawa napisał:

Dodano po 1 [minuty]:

Napięcie na świecach 11V to dobrze czy źle?

0
  • #14 29 Gru 2009 17:19
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 29 Gru 2009 17:57
    muri3
    Poziom 15  

georgesgr napisał:
    I nikt ci nie pomoze. Z dwoch powodow:
    1. Najwyrazniej sam nie bardzo wiesz za co sie bierzesz. Trudno pomoc komus, kogo trzeba uczyc od poczatku.
    2. Ciagle nie wiadomo, jakie to auto. Sledze problem od poczatku i juz dwukrotnie stawialem to pytanie.
    Pozdrawiam, Georges

Citroen Berlingo 1.9 Diesel 70km, multispace, 1886ccm. Nie święci garnki lepią.
    Wyszło na to, ze to kostka foto powyżej, napięcie na świecach 11V. Styki nie łączyły a po doginanie i przeczyszczenie na razie pomogło.

0
  • #16 19 Cze 2010 16:49
    muri3
    Poziom 15  

Panowie. Wie ktoś może gdzie znajdę schemat do tej kostki (złącza okrągłego)
    Wypalony jest styk odpowiadający za grzanie świec. Dalej nie wiem który mam obciąć by zlutować i ominąć kostkę.
    Proszę o pomoc

0