Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka whirlpool awo/d 4113/p czy pasuje inny silnik?

ubuff 28 Gru 2009 22:39 3546 6
  • #1 28 Gru 2009 22:39
    ubuff
    Poziom 8  

Witam! Wiem, że temat wielokrotnie oklepany. Mam pralkę jak w temacie. Po okresie gwarancji (miesiąc po :P) pralka zaczęła zapętlać program wirowania. Silnik wyjęty rozebrany, szczotki ok 15-20 mm, komutator - co druga lamelka wypalona na kształt styku szczotki. Po przeszlifowaniu komutatora, wyrównaniu wszystkich lamelek zapętla się jeszcze szybciej. program serwisowy przerywa się przy wirowaniu chwilowy zanik napięcia. Silnik w trakcie pracy na wirowanie iskrzy okropnie. Sterownik w okolicy tego LNK trochę osmalony tzn. ciemny nalot na powierzchni płytki (okolice diod, rezystora i cewki) nie pamiętam numerów. Nie sprawdzałem jeszcze czy sterownik jest dobry ( nie wiem w jakich punktach co mierzyć) nie mam schematu serwisowego bo by chwilka z oscyloskopem wystarczyła i byłoby wiadomo.
    Sprawdzałem poprzednie posty i nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na pytanie jak w tytule postu tj. czy da się podstawić inny silnik do tej pralki tj. mocowania i współpraca ze sterownikiem. Ja mam ten silnik z plastikową osłoną prądniczki tacho. Proszę o pomoc i podpowiedzi co jeszcze mogę sprawdzić (zmierzyć) w sterowniku żeby stwierdzić ew. usterkę sterownika. w domu dysponuję multimetrem, bo oscyloskop sie spadł ze stołu i lampa poszła.

1 6
  • #2 28 Gru 2009 22:43
    nares
    Specjalista AGD

ubuff napisał:
    Po przeszlifowaniu komutatora, wyrównaniu wszystkich lamelek

Mógłbyś oświecić jak to zrobiłeś?

0
  • #3 28 Gru 2009 22:59
    ubuff
    Poziom 8  

wyjąłem wirnik, i papierem ściernym 500 delikatnie bez dociskania. Papier dokładany do powierzchni komutatora i obracany wirnik. trwało to ok 2 godz. Mam nadzieje że nie uszkodziłem komutatora bo na forum ktoś osełką proponował.

0
  • #4 28 Gru 2009 23:09
    ROBSON33
    Moderator AGD

Silnik do wymiany lub przezwojenia .
    Pozdrawiam .

0
  • #5 29 Gru 2009 21:22
    ubuff
    Poziom 8  

to że do wymiany to wiem. chodzi mi o to czy pasuje silnik od innej pralki whirlpool. Czytałem, że te montowane w mojej pralce są wadliwe i nie chce montować nowego (wadliwego) silnika. Dlatego moje pytanie jak na początku postu. Czy do tego sterownika, który jest w pralce będzie pasował inny silnik bez wad fabrycznych.

0
  • #6 30 Gru 2009 11:08
    pelexa
    Poziom 13  

mam taki silnik tel 606359662

0
  • #7 25 Sty 2010 19:32
    bigmen1981
    Poziom 2  

witam !!!
    czy ten silnik już poszedł czy nie .
    jak nie to za przystępną cenę będę zainteresowany.

0