Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka whirlpool awo/d 4113/p czy pasuje inny silnik?

28 Gru 2009 22:39 3810 6
 • Poziom 9  
  Witam! Wiem, że temat wielokrotnie oklepany. Mam pralkę jak w temacie. Po okresie gwarancji (miesiąc po :P) pralka zaczęła zapętlać program wirowania. Silnik wyjęty rozebrany, szczotki ok 15-20 mm, komutator - co druga lamelka wypalona na kształt styku szczotki. Po przeszlifowaniu komutatora, wyrównaniu wszystkich lamelek zapętla się jeszcze szybciej. program serwisowy przerywa się przy wirowaniu chwilowy zanik napięcia. Silnik w trakcie pracy na wirowanie iskrzy okropnie. Sterownik w okolicy tego LNK trochę osmalony tzn. ciemny nalot na powierzchni płytki (okolice diod, rezystora i cewki) nie pamiętam numerów. Nie sprawdzałem jeszcze czy sterownik jest dobry ( nie wiem w jakich punktach co mierzyć) nie mam schematu serwisowego bo by chwilka z oscyloskopem wystarczyła i byłoby wiadomo.
  Sprawdzałem poprzednie posty i nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na pytanie jak w tytule postu tj. czy da się podstawić inny silnik do tej pralki tj. mocowania i współpraca ze sterownikiem. Ja mam ten silnik z plastikową osłoną prądniczki tacho. Proszę o pomoc i podpowiedzi co jeszcze mogę sprawdzić (zmierzyć) w sterowniku żeby stwierdzić ew. usterkę sterownika. w domu dysponuję multimetrem, bo oscyloskop sie spadł ze stołu i lampa poszła.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista AGD
  ubuff napisał:
  Po przeszlifowaniu komutatora, wyrównaniu wszystkich lamelek

  Mógłbyś oświecić jak to zrobiłeś?
 • Poziom 9  
  wyjąłem wirnik, i papierem ściernym 500 delikatnie bez dociskania. Papier dokładany do powierzchni komutatora i obracany wirnik. trwało to ok 2 godz. Mam nadzieje że nie uszkodziłem komutatora bo na forum ktoś osełką proponował.
 • Admin grupy AGD
  Silnik do wymiany lub przezwojenia .
  Pozdrawiam .
 • Poziom 9  
  to że do wymiany to wiem. chodzi mi o to czy pasuje silnik od innej pralki whirlpool. Czytałem, że te montowane w mojej pralce są wadliwe i nie chce montować nowego (wadliwego) silnika. Dlatego moje pytanie jak na początku postu. Czy do tego sterownika, który jest w pralce będzie pasował inny silnik bez wad fabrycznych.
 • Poziom 13  
  mam taki silnik tel 606359662
 • Poziom 2  
  witam !!!
  czy ten silnik już poszedł czy nie .
  jak nie to za przystępną cenę będę zainteresowany.