Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

a8 2.5tdi 98r. problem z tiptronikiem

28 Gru 2009 22:54 2735 6
  • Poziom 9  
    witam wszystkich posiadam a8 2.5tdi tiptronik 5hp19 i mam taki problem, zrobil mi sie wyciek oleju z rurki doprowadzajacej olej do chlodnicy wyciek byl niewielki wiec postanowilem dojechac do domu, podczas jazdy skrzynia zaczela poszarpywac co zapewne bylo spowodowane mala iloscia oleju, ale biedi zmieniala i ciagnela dobrze, po zlikwidowaniu wycieku uzupelnilem olej no i tu sie zaczelo; jak jest zimny to jedzie wmiare normalnie troszkie jakby sie slizgalo sprzeglo przy ruszaniu, jak sie troche rozgrzeje to juz dobrze ciagnie ale zaczyna poszarpywac, no a jak sie rozgrzeje to jest tylko 1,2 a 3,4,5 niema wogóle a czasami to i 1 juz niema wsteczny jest ok no i jeszcze jedno przy zmianie biegow manualnej jak jest zimny to dobrze biegi zmienia oprócz 5 jej niewrzuca wogóle a na D wrzuca ja zdarzylo si tez dwa razy za weszla w tryb awaryjny ale po wylaczeniu zaplonu tryb awaryjny ginol. co to moze byc? czy mozliwe jest ze zmieszalem dwa inne oleje i sie zwazyl czy cos w tym stylu dolalem oleju esso ale jaki byl olej w skrzyni to newiem wiem tylko tyle ze byl jasny prosze o pomoc!!!!!!
  • Poziom 18  
    Wyciągnij bagnet od skrzyni biegów na dole powinien pisać rodzaj oleju, wtedy bedziemy wiedziec czy zrobiłeś olejowy konflikt, a jeżeli to nie olej to może ci się sypać transmisja, ale oby nie !

pozdr
  • Poziom 9  
    ale ta skrzynia niema bagnetu, a te cuda zaczely sie dziac po zmieszaniu oleju niedlugo podepne vaga i sprawdze bledy bo jeszcze tego nie robilem no i ten olej czy jest to mozliwe ze to jego wina czy to wykluczyc, bo mam zamiar go zmienic
  • Poziom 18  
    Dowiedziałem się że w skrzyni biegów Audi A8 pracuje olej ESSO ATF LT 71141 więc raczej się nie pomyliłeś w doborze oleju. Nic czekamy aż zdiagnozujesz kompa bardzo prawdopodobne ze wyrzuci ci błąd czujnika mocy, ale to tylko przypuszczenia. A co do twojego pytania to tak inny olej niż oryginalny potrafi zepsuć skrzynię biegów ale mysle ze w twoim przypadku tak sie nie stało.

pozdr

PS. a bagnetu faktycznie nie ma ;p
  • Poziom 9  
    kolego quattro

Dodano po 28 [minuty]:

kolego quattro87 ja wiem ze tam powinien byc taki olej tylko zastanawiam sie jaki byl w tej skrzyni bo troche mnie to dziwi ze odrazu po dolaniu oleju tak sie zaczelo dziac tymbardziej ze przed wlaniem tego oleju jezdzil szarpal ale biegi byly wszystkie co o tym sadzisz? mam jeszcze jedno pytnie do ciebie, moja skrzynia to 5hp19 i GXJ mam tez druga skrzynke 5hp19 tylko ze FAU czy czesci beda pasowac (te oznaczenie sa przykladowe bo niepamietam dokladnie) skrzynie sa identyczne w srodku czy jak przeloze caly mechanizm z tej drogiej skrzyni do mojej a zostawie moja plyte sterojaca czy to bedzie dzialac? dzieki za zainteresowanie moim tematem i za pomoc.

Dodano po 5 [minuty]:

mam druga skrzynie sprawna mechanicznie tylko z uszkodzona obudowa i chcialbym ewentualnie zlozyc z dwoch jedna bo niestety niestac mnie w tej chwili na remont w warsztacie co o tym sadzisz?
  • Poziom 18  
    Myśle że coś by mogło z tego być. Ale najpierw zdiagnozuj usterkę w skrzyni którą masz założoną jest duże prawdopodobieństwo że podmienisz tylko jedną część ze skrzyni zapasowej. Wtedy zalej olej i wymień filtr oleju skrzyni.

Co do składania dwóch skrzyni różego oznaczenia w jedną to zdecydowanie nie polecam bo zawsze może wyskoczyć jakaś niespodzianka. Jednak jeżeli jesteś pewien że są one identyczne w środku to jak najbardziej polecam tę metodę :)

Ale Gdybym był na twoim miejscu to w pierwszej kolejności wymieniłbym olej i filtr w skrzyni zalałbym nowiutki olej (w razie "W" i tak ten olej odzyskasz) bo może po prostu nie ma płynności w smarowaniu skrzyni i dlatego tak szarpie bo olej utyka na filtrze. Jeżeli to nie pomoże to faktycznie musisz przelozyc mechanizm z jednej skrzyni do drugiej i najprawdopodobniej tym to się skończy ;)

Powodzenia i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku :)

pozdr
  • Poziom 9  
    witam ponownie podlaczylem vaga pod auto no i tak; byly 3 bledy ktorych niema w opisie po wykasowaniu juz sie nie pojawily ,mysle ze pojawily sie dlatego ze akumulator byl odlaczany. i jeszcze jedno w sobote auto jezdzilo bez problemu delikatnie poszarpywalo ale bylo ok a w niedziele znow to samo po rozgrzaniu brak biegow ale czasami biegi zalapywaly, jak nie redukowalem ponizej 2 to jezdzil jak sie zatrzymalem to znow tylko 1i2 czyzby sterownik chydrauliczny?