Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża segmentowa... Co kupić?

02 Sty 2010 14:31 3470 19
  • Poziom 9  
    Witam !

Wpadłem na pomysł, aby zrobić segmentową wieżę stereo.
    Zamierzam kupić wzmacniacz, equalizer oraz kolumny, ew. tuner fm.
    Jaka byłaby cena tych elementów?
    Myślałem o wzmacniaczu Diora WS 442 - co o nim sądzicie?
    Jakie kolumny głośnikowe byłyby najlepsze do tego wzmacniacza?

Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam ;)
  • Poziom 30  
    Zależy ile masz pieniędzy na cały zestaw, bo tanio nie będzie chyba, że szukasz tylko polskiego sprzętu.
  • Poziom 9  
    Tylko polski sprzęt :) I najlepiej Diora, słyszałem, że to b. dobry sprzęt... Na wzmacniacz + kolumny 200-300 zł
  • Poziom 30  
    Czy bardzo dobry to bym nie powiedział, ale niewatpliwie jak na te pieniądze to nic lepszego nie dostaniesz.
    Kwota bardzo mała i jeśli kupisz za te pieniądze kolumny (około 200zł Cię to wyniesie) to na wzmacniacz 100zł powinno wystarczyć jak dobrze poszukasz, ale całej wieży nie kupisz.
    Poza tym to stary sprzęt i czasem może wyjść jakiś mały remoncik i musisz być przygotowany na taką okoliczność (finansowo oczywiście). Poszczególnych elementów raczej razem nie dostaniesz więc musisz cierpliwie szukać pasujących elementów chyba, że nie przeszkadza Ci jak wzorniczo pasować nie będzie.
    Krótko mówiąc zbyt mała kwota, żeby mówić o kupnie całego sprzętu (wieża i kolumny), ale na coś mniejszego wystarczy pod warunkiem, że dobrze poszukasz i że się coś trafi w okazyjnej cenie. Najwyżej na pozostałe elementy wymarzonej przez Ciebie wieży trochę poczekasz i dozbierasz pieniędzy.
  • Poziom 13  
    Odpuść se diore. To było dobre 30-40 lat temu. Teraz masz allegro, ewentualnie wystawki. Szukaj a znajdziesz. Podstawa: nie śpiesz sie. SZUKAJ. Wszystko inne zagra lepiej
  • Poziom 20  
    Jakbyś miał troszkę więcej kasy mógłbyś złożyć wieżę Technicsa, ale jak już Ci tak bardzo zależy na Diorze to mogę Ci powiedzieć co nieco o niej ponieważ sam posiadam SSL-018 i WS442, o którym wspomniałeś ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Ja za 100zł kupiłem całą SSL-018 z przestrojonym tunerem i z korektorem ;)
  • Poziom 30  
    Widziałem kiedyś w komisie (około miesiąc temu) AT9100, magnetofon z tej samej serii, magnetofon Akai, odtwarzacz Kenwood i Mildtony 70 za 240zł. Okazje są tylko trzeba dobrze szukać i przede wszystkim BEZ POŚPIECHU.
  • Poziom 9  
    Dziękuję wszystkim za rady. Zdecyduję się jednak na wzmacniacz WS 442 i korektor graficzny FS 042. Pozostaje kwestia kolumn... Co myślicie o tych: ( nr aukcji: 867695505)?

Pozdrawiam ;)
  • Poziom 30  
    Rzekłbym właśnie, że Space'y nie mają tego basu zbyt wiele, bo w większości nagrań słychać bardzo mało niskich tonów, a głównie wysokie i średnie (są wyjątki, bo w niektórych nagraniach słychać było całkiem dobry bas, ale zdarzało się to rzadko i zapewne było spowodowane dużą zawartością "wysokiego basu" w nagraniu). Fakt nie są to najlepsze kolumny, ale w tej cenie warto się nimi zainteresować, bo zaspokoją przeciętnego użytkownika, a i w kieszeni dużo zostanie.
    A nawiasem mówiąc to zależy jaki masz sprzęt, bo z dosyć dobrym wzmacniaczem grało nieciekawie, ale myślę, że ze sprzętem ze swojej klasy może zagrać lepiej, bo taki wzmacniacz nie "obnaży" niedociągnięć tych kolumn.
  • Poziom 9  
    Dzięki... Mam jeszcze pytanie z innej beczki: Nie udało mi się kupić wzmacniacza WS 442, a mam możliwość bardzo taniego kupna korektora FS 042. Moje pytanie brzmi: czy ten korektor będzie dobrze współpracował z innym wzmacniaczem Diory o takich samych wejściach, np. WS 432?
  • Poziom 30  
    Moim zdaniem korektor jest zupełnie zbędny. Szukaj w miarę dobrych kolumn i wzmacniacza to oszczędzisz na korektorze, a za te pieniądze wolisz kupić resztę wieży (CD, tuner, magnetofon, gramofon).
  • Poziom 9  
    okey... A znasz jakiś wzmacniacz do 100 zł, najlepiej polskiej produkcji?
  • Poziom 9  
    No, ale chyba nie powiesz, że polskie wzmacniacze są złe, jeśli porównamy je cenowo z zagranicznymi :)
  • Poziom 30  
    AT9100 nie charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, ale można na nim przyjemnie posłuchać muzyki. Możesz poszukać AT9115, jest to nowsza wersja, ale w praktyce to to samo co AT9100, różnica polega na tym, że AT9115 ma wszystkie wejścia RCA (w AT9100 jest tylko jedno takie).
  • Poziom 38  
    Ja aktualnie mam ws442 i kolumny alton70 do domu wystarczy.
    Kilka miesięcy temu podłączyłem fs042 i dźwięk był okropny nie dało się tego słuchać.
    Tunerek mam as642 ,przestroiłem go sobie.
    WS442 gra nieźle ale chcę wprowadzić niewielkie poprawki takie jak odcięcie konturu, może też niskoszumne tranzystory.