logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak poprawić działanie stroboskopu do zapłonu w Skoda Favorit 135?

mmgryc 13 Lip 2004 19:14 2613 3
REKLAMA
  • #1 740942
    mmgryc
    Poziom 22  
    Posty: 660
    Pomógł: 3
    Ocena: 17
    Słuchajcie zrobiłem stroboskop do ustawienia zapłonu z PE i niestety mrygać to mrygał ale nic niedało sie ustawić ;( Czy macie jakieś pomysły na regulację tego stroboskopu lub jakiś projekt??
    P.S. Samochód w którym ma być ustawiony zapłon to Skoda Faworit 135
  • REKLAMA
  • #2 741950
    ankuch
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 1314
    Pomógł: 38
    Ocena: 91
    A co regulować w stroboskopie :?:
    Jeśli mruga, energia błysków jest wystarczająca i nie "wypadają" błyski to żadna regulacja nie jest potrzebna.
    Marka samochodu nie jest istotna, byleby to był benzynowiec.
    Kierowałeś lampę na znaki służące do ustawiania zapłonu :?:
    Co widać :?:

    Jeśli błyski są zbyt słabe, zrób to przy mniejszym oświetleniu.
  • REKLAMA
  • #3 742550
    WiesiekU
    Poziom 21  
    Posty: 401
    Pomógł: 23
    Ocena: 39
    Ja zabieram się do zrobienia takiego wynalazku od roku. Ostatnio w domu znalazłem pojedyńczy numer "Elektroniki dla wszystkich" a w nim schemat takiego stroboskopu ale na 555. Wydaje się być całkiem rozsądny. Można by go delikatnie przerobić dodając 1 lub 2 diody. Spróbuj. A tak jako ciekawostkę podam, że posiadam taki sam samochód. W razie czego myknij maila na: urbaniakw(_at_)op.pl
    Załączniki:
    • strobolek.exe (437.69 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #4 2060972
    darrrrek
    Poziom 22  
    Posty: 733
    Pomógł: 4
    Ocena: 98
    z tego co narazie wyczytalem na forum to wszyscy narzekają na slabe swiatlo jakie dają diody led, to prawda ??
REKLAMA