Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odbiór Cyfry+ w drugim pokoju

07 Jan 2010 19:03 5381 14
  • Level 2  
    Witam, przeczytałem kilka tematów dotyczących odbioru cyfry+ w 2 pokoju, ponieważ w przyszłym tygodniu kupuję sobie tv 32 calowe, jednakże mam jeszcze dodatkowe pytanie w tej sprawie, ponieważ jestem zielony

Czy splitter przewodowy jest podłączony jednocześnie do 2 dekoderów ?
    Splitter bezprzewodowy, jak sama nazwa wskazuje, nie wymaga żadnego połączenia między dekoderami ? czy się mylę ?
    Czy wymagane jest jakieś dodatkowe podłączenie tego urządzenia do antenty ?

Posiadam dekoder philips ts4p, jeśli ktoś mógłby z nazwy polecić jakiś splitter, chyba najlepiej bezprzewodowy + dekoder do tego, na allegro powinienem go znaleźć

Jeśli ktoś mógłby napisać coś o co nie zapytałem i mi pomoże, to będę wdzięczny

proszę o wyrozumiałość w tej sprawie i nie patrzeć na to, że jest to 1 mój post tutaj :)
  • Helpful post
    Level 15  
    Zakup splittera bezprzewodowego w twoim przypadku jest wątpliwy w sensie ekonomicznym ,z powodzeniem zrealizujesz to na spliterze na przewodzie telefonicznym musisz sobie dokupić tuner może być thomson z racji tego ,że go znasz, dodatkowo spliter który jest standardowo z dwoma kartami klienckimi , jeszcze musisz dostarczyc sygnał z anteny sat. do tych tunerów więc musisz zmienic kowerter na tzw.twin ( z dwoma wyjściami antenowymi) natomiast do splitera wkladasz kartę C+ a wyprowadzasz tymi kabelkami telefonicznymi sygał do tych tzw. kart klienckich
  • Level 23  
    Dokładnie jw. Poczytaj jeszcze o usłudze multiroom. Może będzie Ci odpowiadała.
  • Helpful post
    Level 23  
    Oczywiście są przewodowe, ale jeśli bezprzewodowy to polecam Clone plus, najnowsze działo twórców RFLinka. Jak coś to mam takie coś: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1488498.html
    :)
    Ale nie namawiam, możesz kupić też tańszy przewodowy, jednak może być problem z ciągnięciem kabla, wtedy kup bezprzewodowy.

Spliter działa tak, że wkładasz do serwera kartę Cyfry+, a karty klienckie (2 w zestawie + serwer) do poszczególnych dekoderów. Nie ciągniesz nic, podłączasz tylko serwer zasilaczem do gniazdka.

Ale, żeby oglądać na drugim tunerze, musisz pociągnąć do niego przewód antenowy z konwertera i konwerter musi być typu twin (2 niezależne wyjścia).
  • Moderator on vacation ...
    Myrek1 wrote:
    Oczywiście są przewodowe, ale jeśli bezprzewodowy to polecam Clone plus, najnowsze działo twórców RFLinka. Jak coś to mam takie coś: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1488498.html
    :)
    jednak może być problem z ciągnięciem kabla

Czy aby na pewno?
  • Level 2  
    Dzięki wielkie za wyjaśnienia
    Dodam tylko to, iż opcja multiroom nie wchodzi w grę, ponieważ mam pakiet podstawowy + canal+, w salonie cyfry powiedzieli, że nie da rady na tym pakiecie

Wnioskując;
    Do kupienia mam, 1 dekoder, splitter ( jestem z krakowa, wiec moze kupie ten od ciebie co podales i go odbiore po wyplacie, pytanie tylko czy podejdzie on do mojego starego dekodera ts4p, bo nie ma go na liscie :) ), oraz konwerter na 2 wyjscia
    zadne dodatkowe kable juz nie beda potrzebne ? wszystko bedzie w zestawach ?
    qki9 wrote:
    Dzięki wielkie za wyjaśnienia
    Dodam tylko to, iż opcja multiroom nie wchodzi w grę, ponieważ mam pakiet podstawowy + canal+, w salonie cyfry powiedzieli, że nie da rady na tym pakiecie

Wnioskując;
    Do kupienia mam, 1 dekoder, splitter ( jestem z krakowa, wiec moze kupie ten od ciebie co podales i go odbiore po wyplacie, pytanie tylko czy podejdzie on do mojego starego dekodera ts4p, bo nie ma go na liscie :) ), oraz konwerter na 2 wyjscia

Co to jest ts4p? Jaki stary dekoder? Kable zawsze będą potrzebne.
  • Level 23  
    Quote:
    Co to jest ts4p? Jaki stary dekoder? Kable zawsze będą potrzebne.

To stary mediasat. Jakie kable? Napisałem, że tylko kabel z anteny do drugiego tunera.

[quote="telesat1"]
    qki9 wrote:

Tak, spliter, dekoder i clona będzie działał na mediasacie bez problemów. Jedyny warunek to tak jak pisałem : kabel z anteny do drugiego dekodera i na antenie konwerter podwójny. Czy masz takie? Jak tak to będzie ok.
    Z tunerem masz kabel do TV i taki wystarczy, do splitera bezprzewodowego nie trzeba kabla bo jak sama nazwa wskazuje jest bezprzewodowy :)
    Myrek1 nie Ciebie pytam bo bredzisz. Co to jest ts4p?
  • Level 23  
    telesat1 wrote:
    Myrek1 nie Ciebie pytam bo bredzisz. Co to jest ts4p?

Ja bredzę? Gdzie napisałem coś nieprawdziwego? ts4po to Thomson ts4p - tuner Cyfry+. To chyba Ty coś bredzisz i piszesz bez sensu...

Proszę, możesz go sobie oglądnąć, jak dalej nie wiesz (Thomson ts4p):

Odbiór Cyfry+ w drugim pokoju
  • Level 15  
    Witam , jeśli dobrze pamiętam to thomson ts4 ma przelotkę sygnału satelitarnego , więc jeśli byś chciał ten drugi tv +tuner używać sporadycznie (np w sypialni ) to wystarczy kabel sat od głównego tunera ( w twoim przypadku thomson ) do drugiego tunera ( który masz zamiar kupić ) i karta ze splitera . Wadą tego rozwiązania jest to że jeśli będzie włączony na jakiś program tuner główny to wtedy na tunerze nr2 (np w sypialni )będziesz mógł oglądać kanały w takiej polaryzacji w jakiej jest kanał włączony na tunerze głównym . Jak tuner główny będzie w stanie stb tuner w sypialni będzie odbierał wszystkie kanały. Osobiście mam tak podłączony tuner w sypialni i spełnia to swoją role .
    [quote="qki9"]

Posiadam dekoder philips ts4p, quote]

Sorry Myrek1. Nie Ciebie pytam.
  • Level 14  
    Bardzo dobry jest splitter przewodowy na allegro za 105zł.Ja go posiadam i jest naprawdę ok.niema co przepłacać za inne.
  • Level 13  
    podaj proszę konkretnie który model kupiłeś ? Też jestem zainteresowany własnie takim przewodowym splitterem a chciałbym jakiś sprawdzony.