Witam Kolegów
Jestem poczatkujacym elektronikiem i dopiero sie ucze.Dostałem wyżej wymieniony telewizor w prezencie ale jest uszkodzony Uszkodzenie polegało na tym że telewizor miał przepalony opornik 1 MOm na wyjsciu z powielacza (tpn 31)Uf na nózke 1 kineskopu .Po wymianie opornika na oryginalny sprawny pojawił sie obraz ale jest niewidoczny nie da sie ustawić ostrości.Czyżby powielacz był waniety? Co jest odpowiedzialne za ostrość obrazu Sterowanie potencjometrem powielacza nie działa .Prosze o podpowiedz.
Jestem poczatkujacym elektronikiem i dopiero sie ucze.Dostałem wyżej wymieniony telewizor w prezencie ale jest uszkodzony Uszkodzenie polegało na tym że telewizor miał przepalony opornik 1 MOm na wyjsciu z powielacza (tpn 31)Uf na nózke 1 kineskopu .Po wymianie opornika na oryginalny sprawny pojawił sie obraz ale jest niewidoczny nie da sie ustawić ostrości.Czyżby powielacz był waniety? Co jest odpowiedzialne za ostrość obrazu Sterowanie potencjometrem powielacza nie działa .Prosze o podpowiedz.