Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL-46W5500 a Yamaha RX-V2065

sirius98 12 Sty 2010 12:36 4029 15
  • #1 12 Sty 2010 12:36
    sirius98
    Poziom 15  

Sprawa dotyczy lekkich trzasków w głośnikach amplitunera podczas przełączania kanałów w TV kiedy audio z TV podłączone jest kablem optycznym do amplitunera. Zmieniałem kable optyczne i jest to samo. Na analogowym wyjściu audio (cinch TV) takich objawów nie ma ale ... w trybie zarządzania wzajemnego obu sprzętów przez kabel HDMI w momencie kiedy włączam TV automatycznie włącza się ampli i przełącza na optyczne wejście AV1. Szkoda było by zatem takie trzaski pozostawić. Zauważyłem iż podczas zmiany kanałów swiatło na wyjściu optycznym TV gaśnie i po załadowaniu kanału zapala się ponownie. Rozumiem że w tym czasie TV sprawdza jakie audio jest na danym kanale i dlatego na chwile wyjście optycz. wyłącza. Szkoda. Bo to powoduje wspomniany efekt. Kiedy podłączyłem komputer z wyjściem optycznym audio to był jeden tylko trzask tzn. podczas ładowania systemu a tym samym sterownika karty dzwiękowej. Później niezależnie od tego co odtwarzałem na kompie trzasków nie było ... ale kiedy przełączyłem sampling rate w karcie dziękowej SB X-Fi Extreme Audio z 48kbit na 96kbit to np. podczas uruchamiania filmów pojawiały się te same trzaski. Przełączyłem więc tą wartość z powrotem na 48kbit ... ale szkoda tego nie wykorzystać. W amplitunerze nie mam żadnego przełącznika związanego z parametrami wejściowego sygnału optycznego.
    Mam stąd kilka pytań.
    1.Czy taka sytuacja jest normalna i amplituner zachowanie amplitunera jest raczej normalnie?
    2.Czy jest jakakolwiek możliwość wyeliminowania tych trzasków po stronie amplitunera?
    3.Czy jest możliwość takiego ustawienia TV aby być może sygnał audio optyczny wysyłał nie w formacie 96kbit tylko 48kbit (może taka sytuacja zachodzi) lub aby nie wygaszał tego sygnału podczas podczas przełączania kanałów?

Dodam jeszcze że trzaski nie występuje w trybie Pure Direct czyli z pominięciem większości układów Yamahy ale co najgorsze również nie występują kiedy do TV podłączyłem tym samym kablem optycznym amplituner RX-V357, RX-V456, RX-V565 :-(

0 15
  • Mitronik
  • #2 06 Lut 2010 19:36
    darecy
    Poziom 11  

Ja mam też amplituner RX-V2065 i u mnie nie ma żadnych trzasków...

0
  • #3 06 Lut 2010 21:35
    sirius98
    Poziom 15  

Jakiej marki LCD TV masz podłączony i czy kablem optycznym do amplitunera?
    Testowałem drugi egzemplarz Yamahy w tej samej konfiguracji (do tego samego zestawu) i było to samo więc widocznie cała seria 2065 tak ma ... kiepsko współpracuje z SONY. Sprawa zgłoszona do serwisu Yamahy.
    Ostatnio aktualizowałem firmware Yamahy poprzez "NET FirmUpdate" z poziomu zaawansowanego menu ale nic to nie pomogło w tym temacie. Rozwiązało tylko drobne problemy z radiem internetowym. Poza tym "NET FirmUpdate" to piękna rzecz w swojej prostocie.

0
  • #4 09 Lut 2010 14:13
    darecy
    Poziom 11  

Ja mam plazme Panasonic TH-50PZ70B 50' podlaczony do niej przez HDMI. Kupilem 2 amplitunery jeden na sprzedaz (RX-V1065) tego jeszcz nie podlaczalem do TV aby przetestowac.
    Przez wejscie optycznie AV1 mam tylko podlaczony DVD pionner - tu nie ma zadnych trzaskow przy przelaczaniu utworow lub zminny plyty CD czy DVD.
    SONY PS3 rowniez jest podlaczona przez HDMI jest OK.
    Jak zrobiles update firmware?

Dodano po 5 [minuty]:

Znalazlem na avsforum.com Link , gosc ma ten sam problem z tv sony - poczytaj sobie prosze.

0
  • Mitronik
  • #5 09 Lut 2010 14:39
    sirius98
    Poziom 15  

Z wszystkimi innymi gniazdami nie ma problemu.
    Nie wiem w czym problem? Jest tak:
    LCD SONY >>>> audio optycznie >>> RX-V2065 - trzaski
    LCD SONY >>>> audio w każdy inny sposób >>> RX-V2065 - brak trzasków
    LCD SONY >>>> audio optycznie >>> RX-V357 - brak trzasków
    LCD SONY >>>> audio optycznie >>> RX-V2065 (inny egzemplarz) - trzaski

darecy napisał:
    Jak zrobiles update firmware?

-wyłącz amplituner przyciskiem on/off
    -trzymając przycisk frontowy straight nacisnij on/off - ampl wejdzie w tryb zaawansowany
    -podkrętłem program wybierz opcję Net FirmUpdate
    -nacisnij straight - jak będzie nowy firmware dla twojego sprzetu w sieci to automatycznie rozpocznie się upgrade a jak nie otrzymasz komunikat "Update Unva..."

darecy napisał:
    Znalazlem na avsforum.com Link , gosc ma ten sam problem z tv sony - poczytaj sobie prosze.

Zobacz kto jest autorem tego postu :-)

0
  • #6 09 Lut 2010 15:10
    darecy
    Poziom 11  

Jak pisalem odpowiedz to mi sie wydawalo, ze gdzies widzialem sirius98 .... :)
    Zrobilem firmware update z instrukcji obslugi dzieki - ale chyba nic sie nie zmienilo.
    Z lekkim trzaskiem (jak dzwieki litery "P") przy wlaczeniu "Play" z CD/DVD - o ten trzask chyba Ci chodzi. CD/DVD jest podlaczone na AV1 przez optyk.

0
  • #7 09 Lut 2010 15:18
    sirius98
    Poziom 15  

darecy napisał:
    Z lekkim trzaskiem (jak dzwieki litery "P") przy wlaczeniu "Play" z CD/DVD - o ten trzask chyba Ci chodzi. CD/DVD jest podlaczone na AV1 przez optyk.

Tak chodzi o ten trzask na AV1. Przy zmianie kanałów w TV jest to w.....
    Trzask jest u Ciebie tym wyrażniejszy jak wyższa głośność?
    Masz CD/DVD podłączone do RX-V2065 czy RX-V1065?

Na razie zrobiłem trik (jak będzie komuś potrzebne to opisze) iż włączenie TV powoduje domyślne przełączenie amplitunera nie na AV1 tylko AUDIO1 (analog).

0
  • #8 09 Lut 2010 21:42
    darecy
    Poziom 11  

OK, Podepnne n'ke do AV1 kablem ze swiatelkiem i napisze co sie dzieje przy przelaczaniu kanalow.
    CD jest podpiete pod RX-V2065...
    1065 jest jeszcze w pudelku nie rozpakowany - czeka na klienta- o ile sie doczeka :)

Dodano po 36 [minuty]:

OK podlaczylem swiatlowodem n tv do AV1 po przelaczaniu kanalow nic nie slysze zadnego dzwieku.
    n'ka emituje swiatlo z wyjscia bez przerw po zmianie na nastepny kanal.
    Moj cd rowniez nie przerywa swiatla pomiedzy utworami, wiec chyba masz problem ze swoim TV...

0
  • #9 12 Lut 2010 15:13
    sirius98
    Poziom 15  

... ale ja już wcześniej pisałem że pod ten sam TV podłączyłem inny amplituner Yamahy RXV-357 i nie było trzasków. Poza tym SONY prawdopodobnie założyło że taka przerwa jest potrzebna do zmiany dzwięku w przypadku kiedy np. następny kanał miałby inny dzwiek niz stereo.
    Oczywiście też podłączałem kompa z wyjściem optycznym gdzie swiatło jest transmitowane non stop niezależnie od tego czy coś odtwarzasz czy nie ... i nie było trzesków ... ale co ciekawe kiedy uruchamia się komputer i ładowane są sterowniki karty dzwiękowej i w tej chwili załącza się sygnał optyczny w głosnikach było słychać trzask. Więc RX-V2065 w sprawdzonych przez mnie 2 egzemplarzach miał z tym problem.
    Mam informację iż sprawa dotarła do Yamahy.
    Linki powyżej już działają.

0
  • #10 13 Lut 2010 00:06
    darecy
    Poziom 11  

Odpalilem filmik z V2065 i naprawde Ci to strzela wkurzajaco!

Gwoli informacji: Podlaczylem i testowalem RV-V1065 i zachowuje sie tak samo jak model V2065.
    A czy maz tez te trzaski na wyjsciu coaxial?

0
  • #11 13 Lut 2010 00:38
    sirius98
    Poziom 15  

Chodziło ci chyba o wejście coaxial?
    Nie sprawdzałem. Można oczywiście kupić konwerter optic-coax ale przy takim sprzęcie ... to nie wypada :-)

0
  • #12 17 Lut 2010 14:17
    rnafal
    Poziom 2  

Sirius mam do Ciebie pytanie trochę offtopic ;)

Czy da się w Yamaha RX-V2065 korzystając z DNLA oglądać zdjęcia (z serwera DNLA na kompie) na TV ?

Z góry dziekuję z odpowiedź :)

0
  • #13 17 Lut 2010 19:55
    darecy
    Poziom 11  

U mnie zdjecia nie czytaja sie tylko muza. Chyba, ze zle cos ustawilem...

0
  • #14 18 Lut 2010 11:36
    rnafal
    Poziom 2  

darecy napisał:
    U mnie zdjecia nie czytaja sie tylko muza. Chyba, ze zle cos ustawilem...

Dzieki za info. Trochę lipa ;( Szkoda że ampli tego nie potrafi. W takiej sytuacji muszę mieć TV albo dvd z taką możliwością. A tak byłoby wszystko z jednego urządzenia.

0
  • #15 18 Lut 2010 23:25
    darecy
    Poziom 11  

Odpowiedzia jest PS3 :) Blu-ray dora gra od czasu do czasu no i upnp media player...

0
  • #16 27 Mar 2011 12:50
    sirius98
    Poziom 15  

Yamaha ogłosiła odpowiedź w sprawie trzasków w niektórych egzemplarzach RX-V2065 na swojej niemieckiej stronie:
    http://www.yamaha-service.de/downloadt.php?ar...dcat2=2&idcat3=2&idprod=1517&lang=e&dlid=3564
    Ponieważ kiedyś dokument ten był ogólnodostepny a teraz nie to załączam go.
    Rozwiązaniem jest wizyta amplitunera w serwisie i wymiana jednego z układów.
    Serwis Yamahy w Polsce sprowadził już zapas tych elementów.
    Podsumowując problem nie ma nic wspólnego z Sony KDL-46W5500.
    Temat uznaje za zamknięty.

0