Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mobilny Dj - Co proponujecie kupić ? Kolumna / kolumny

trikmen 12 Jan 2010 17:19 2396 8
    trikmen
    Level 2  
    Witam.
    Jestem mobilnym Dj i potrzebuje sprzętu. Jak narazie muzyka puszczana jest z komputera - Karta dzwiękowa CreatiVE SB Audigy.

Muzyka jaką chce serwować to klubowe kawałki czyli dużo basu. Electro , House itp.

Mam kolumnę Reloop Rabs 15 - aktywna
    Subwoower - Voice Kraft - S 50 ETH - aktywny

Potrzebuje pilnie informacji dotyczącej zakupu kolumny. Chciałem zakupić JBL EON 515 ale niestety cena jest dość wysoka. Chciałbym kupić coś w okolicy 1500 zł za kolumnę aktywną lub kolumne pasywną ale wtedy proszę o propozycję wzmacniacza do tego.

Preferowałbym sprzęt nowy. W ostateczności może być używany, lecz liczę na propozycję z nowym sprzetem.

Pozdrawiam i liczę na konkretną odpowiedź.
    Dani66
    Level 30  
    Proponuję kolumny Wharfedale Pro EVP-X215 i do tego Dap'a lub ADS'a (model w zależności od kwoty).
    gwiazdormma
    Level 10  
    polecam zadzwonić do firmy nagłośnieniowej na koniec roku lub sam początek. robią fajne wyprzedaże a często sprzęt jest mało wyekspaltowany. sam kupiłem zestaw kolumn pol-audio ze wzmacniaczem. a jeśli chcesz niskim kosztem to fajnie dośc grają omnitroniki < patrząc na cene są świetne> i nie są awaryjne. sam tłukłem takie przez dwa lata co tydzień na imprezie.
    !katun!
    Level 22  
    tylko jakość dźwięku tych omnitroników jest paskudna...

Autorze, skoro grasz kawałki gdzie jest dużo basu, nie kupuj nic aktywnego! przeszedłem już przez całą serię Opera (dB technologies), miałem również starszą serię exe3pro (też dB - nie mylić z dibeisi ani d&b), miałem mackie, spokój dał mi zakupienie 2szt. Yamaha 115V. Super, super, super. Do tego mam stare jak świat basy pol audio, wszystko podpięte pod HandBox ATX1400 (wcześniej był ADS1400lx, ale jakoś handbox lepiej sobie radzi z basem). Nie mam żadnych problemów, nic nie dzwoni, nie strzela... Także radzę Ci dobrze- nie przechodź przez to co ja, kup pasywne kolumny które są z DREWNA, nie plastiku. Bo co plastikowe, to nie ma basu.
    dawid3ek
    Level 11  
    Polecam zestaw B52 Matrix 2000 lub B52 Matrix 1000, jeżeli cena za wysoka, to może połowa teraz połowa później(raty). Ewentualnie http://www.discoservice.pl/produkt-TRI_PACK_2_SYSTEM,976.html lub jeżeli ma być to tylko jedna kolumna to polecam zdecydowanie PA 115-300 lub PA 112-300 ze stajni POL-AUDIO lub ewentualnie zakup samych przetworników Beyma, Celestion i złożenia czegoś fajnego. Za 1,5 tys złożysz fajne paczki na tych głośnikach.
    User removed account
    User removed account  
    trikmen
    Level 2  
    no i kupiłem :)
    Jak na razie :
    1 LDM 1015 aktywne.
    karta dzwiękowa ESI U46 XL
    Jak dla mnie bardzo bardzo ładnie stuka :)
    DJKompot
    Level 26  
    LDM może być, ale sprzęt aktywny do klubu się nie nadaje. Aktywne kolumny są robione zwykle na styk... z resztą co ja będę gadał każdy akustyk powie Ci że aktywne monitory są 'cienkie'. Ominatroniki to największy bubel na allegro jak inne podobne... Głośniki o tragicznej jakości, sprawności, wytrzymałości i przesadzonej mocy. Strasznie do-koloryzowane parametry na papierze. O ile skusił bym się kupić uszkodzoną/używaną końcówkę p-1000 to kolumn nigdy. Wiadomo bez ingerenci do tej końcówki się nie obejdzie... zresztą ta moc też wiem jest sporo mniejsza.