Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirpool ADP 4510- białe smugi na naczyniach!

16 Sty 2010 15:17 5402 4
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich!
    Jak w temacie zmywarka zmywa normalnie, grzeje ale na koncu wychodzą białe smugi na naczyniach. Sól i nabłyszczacz jest. Proszę o pomoc:(
  • Poziom 26  
    To że masz w zmywarce sól i nabłyszczacz nie daje gwarancji czystych naczyń !!!
    Gwarancją czystego mycia jest prawidłowe ustawienie zmywarki co do twardości wody(zakładam że zmywarka jest sprawna)
    popatrz w tabelę jak ustawić twardość wody w zmywarce i dowiedz się w wodociągach jaką masz twardość wody w np. jakichś stopniach (najlepiej w tych co masz w tabelce związanej z twardością wody) nie daj się zbyć w wodociągach słowami "średnio twarda" bo tak mi 99% ludzi mówi że słyszą taką odpowiedź dzwoniąc z zapytaniem jaką twardą wodę mają...więcej szczegółów mogę podać jak sam podasz więcej informacji (jakich środków używasz do mycia ...zrezygnuj jesli takowe używasz tabletki 3w1)
  • Specjalista AGD
    ustaw dozowanie na 2 odczekaj 3 zmywania powinno pomóc..........
    w załacznik str. 5
  • Poziom 26  
    na 2 wybieramy raczej miękką wodę z tego co pamiętam to 1 nastawiamy jak mamy twardość wody do 7dH a nastawienie 2. 8-14dH i obawiam się że to znacznie za mało może być po drugie na 2 nastawieniu zmywarka czyści sobie złoże jonitowe co 5 mycie czyli 3 zmywania mogą nie dać żadnej zmiany.....
    proponuję nie działać na oślep tylko według instrukcji obsługi , a jeśli ktoś nie chce się wysilać to proponuję zacząć nastawienie od 6 i co 10 myć (jeśli mycie będzie czyste) schodzić z nastawieniem o jeden stopień
  • Poziom 21  
    Ja nie pamietam tylko wiem. Czasami zmywarka gubi ustawienia twardości wody. Proponuję więc ustawić fabrycznie na 4, następnie 3 razy wykonać program testowy (tylko on wymusza przeprowadzenie regeneracji i wyczyszczenie złoża). Następne normalne mycie powinno być czyste.