Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Matiz 98' - Kreci nie odpala

16 Sty 2010 21:54 8897 10
  • Poziom 18  
    Podczas jazdy samochód zaczął bardzo ciężko jechać tak jak by jedna albo dwie świece przestały działać, gdy dusiłem gaz do dechy samochód ledwo co przyspieszał i dość głośno chodził jak go wyłączyłem to już nie chciał odpalić. Mechanik stwierdził że jest do wymiany aparat zapłonowy aparat został zamówiony nowy lecz nadal jest problem z odpaleniem. Przed tą awarią gdy się go odpalało kręcił lekko i od razu zaskakiwał natomiast teraz gdy próbuje się go odpalić kręci ale jakoś inaczej i też tak trochę z oporem. Akumulator naładowany na full wszystkie świece iskrę dają po dłuższej próbie odpalania dwie świece były zalane jedna nie.
    Mechanik stwierdził że będzie to wina ze strony elektryki samochodu, elektryk natomiast stwierdził że będzie to wina mechaniczna skoro jest iskra lub nie dochodzącego paliwa ale skoro zalało świece to to chyba nie w tym tkwi problem.
    Nie mam już pomysłów co może być grane.
    Kable i świece nowe.

Czy ma może ktoś jakieś sugestie i pomysły co może być jeszcze przyczyną ?
  • Poziom 24  
    proponuje sprawdzić u mechanika cisnienie na tłokach.
  • Poziom 9  
    No nie wiem może to od pompy paliwowej. Warto by sprawdzić. I zrobić gruntowny przegląd silnika bo może to być spowodowane rzeczą która nam do głowy by nie przyszła. :| Bo nic innego w tej sytuacji nie da się zrobić.
  • Poziom 18  
    Zaciągnę go do mechanika niech posprawdza może da się jeszcze coś z tym zrobić, ktoś mi mówił że prawdopodobnie będzie silnik do wymiany bo niby nie opłaca sie remontować.
  • Poziom 34  
    Objawy jakie opisałeś pasują do zatartego silnika. Faktycznie przy obecnych cenach zestawów naprawczych remonty silników typowych nie są opłacalne.Zawsze możesz poprosić mechanika aby ci ustalił ile wyniesie remont silnika, i wtedy dopiero podejmiesz decyzję (jeżeli oczywiście jest zatarty).
  • Poziom 23  
    Witam
    Może to głupi pomysł, ale upewnij się że paliwo to nie woda.
    Jerzy
  • Poziom 9  
    pompa paliwa podaje paliwo ale o nie odpowiednim ciśnieniu . dlatego nie odpala
    miłej jazdy i szerokiej drogi:D:D:D:D:D wymień pompe
  • Poziom 18  
    Dodam jeszcze że ten Matiz ma założoną sekwencje i dosyć dużo oleju szło. Jutro zaprowadzam do mechanika zobaczę co powie.
  • Poziom 24  
    a czy tego oleju nie było przypadkiem zbyt mało? bo wydaje mi sie że jednak zatarty ten matizek ;(
  • Poziom 18  
    Olej był zawsze sprawdzany :/
  • Poziom 18  
    Samochód już jakiś czas temu odebrałem od mechanika okazało się że była wydmuchana uszczelka pomiędzy dwoma tłokami po za tym był wymieniony kolektor powietrza, uszczelka pod nim, była planowana głowica, płyn w chłodnicy wymieniony coś tam gazownik musiał nawiercac i łącznie za naprawę wyszło mnie 850 zł