Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

immergas eolo mini skoki ciśnienia na c.o.

fornello 19 Jan 2010 13:31 3459 5
 • #1
  fornello
  Level 8  
  Ciśnienie na piecu w układzie c.o. utrzymuje sie na poziomie 2,8 bar a po włączeniu ciepłej wody / która to też ne funkcjonuje jak należy , na dziesięć włączeń raz popłynie/ spada do ok. 1 bar czyli mniej więcej ok. po zamknięciu ciepłej wody automatycznie wzrasta. czy to wina wymiennika wtórnego . jesli tak to jaki to może być koszt wymiany.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  pawel_i
  Level 20  
  A gdzie zawieszony jest kociołek. Nie w piwnicy? bo może być to kwestia słupa wody nad kotłem. Podczas odkręcenia CWU zawór trójdrogowy "odcina" obieg CO i ciśnienie się zmienia. Zastanawia mnie tylko po kiego licha ciśnienie w układzie masz 2,8 bar - wystarcza zwykle 1,2 - 1,5 bar.
 • #3
  fornello
  Level 8  
  kocioł wisi w mieszkaniu powyżej grzejników, własnie jestem po wymianie naczynia przeponowego i membramy w takim tam urządzonku ( chyba flusostat ) i mam ciepła wodę. a ciśnienie wzrasta samoczynnie i w tym jest problem . ja wiem, że ma być 1,2-1,5 bar. spada tylko na chwilę podczs poboru wody.z moim majstrem wydumaliśmy , że to wina / chyba / wymiennika wtórnego ( płytowego). czy diagnoza jest trafna?
 • #4
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wygląda to faktycznie na winę wymiennika . Tak wynika z opisanych przez ciebie objawów . Koszt wymienika , to ok.600 PLN.
 • #5
  pawel_i
  Level 20  
  Ale jeżeli jest uszkodzony wymiennik to cisnienie zwykle rosnie do otwarcia zaworu bezpieczństwa ( cisnienie wody w instalacji wody zimnej zwykle jest ok 4 bar ).
  Ja mam inne doświadczenia z tymi kociołkami - przepuszczajacy zawór uzupełniania wody.
 • #6
  Baronik21
  Level 16  
  sprawdź jeszcze zaworek uzupełniania wody w CO - jedeyny czarny plastikowy trzpień wystający z pod spodu kotła - mniej więcej pośrodku od przodu (lekko po skosie)

  aby go sprawdzić musisz zamknąć dochodzącą wodę zimną, spuścić ciśnienie z kotła i kranu, odkręcić nakrętkę (taka z przecięciem) trzymającą zaworek, wykręcić plastikowy trzpień.
  na nim muszą być dwa identyczne całe o-ringi jeśli jeden jest zerwany to będzie występować zjawisko o którym piszesz.
  Koszt wymiennika do tego kotła to około 400-430zł netto

  przepraszam za pomyłkę - w 2008 dostałem F-VAT na 360,00 netto minus rabat,
  cieszę się że tak staniały te wymienniki