Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Mini Eolo - nie zapala

15 Paź 2011 20:39 3641 12
  • Poziom 13  
    Witam, mam problem z tym bojlerem. Nagle przestał grzać i wodę i ogrzewanie. Na manometrze było prawie 0, więc uzupełniłem do 1,2, ale nic to nie dało. Piec nie "cyka" i nie ma płomienia, wyświetlacz nie sygnalizuje żadnego błędu, ale wskazania temperatury się zmieniają co chwila, pokazuje kilka sekund 23 stopnie po czym spada szybko do 12 stopni i znowu wzrasta do 23 i tak w kółko. Sterownik działa prawidłowo. Reset nic nie daje. Proszę o sugestie.
  • Poziom 20  
    Sprawdziłbym presostat wody kotłowej bo może się przywiesił. Jak podasz typ to ustalimy gdzie on jest.
  • Poziom 13  
    Jest to Eolo Mini 24 (bez żadnej literki). W instrukcji widzę tylko presostat spalin.
  • Poziom 30  
    Sprawdz podłączenia czujnika kotła [styki]
  • Poziom 13  
    Sprawdziłem styki, niestety nic to nie dało. Wydaje mi się, że problem wynikł z braku przez jakiś czas odpowiedniego ciśnienia w instalacji. A czy jest taka możliwość, że mam np. odłączony gaz? Czy można to jakoś prosto sprawdzić? Kuchenkę mam elektryczną.
  • Poziom 13  
    Help! Na serwisanta moge powolic sobie dopiero za tydzień, a zimno coraz bardziej.
  • Poziom 30  
    Podnieś ciśnienie do 1,5 bara może zawiesił się czujnik ciśnienia
  • Poziom 13  
    Niestety podniesienie ciśnienia też nic nie dało.
  • Poziom 13  
    Pomocy! Przyszedł pan serwisant, popatrzył, poklikał i stwierdził, że nie ma pojęcia co się popsuło. Mieszkam w Belgii na wsi i nie ma tu autoryzowanych serwisów. Już mi dziecko zaczyna z zimna chorować. Nikt nie spotkał się z takim przypadkiem? Już tydzień marzniemy.
  • Poziom 30  
    Przytrzymaj 10 sek. przycisk reset powinien odpalić na parę minut
  • Poziom 13  
    Niestety, ani reset ani odłączenie na chwilę od prądu nic nie daje. Bojler nie odpala, nie wyświetla żadnego błędu, tylko wskaznie temperatury zmienia sie co chwilę w dół i w górę.
  • Poziom 13  
    Odpowiem tylko, jakby ktoś miał podobny problem, że skończyło się na wymianie całej płytki z elektroniką