Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawic w routerze tryb bridge?

20 Sty 2010 09:24 14948 4
  • Poziom 8  
    Witam mam mały problem i nie potrafie sobie poradzić. Mam nadzieję że ktos z mądrych osób z forum pomoże. Sprawa wygląda następująco:

Mam w pracy sieć o schemacie:
    1. Modem adsl (usługa ipvpn) od modemu kabel idzie do switcha
    2. Switch - od switcha idzie do 5 komputerów oraz routera wifi
    3. Router wifi - tutaj pod sieć wi fi podłączone są dwa laptopy

Internet dziala normalnie a problem polega na tym ze na tych laptopach nie widac reszty sieci komputerowej i odwrotnie. Wiem ze trzeba ustawic router w funkcji BRIDGE. Jest taka zakładka w opcjach mojego cerberusa ale problem polega na tym ze na tym mostkowaniu trzeba podac mac adres. mac adres ap1 i ap2. Ap1 to domniemywam adres tego routera wifi. a ap2 to bedzie mac switcha czy modemu adsl?? i teraz jak mam sprawdzić mac adres czy to switcha czy tego modemu?? Prosiłbym o pomoc ponewaz musze uruchomic dostepnosc plikow udostepnionych na wszystkich komputerach. Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow elektroda i licze na szybka odpowiedz.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podane opcje służą do zupełnie innego celu.

Wystarczy na tyn routerze wyłączyć DHCP i podłączyć go z pierwszym przez port LAN - będzie wtedy działał jako AP.
  • Poziom 8  
    Wyłączyłem DHCP i niestety dalej nie widzę plików udostępnionych na innych komputerach , które są z poza sieci wifi. Problem nadal istnieje może jeszcze jakieś propozycje. Po wyłączeniu DHCP nadal działa internet a nie ma dostępu do reszty sieci oraz do drukarek sieciowych.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie piszesz nic o zmianie sposobu podłączenia - przewód ma być wpięty w port LAN (nie WAN).
    Dodatkowo Adresy IP muszą być automatyczne lub ustawione analogicznie jak na pozostałych komputerach.
  • Poziom 8  
    Przepraszam bardzo. Twoje rozwiązanie działa w 100%.Po prostu wypiołem wana i podłaczyłem go omyłkowo ponownie po przełączeniu na lan wszystko działa doskonale. Dziekuje serdecznie za pomoc. Temat można już zamknąc