Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podczas mrozów silnik gaśnie na LPG

lukaszpie84 24 Sty 2010 10:05 2895 7
  • #1 24 Sty 2010 10:05
    lukaszpie84
    Poziom 8  

Mój problem polega na tym że jak tylko zaczeły sie mrozy samochod przestaje jezdzic na gazie. Jadac i po przelaczeniu na gaz samochod spada z obrotow az do momentu zgasniecia.Z poczatku myslalem ze jest to zamarzajacy parownik ale po zagrzaniu samochodu jest goracy a nawet parzy. Plyn w ukladzie takze jest w porzadku. Nie ubywa go bo caly czas go kontroluje. Moze juz ktos spotkal sie z takim problemem.

0 7
  • #2 24 Sty 2010 10:27
    autoservis
    Poziom 9  

musisz jechac do gazownika na wymiane filterka gazu + ustawiena gazu koszt ok 50 zl

0
  • #3 24 Sty 2010 10:58
    lukaszpie84
    Poziom 8  

U gazownika byłem. Ustawiał go, a problem wcale nie znikł. Stwierdził ze poprostu parownik zamarzł i trzeba to odczekac jezdzac na benzynie.

0
  • #4 24 Sty 2010 11:54
    qazar2
    Poziom 11  

Ja też uważam że zamarza parownik. Miałem kiedyś taki problem. Rozwiązałem problem podłączając pompkę elektryczną wspomagającą obieg płynu w ogrzewaniu parownika i nagrzewnicy auta np. taką od VW t4. Efekt był bardzo dobry. Auto grzało jak trzeba i parownik nie zamarzał nigdy. Pompka pracowała po uruchomieniu silnika i po problemie nawet na dużym mrozie.

0
  • #5 24 Sty 2010 12:24
    lukaszpie84
    Poziom 8  

Ale czy zamarznięty parownik nie powinien być chociaż troche oszroniony.

Dodano po 18 [minuty]:

A moze to ten syf zwany mazmutem. Przejechalem okolo 10000km i tego nie spuszczałem, a niewiem kiedy robił to poprzedni wlasciciel.

0
  • #6 25 Sty 2010 09:58
    leinadzs
    Poziom 27  

lukaszpie84 napisał:
    U gazownika byłem. Ustawiał go, a problem wcale nie znikł. Stwierdził ze poprostu parownik zamarzł i trzeba to odczekac jezdzac na benzynie.

To w końcu jak go ustawił? Sprawdzał czy gaz dochodzi z butli do parownika? Gazownik powinien wiedzieć że trzeba syf spuścić z parownika

0
  • #7 28 Sty 2010 00:55
    agniesia110
    Poziom 9  

rozkrec parownik od strony membrany gazowej wymy wszystko i powinno byc ok jak nie pomoze zajrzyj do silniczka krokowego wolnych obrotow

0
  • #8 28 Sty 2010 09:25
    Meteor80
    Poziom 15  

Jak stary jest parownik, może czas już na jego wymianę, bądź regenerację.
    Jak miałem astrę, to gasła nawet w lato na gazie, dopiero jak parownik był naprawdę bardzo ciepły to można było na gaz przerzucić.
    Po rozebraniu parownika okazało się, że membrany są sztywne jak karton i tylko w wysokiej temperaturze uzyskiwały elastyczność.
    Regeneracja (wymiana membran) pomogła.

0