Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki agregat do zasilania sklepu? 3-5kW

26 Sty 2010 19:11 4069 12
  • Poziom 31  
    Witam:)
    Sąsiad prowadzący sklep poprosił mnie, o oferty i propozycje dot. zakupu agregatu pradotwórczego, który ma zasilać jego biznesik gdy zabraknie prądu:) Jako iż nie jestem zorientowany w wyborze takich agregatów pytam Was, jaki wybrać? W sklepie ma parę jarzeniówek, 3 duże chłodnice + 3 małe do napoi, krajalnice (;d), 2 kasy fiskalne itd. Ogolnie małe przedsiębiorstwo...:) Wydaje mu się że moc 3-5 kW (kVA) wyatrczy, choć ja nie jestem do końca przekonany... Jakie jest Wasze zdanie? Czy lepsze są benzynowe czy diesle? Jaka firma będzie najlepsza, lub chociaż przyzwoita? Poproszę o odpowiedzi, i ewentualne propozycje agregatów... Funduszy niestety nie podał, chce się dopiero zorientować...

Pozdrawiam:)
  • Poziom 28  
    Zasilanie z awaryjnego źródła jest dość poważnym problemem, ze względu na bezpieczeństwo. W tym przypadku można sobie pozwolić na porady, jeżeli jest zasilanie odbiorników bezpośrednio z agregatu. Tz wyciągając wtyczki z instalacji i podłączając do agregatu, co w przypadku większego sklepu sklepu nie jest dobrym rozwiązaniem. Problem należy powierzyć firmie zajmującej się takimi robotami.
  • Poziom 27  
    Trochę dużo tych chłodziarek. Policz ile w sumie mocy konsumują, podejrzewam że 5kW to o wiele za mało. Świetlówki i kasy fiskalne to pierdoły. 8-10kW to minimum jakie będzie mu potrzebne. Diesel tańszy w pracy, ale droższy jako zakup - tak jak z samochodami :)
    Pamiętaj że agregat musi mieć stabilizację prądową, inaczej jest duże ryzyko uszkodzenia zasilanego z niego sprzętu.
  • Poziom 31  
    Kurcze, szkoda że nie mogę znaleźć poboru mocy takiej chłodni/lodówki, ale wydaje mi się że skoro zwykłe lodówki domowe mają 80 - 100W poboru, taka chłodnia nie będzie miała więcej niż 500 - 800W. Lecz jednak sprawdzę to dokładnie... Znalazłem mniej więcej 3 oferty które mnie zainteresowały, lecz jednak wciąż nie wiem które firmy są dobre, a które z niższej półki... Szczególnie chodzi mi o awaryjność takich agregatów. Numery aukcji:
    - 886880698
    - 890195131
    - 888756610

Która z nich była by najodpowiedniejsza?

waldekel napisał:
    Problem należy powierzyć firmie zajmującej się takimi robotami.

Czy wystarczy elektryk z uprawnieniami ekploatacyjnymi SEP do 15kV?
  • Poziom 28  
    Oczywiście, elektryk może być nawet bez uprawnień byle by kumał o co chodzi.
    dir3ctor napisał:
    Trochę dużo tych chłodziarek. .... Świetlówki i kasy fiskalne to pierdoły...... Pamiętaj że agregat musi mieć stabilizację prądową.

Słuszne uwagi. Do zasilania można wyselekcjonować obwody. Np. chłodziarki te z piwem i napojami można nie zasilać. Świetlówki też potrafią pożerać prąd, ale w tym przypadku też mogą świecić tylko niektóre. Chłodziarki te większe pobierają nawet 2000W.
  • Poziom 31  
    Oczywiście raczej nie chodzi mi o prostackie zasilanie typu "wpiąć agregat do gniazdka", a raczej zasilić z niego bezpośrednio te najbardziej potrzebne urządzenia wymienione wyżej, przez które nic się nie sprzeda a żywność może ulec uszkodzeniu... Czyli trzeba sprawdzić pobór mocy, czym zajmę się jutro i praktycznie już wszystko jasne:) Jeszcze jeśli ktoś mógłby napisać jakich firm się strzec a w jakie kierować?:)

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi:)
  • Poziom 14  
    Podstaw do dyskusji jest pomiar mocy pobieranej.
    Należy uwzględnić zapas mocy na agregacie[min ok50%]
    Opisy mocy na chińskich AP są często ,,brane z sufitu''
    Tam przelicznik to min x2.
    Elektryk bez uprawnień???-nie komentuję.
    SKLEP-zgłoszenie do ZE.[przełącznik spamel A-0-S]to dobre rozwiązanie]
  • Poziom 31  
    Czyli kierować się raczej w producentów typu Honda i Vanguard? Czy wszystkie produkty z zachodniej granicy są w miare dobre?
  • Poziom 25  
    Weź pod uwage ze lodówki maja bardzo ciężki rozruch. Napojom nic sie nie stanie.
  • Poziom 31  
    Cóż, oczywiście starałem się wytłumaczyć mojemu znajomemu, że lepiej mieć zapas, jednakże delikatnie mówiąc olał to, powiedział że taki wystarczy, i że chce tylko namiar na konkretny agregat z tego przedziału, resztą podobno zajmie się on... Więc ja już w taki aspekt ogólnie mówiąc "praktyczny" nie wnikam, mam mu tylko pomóc wybrać agregat 3-5kW, a że w tym jestem mało obeznany pytam tutaj, bo nie chcę mu polecić jakiegoś dziadostwa. Oczywiście chińskiego nigdy nie kupię ani nie polecę, aczkolwiek nie wiem jak jest z innymi firmami, pokroju mniej więcej tych, których numery aukcji wstawiłem wcześniej. Nie dopuścił on mnie niestety ani do tabliczek znamionowych, ani do rozdzielni, czyli nie pozostaje mi nic innego jak zająć się tym o co mnie poproszono:)

Ponawiam pytanie po raz kolejny, w jakie firmy się kierować, a jakie omijać? Pozdrawiam:)
  • Poziom 14  
    Ja bym sobie dał spokój w pomaganiu takiemu znajomemu. Skoro nie chce Cię słuchać, a w dodatku utrudnia pracę to podziękowałbym i powiedział, że się w tym nie orientuje, bo później będzie "Wiedziałeś, ale mnie nie przekonałeś".

Zacznij od przekonania ziomka do obliczeń zapotrzebowania mocy, a później niech weźmie ze sklepu kilka butelek z tych chłodni na butelki i coś mu wybierzesz :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli znajomy nie chce ci podać danych/parametrów to sobie odpuść:
    potem będzie doradziłeś mi i nie działa.
    Co prawda inna kategoria wagowa: Link ale:
    Klimatyzator pobiera 7,5kVA, ale przy rozruchu potrzebuje 45kVA.
  • Poziom 31  
    To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.
    forestx napisał:
    potem będzie doradziłeś mi i nie działa

I tym zdaniem posłużę się przy odmowie współpracy...:)

Dziękuje Panowie, nie ma tutaj "pomógł" więc nie kliknę, moja wdzięczność musi Wam wystarczyć...:)
    Pozdrawiam:)