Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

krups xp 7200 - nie wyrzuca fusów po zakończeniu parzenia

wgmajster 27 Jan 2010 08:07 5952 8
 • #1
  wgmajster
  Level 11  
  witam
  mam problem z ekspresem krups xp7200, parzy kawę prawidłowo, jednak po zakończeniu parzenia kapsułka nie jest wyrzucana do pojemnika.
  nie podnosi się do góry " talerzyk" który wypycha zaparzoną kawę - ten z którego ramię zgarnia fusy do pojemnika. zdaża sie to co parę parzeń - parokrotne użycie funkci czyszczenia powoduje że za 3, 4 razem tabletka jest usuwana.
  ma ktoś jakieś pomysły?
 • #2
  rchwastek1
  Level 10  
  Wydaj mi się choć nie jestem specjalistą że masz problem z zaworkiem który ostatnio rozbierałem. Proponuje go rozebrać i kuknąć czy z nim wszystko jest OK. Myślę że mogły się plastikowe trybki pozużywać i nie zawsze przełącza ciśnienie we właściwe miejsca tzn. np. pod tłoczek w piecyku do zaparzania. Po za tym radziłbym zwrócić uwagę czy cylinderek jest czysty bo może się tłoczek w nim blokować.
 • #3
  wgmajster
  Level 11  
  ,możesz bardziej sprecyzować pojęcie tłoczek, gdzie on sie znajduje - może jakieś zdjatko poglądowe masz?
 • #5
  calleb
  Level 12  
  Sprawdź czy nie jest to 7200 z początku produkcji /B lub /C może to obyć wina młynka (za dużo mieli)
  Pozdrawiam
 • #6
  Nie-psuj
  Level 11  
  może też byc jakieś uszkodzenie pod spodem tego "kociołka" w którym jest ten talerzyk. do góry jest on podnoszony mechanicznie. Tak mi się wydaje bynajmniej. :) Nie zwracałem dużej uwagi na tą część expresu, bo u mnie jeszcze jest wszystko ok.
 • #7
  rgrosiak
  Level 13  
  Witam,
  pozwolę sobie odświeżyć ten temat. Otóż mam podobny problem, co jakiś czas nie wyrzuca fusów do pojemnika, skutkiem tego nastepna kawa zasypuje starą, wszystko się zapycha, w końcu wyrzuca korki etc... i trzeba rozbierać i czyścić.

  Przyznam szczerze ze z tego expressu jestem już zdoktoryzowany dlatego pytanie jest do prawdziwych ekspertów bo to co mam zadziwia mnie do dzisiaj.
  Normalnie w tym modelu jest tak że dolny tłok przy powrocie jest podnoszony mechanicznie razem z posuwem górnego tłoka do pozycji górnej. Przy samej górze przesuwa się specjalne wahadełko i po prostu zrzuca pastylkę fusów do pojemnika. I tutaj "o dziwo" pojawia się mój problem :) Często pastylka z fusami po prostu przylepia się cała do górnego tłoka co powoduje że w momencie kiedy wahadełko przesuwa się to pastylka jest już za wysoko bo jest przyklejona do górnego tłoka.

  Konia z rzędem temu co rozgryzie dlaczego tak się dzieje ? Identyczny ekpress u znajomej i nigdy to nie występuje, a różnicy w budowie dosłownie żadnej. Myślę od dłuższego czasu i nie mam żądnej koncepcji dlaczego w moim tak się dzieje :/
  Moim zdaniem to jest w ogóle powód wielu uszkodzeń w tych expresach, tyle ze przeciętny użytkownik nie wie ze poprzednia kawa nie wyleciała i próbując robić kawe stwierdza uszkodzenie a ono nastapiło już kawę wcześniej :)


  Pozdrawiam
 • #8
  miki22222
  Level 12  
  zawór do wymiany całość trzeba rozebrać i przeczyścić te sitka w tłoku i cylindrze i sprawdzić wszystkie wężyki dokładnie czy powietrza nie łapie
 • #9
  rgrosiak
  Level 13  
  Który zawór do wymiany ?