Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

krups xp 7200 - nie wyrzuca fusów po zakończeniu parzenia

wgmajster 27 Sty 2010 08:07 4062 8
  • #1 27 Sty 2010 08:07
    wgmajster
    Poziom 10  

witam
    mam problem z ekspresem krups xp7200, parzy kawę prawidłowo, jednak po zakończeniu parzenia kapsułka nie jest wyrzucana do pojemnika.
    nie podnosi się do góry " talerzyk" który wypycha zaparzoną kawę - ten z którego ramię zgarnia fusy do pojemnika. zdaża sie to co parę parzeń - parokrotne użycie funkci czyszczenia powoduje że za 3, 4 razem tabletka jest usuwana.
    ma ktoś jakieś pomysły?

0 8
  • #2 29 Sty 2010 13:36
    rchwastek1
    Poziom 8  

Wydaj mi się choć nie jestem specjalistą że masz problem z zaworkiem który ostatnio rozbierałem. Proponuje go rozebrać i kuknąć czy z nim wszystko jest OK. Myślę że mogły się plastikowe trybki pozużywać i nie zawsze przełącza ciśnienie we właściwe miejsca tzn. np. pod tłoczek w piecyku do zaparzania. Po za tym radziłbym zwrócić uwagę czy cylinderek jest czysty bo może się tłoczek w nim blokować.

0
  • #3 29 Sty 2010 21:40
    wgmajster
    Poziom 10  

,możesz bardziej sprecyzować pojęcie tłoczek, gdzie on sie znajduje - może jakieś zdjatko poglądowe masz?

0
  • #5 15 Lut 2010 20:48
    calleb
    Poziom 11  

Sprawdź czy nie jest to 7200 z początku produkcji /B lub /C może to obyć wina młynka (za dużo mieli)
    Pozdrawiam

0
  • #6 07 Mar 2010 20:56
    Nie-psuj
    Poziom 10  

może też byc jakieś uszkodzenie pod spodem tego "kociołka" w którym jest ten talerzyk. do góry jest on podnoszony mechanicznie. Tak mi się wydaje bynajmniej. :) Nie zwracałem dużej uwagi na tą część expresu, bo u mnie jeszcze jest wszystko ok.

0
  • #7 21 Paź 2011 00:33
    rgrosiak
    Poziom 13  

Witam,
    pozwolę sobie odświeżyć ten temat. Otóż mam podobny problem, co jakiś czas nie wyrzuca fusów do pojemnika, skutkiem tego nastepna kawa zasypuje starą, wszystko się zapycha, w końcu wyrzuca korki etc... i trzeba rozbierać i czyścić.

Przyznam szczerze ze z tego expressu jestem już zdoktoryzowany dlatego pytanie jest do prawdziwych ekspertów bo to co mam zadziwia mnie do dzisiaj.
    Normalnie w tym modelu jest tak że dolny tłok przy powrocie jest podnoszony mechanicznie razem z posuwem górnego tłoka do pozycji górnej. Przy samej górze przesuwa się specjalne wahadełko i po prostu zrzuca pastylkę fusów do pojemnika. I tutaj "o dziwo" pojawia się mój problem :) Często pastylka z fusami po prostu przylepia się cała do górnego tłoka co powoduje że w momencie kiedy wahadełko przesuwa się to pastylka jest już za wysoko bo jest przyklejona do górnego tłoka.

Konia z rzędem temu co rozgryzie dlaczego tak się dzieje ? Identyczny ekpress u znajomej i nigdy to nie występuje, a różnicy w budowie dosłownie żadnej. Myślę od dłuższego czasu i nie mam żądnej koncepcji dlaczego w moim tak się dzieje :/
    Moim zdaniem to jest w ogóle powód wielu uszkodzeń w tych expresach, tyle ze przeciętny użytkownik nie wie ze poprzednia kawa nie wyleciała i próbując robić kawe stwierdza uszkodzenie a ono nastapiło już kawę wcześniej :)

Pozdrawiam

0
  • #8 17 Gru 2011 13:51
    miki22222
    Poziom 12  

zawór do wymiany całość trzeba rozebrać i przeczyścić te sitka w tłoku i cylindrze i sprawdzić wszystkie wężyki dokładnie czy powietrza nie łapie

0
  • #9 17 Gru 2011 14:56
    rgrosiak
    Poziom 13  

Który zawór do wymiany ?

1