Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja multiswitch'owa

nao22 27 Jan 2010 21:48 1878 10
    nao22
    Level 12  
    Witam,

Ostatnio zakupiłem podłączyłem splittery bezprzewodowe w moim domku, niestety gdy włączę na dole program np TVN24 a na innym telewizorze np TVN turbo po około 10 sekundach pada obraz:(. Powiem tylko ze mam zainstalowany multiswitch sygnał rozdzielony na 8 pomieszczeń (podłączone 2 tunery) . Dodam jeszcze gdy oglądamy np na 2 telewizorach program tvn24 oczywiście wszystko działa bezproblemowo, podobnie jak tvn turbo.

Od czego zacząć sprawdzanie?
    Czy mogą być zamienione kable miedzy konwerterem quatro a multiswitchem ? i mieć takie objawy ?
    joghurt
    Level 12  
    Mam podobny problem. Sygnał leci z instalacji zbiorczej z multiswitcha, a ja dodatkowo korzystam z przełącznika diseqc, aby odbierać z jednego kabla wchodzącego do mieszkania na dwóch tunerach. Teoretycznie to nie ma prawa działać, a przynajmniej się nie powinno. Jak oglądam na tej samej częstotliwości i polaryzacji to nie ma problemu, a jak na różnych to w drugim dekoderze siada obraz. Jeżeli jednak masz sygnał bezpośrednio z przełącznika to sugeruję, że może to być jednak jakaś wada multiswitcha.
    ansat
    Level 24  
    Aby to działało prawidłowo każdy dekoder MUSI mieć niezależny sygnał z multiswitcha innego rozwiązania tego problemu nie ma.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Kolego joghurt co ty za choinkę stworzyłeś i naprawdę masz farta że to działa!
    A kolega nao22 niech odłączy sygnał z anteny naziemnej w multiswichu.
    joghurt
    Level 12  
    dzac4 wrote:
    Kolego joghurt co ty za choinkę stworzyłeś i naprawdę masz farta że to działa!

Wiem, że tak się nie powinno, ale jestem rozsądnym użytkownikiem i wiem co mogę i jak odbierać, a co nie, na takiej "choince" ;-)
    ansat
    Level 24  
    To jeszcze pochwal się co to jest za diseqc to może jeszcze twój pomysł ktoś wykorzysta.
    joghurt
    Level 12  
    ansat wrote:
    To jeszcze pochwal się co to jest za diseqc

Nie wiem jaki jest producent. Kupił mi go kolega na giełdzie. Jest tylko żółta naklejka na której jest napisane gold edition, zakres częstotliwości i opis wyprowadzeń. Posiada jedno wejście i dwa wyjścia.
    ansat
    Level 24  
    kol.joghurt a czy ty wiesz co to jest diseqc. Wikipedia zaprasza do poczytania.
    nao22
    Level 12  
    panowie nie odbiegajmy od prawdziwego problemu :) niestety odłączenie anteny nie zmienia sytuacji... chyba jednak multiswitch padnięty.... acha kolego ansat każdy tuner jest osobno podłączony do multiswitcha.
    nao22
    Level 12  
    problem rozwiązany.... winny multiswitch....
    GKVIDEO
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Temat zamykam.
    Do autora tematu proszę na przyszłość po rozstrzygnięciu swojego problemu temat zamknąć.
    Regulamin p.10.2