Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Marea weekend 2.3 jtd/ kontrolka wtrysku, bledy komp?

27 Sty 2010 22:08 8636 17
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Nie trzeba sprawdzac bledu w momecie jego wystapienia. Sterownik silnika zapamieta blad i mozna go odczytac pozniej. Masz moze kody tych bledow?
  • Poziom 2  
    Mam identyczny problem. Udało Ci się może ustalić co jest przyczyną i jak to naprawić ?
  • Poziom 2  
    Dzięki, wczoraj dokładnie taką samą diagnozę postawiono. Oby wymiana czujnika zakończyła ten problem..
  • Poziom 2  
    A tak wogóle, orientuje się ktoś co ile kilometrów ten czujnik "pada"?
  • Poziom 2  
    Witam. Na forum Elek... jestem świeżakiem, więc na dzień dobry sorki za niedopatrzenie i błędy w zasadach.
    Czytając powyższy temat dyskusji podczepiam się z problemem jaki doskwiera od wczoraj mojemu autku.
    Posiadam Marea Weekend 1.9 JTD 115 KM.
    Od wczoraj pojawił się problem z niegasnącą kontrolką świec żarowych. Pojawiło się to w czasie jazdy. Nie ukrywam że lekko go pocisłem na czwartym biegu do 3.200 obr/min. Wtedy zapaliła sie kontrolka.
    Nadmienię że:
    -auto zakupiłem w lutym tego roku,
    -wymieniałem już czujnik prędkości obrotowej zamontowany na silniku ( auto po rozgrzaniu gasło podczas jazdy i nie można było go odpalić przez minimum kilkanaście minut. Tuż przed wymianą czujnika w serwisie autoryzowanym z Poroninie przed Zakopanem auto odpalało dopiero po kilkudziesięciu minutach,
    - nie wymieniałem rozrządu, przebieg 155 tys, zakładam że poprzedni belgijski właściciel zrobił to przy 80 tyś,
    - na tę chwilę auto normalnie pali za drugim obrotem rozrusznika przy pierwszym kręceniu,
    -wymieniany olej, nie filtr paliwa,
    - acha, kumpel ruszając za mną wspomniał że kopci mi auto. Uważam że jest to uwarunkowane chwilowymi wahaniami temperatury powietrza i dlatego auto czasami kopci a czasami nie. Druga sprawa to paliwo. Czasami naleje się na Schelu a czasami na Orlenie na osiedlu.
    Chyba wszystko co najważniejsze wspomniałem.
    Proszę o poradę co może być przyczyną. Na pierwszy rzut stawiam jakiś wtrysk ale dowiem się po kompie.
    Pozdrawiam i dziękuję za porady.
    Jak coś to kom. 607 270 935 lub mail wrobcio27(malpa)interia.pl
    Póki co forum.
    Acha, szukam dobrego mechanika od diesla w okolicach Katowic.
    Dzięki. Pozdrawiam i czekam na posty.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie.
    Problem opisany powyżej został załatwiony wymianą czujnika położenia wału.
    Niestety ale kilka dni temu pojawił się podobny problem. Po odpaleniu przy - 5 st. przejechał kilometr, zaświeciła się kontrolka wtrysku i zgasł silnik... Po odczekaniu kilku minut potrafił odpalić ponownie. Wtedy marchewa zgasła. kontynuując: Przejechałem kilkaset metrów i ponownie zgasł. Nie odpaliłem go tego samego wieczoru bo padł mi akumulator. Po naładowaniu kolejnego dnia rano podjąłem próbę odpalenia po wcześniejszym sprawdzeniu dolotu paliwa do pompy i wylotu paliwa. Odpalił ale po chwili jazdy- może 50 m.- zgasł. Dziwne nie chciał odpalić pomimo tego że marchewka poprawnie zgasła po chwili. Potem już tylko linka i pod domek.
    Do teraz mechanik stara się odnaleźć problem. Na kompie nic nie wyszło.
    Proszę poradźcie co może być przyczyną. Marea 1,9 JTD 2002 r.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    witam wrobcio możesz już troszkę minęło od czasu kiedy był założony temat ale czy mógłbyś mi powiedzieć co uzdrowiło twoje autko w końcu bo ja mam obecnie podobne problemy,dziękuje z góry
  • Poziom 2  
    Witam.
    Problem został załatwiony czyszczeniem wstępnego filtra paliwa który mieści się w baku.
    Poza tym wymieniłem dodatkowo filtr paliwa który woziłem już kilka miesięcy. Jak dotąd wszystko ok.
    Pozdrawiam.
    Jak coś to pisz.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odzew ja miałem wymieniany filtr paliwa oleju olej rozrząd itp sprawdzany komp podaje paliwo odpowiednia dawkę tak że, nie mam pojęcia co się dzieje
  • Poziom 9  
    Błędy były przyczyną złej pracy pompy wtryskowej ( kont wyprzedzenia wtrysku ) sprawa nie rozwiązana jeszcze do końca ale widać światełko w tunelu.
    Pozdrawiam