Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

maszyna do szycia łucznik 884

31 Sty 2010 12:23 4775 7
  • Poziom 9  
    Witam, mam pytanie. Wymieniłam kolo walcowe, palcowe zgodnie z radami jakie tutaj znalazłam. Wszystko poszło ok. Niestety teraz mam za luźny pasek, ten dłuższy. Jak go zdejmowałam był ok. Czy może trzeba go naciągnąć? Ale jak? Moja maszyna to Łucznik 884. Bardzo proszę o rade.
  • Specjalista AGD
    Jeżeli położysz maszynę to w połowie długości paska pod nim znajduje się rolka napinająca pasek.Regulacji dokonuje się od góry wkrętem.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź, staram się tak zrobić, ale ta rolka i tak sama się przesuwa z powrotem. Mam wrażenie że coś jest nie tak z tym pokrętłem. Chciałbym się do niego dostać z przodu maszyny, tylko jak mam zdjąć przednią pokrywę w miejscu gdzie prowadnik nici wchodzi w maszynę. Reszta pokrywy jest na docisk, więc to nie stanowi problemu.

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

Bez względu na wszystko, jak wyjąć ten prowadnik?
  • Specjalista AGD
    Prowadnik jest przykręcony na wkręt.
    Co ma pokrętło wybieraka ściegu do rolki napinającej pasek :?:
  • Poziom 9  
    Przepraszam, źle się wyraziłam. Chodziło mi o ten wkręt, którym reguluje się naciąg paska. Miałam wrażenie, że jak dostanę się od przodu maszyny, będę miała do niego lepszy dostęp i przy okazji dam rade zobaczyć dlaczego ta rolka od naciągu paska cofa się i nie trzyma naciągu. Skończyłam na tym, że urwałam prowadnik, ale jeśli on jest mocowany jakąś śrubą to nie problem. Nie wiem natomiast co z tą rolką, czy to jest jakaś usterka poważna, czy da się to zrobić w domu? Dziękuję za dotychczasowe rady.Były mi bardzo pomocne. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Przepraszam, czy jest ktoś, kto mógłby mi odpowiedzieć na pytanie? Bardzo proszę.
  • Specjalista AGD
    W jakim położeniu znajduje się ta rolka bo ja już całkowicie zgłupiałem o co chodzi :?:
  • Poziom 9  
    Jeśli dokonuję regulacji rolki za pomocą w/w wkrętu, ta rolka cofa się napinając pasek, ale kiedy przekręcam koło (chyba) zamachowe ona się wtedy cofa pod naporem paska i jestem w punkcie wyjścia.