Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Łucznik 884 - Maszyna plącze nici od spodu, szyje luźno

14 Oct 2013 23:35 60759 11
  • Level 2  
    Witam,

Zakupiłam używaną maszynę do szycia Łucznik 884.
    Maszyna jest sprawna, wymaga jednak naprawy lub wyregulowania.
    Maszyna szyje, jednak plącze nici od spodu, w najlepszym wypadku dolny szew jest luźny.
    Czytałam wątki na temat regulacji tej maszyny i zastosowałam się do wszystkich wskazówek, jednak problem pozostał nierozwiązany.
    Załączam kilka zdjęć, prezentujących problem.
    Jak widać na zdjęciach, od spodu nici plączą się lub szew jest luźny, natomiast od góry szew wygląda normalnie.
    Regulowałam poziom naprężenia nici górnej, jednak nic to nie zmieniło.
    Wyjęłam bębenek, okazało się, że jest uszczerbiony, tak jak to jest pokazane na ostatnim zdjęciu. Nie wiem jednak, czy może to być przyczyną tych problemów, czy ma to wpływ na jakość szycia.
    Jeśli może to być powodem tych problemów, zaopatrzę się w nowy bębenek, boję się jednak, że nie załatwi to sprawy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    Poluźnij w bębenku naciągnięcie nitki za dwa trzy stopnie i ustaw szerokość ściegu na 3. Poluźnij delikatnie trochę stopkę . powinno być ok . Co do bębenka. Musi być cały i nie posiadać żadnych uszkodzeń

Tak twierdzi moja zona ale nie wiem czy ma racje bo się nie znam na tym :)
  • Level 21  
    Takie uszkodzenie bebenka może powodować że nić podczas szycia może zaczepiać o wyszczerbienie i będzie zły ścieg lub nitka bedzie zrywana,
    Obowiązkowo najpierw nowy bebenek a następnie regulacja ściegu.
  • Level 2  
    Dziękuję za odpowiedzi, wyposażę się w nowy bębenek i zobaczymy czy to wystarczy. Zastanawia mnie jak poluźnić nić w bębenku. Wiem jak poluźnić nić górną, nie wiem jednak jak reguluje się naprężenie nici dolnej.
  • Level 9  
    U mnie sytuacja identyczna.
    Kłopoty zaczęły się kiedy byłem zmuszony delikatnie przesunąć kółko zębate napedzające posuw materiału. Kółko jest w połowie zużyte(zęby starte). Po delikatnym przesunięciu kółko zazębia się - posuw chodzi, ale występuje taka sama sytuacja jak u autora 1 postu w temacie. Ktoś coś podpowie? Z góry THX
  • Level 21  
    Skoro zęby zębatki palcowej napędzającej transport ząbkowy uległy zniszczeniu to ustawienia igły względem transportu też mogły się przestawić .Trzeba wymienić obie zębatki albo sprawdzić i wyregulować prawidłową pracę igły względem ząbków transportu. Na forum było już szczegółowo opisywane jak to zrobić,wystarczy poszukać.
  • Level 9  
    Dziękuje za sugestie, zatem poszukam sposobu regulacji
  • Level 10  
    Witam, dogadaliście się z tymi maszynami? Mam identyczną sytuację, plącze nić pod spodem. Wymienione zębatki, bębenek i wstępnie ustawiona regulacja napinacza nic nie daje, nie zabiera nici z dolnej szpulki. Pomoże ktoś?