Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać: CAMBR. AUDIO 540AV2 vs XINDAK A-06 vs ROTEL RA04

mm1240 02 Lut 2010 09:52 6530 11
  • #1 02 Lut 2010 09:52
    mm1240
    Poziom 8  

Witajcie.
    Otóż zamierzam zmienić wzmacniacz na nowszy. Obecnie posiadam NAD 3020 a zastanawiam się nad zakupem:
    CAMBR. AUDIO 540AV2
    XINDAK A-06
    ROTEL RA04

Jakie są wasze opinie na temat ww wzmaków?
    Czy różnica w dźwięku będzie bardzo odczuwalna w stasunku do NADa 3020?

Pokój 26m2, muzyka prawie wszystko po trochę z przewagą rocka.
    Kolumny narazie bez rewelacji ale to będzie następny zakup po wzmaku.

0 11
  • #2 02 Lut 2010 11:21
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

No jest jeszcze kilku "zawodników". Chciałbyś raczej nowy wzmacniacz? W tej klasie jest jeszcze 325bee. I z całym szacunkiem do innych podanych przez ciebie wzmacniaczy wybrał bym nad'a. Lub wyższego cambridga (640).

Jednak moim zdaniem powinieneś pomyśleć nad wymianą zestawu głośnikowego (jeśli on Ciebie nie satysfakcjonuje). 3020 pomimo niewielkiej mocy jest fajnym wzmacniaczem. Jaki zestaw głośnikowy posiadasz w tej chwili?

0
  • #3 02 Lut 2010 12:27
    mm1240
    Poziom 8  

Nie musi to być nowy wzmacniacz. Co do Nada 325 różne słyszałem opinie. Czy będzie jakaś większa różnica w dźwięku od Nada 3020? Bo jeśli nie to jest sens wymieniać?
    Głośniki które teraz posiadam to JAMO S 606. Gra to fajnie. Po zakupie wzmacniacza idą do wymiany na coś zdecydowanie lepszego- co? wezmę wzmak i pójdę na odsłuchy... Kwota do 2000,-
    W sumie mój Nad już ma swoje lata i pewnie będzie niedługo myślał o emeryturce :cry: dlatego chciałbym zmienić na coś nowszego..

1
  • #4 02 Lut 2010 19:45
    nitros66
    Poziom 25  

Zamiast Nad'a na emeryturkę wysłałbym te Jamo ( mimo, że nie najgorsze kolumienki ). W kwestii dźwięku to właśnie kolumny mają najwięcej do powiedzenia. Na Twoim miejscu pochodziłbym na odsłuchy z posiadanym aktualnie wzmacniaczem.

0
  • #5 02 Lut 2010 21:14
    RADUL
    Poziom 21  

Z nowych wzmaków w cenie do 2tyś. jednymi z najlepszych (o ile nie najlepszymi) są Xindak A-06 i Advance Acoustic MAP105.
    Jazgotliwą Kambodżę odradzam - już Nad C325BEE gra znacznie lepiej.

0
  • #6 02 Lut 2010 21:19
    mm1240
    Poziom 8  

Kolumienki jasne, że niedługo idą w odstawkę..
    Dobra to powiedzcie mi czy duża jest różnica w dźwięku między Nadem 3020 a Nadem 320? Jest sens zmienić?-mam okazję kupić takowego w fajnej cenie..

Wiem że 3020 jest niezły ale ma już swoje lata. Dlatego pytam czy coś z nowych konstrukcji (do 1500zl) będzie znacznie lepiej grało czy tylko trochę. Jeśli trochę lepiej to faktycznie zostawić staruszka a zainwestować więcej w lepsze kolumny.

0
  • #7 03 Lut 2010 10:47
    przemo-lukas

RADUL
    640 nie nazwał bym jazgotliwym wzmacniaczem (chyba, że miałeś na myśli "jazz-gotliwy" :D ). Są konfiguracje (wzmacniacz - zestaw głośnikowy), które nie brzmią dobrze z 640v2, ale z przyjaznym dla ucha tweeterem (n.p. vifa xt25) tworzą ciekawy duet. Przyznam, że z b&w 602 s3 nie brzmiał dobrze.
    Xindak, pomimo nikczemnych rozmiarów i tego, że to najniższy "klocek" firmy to ciekawa propozycja, ale moim zdaniem raczej do głosików nie przekraczających 6". Nie pamiętam duetu xindaka i zestawu z 7.5" midwooferem, który by mnie użekł.

0
  • #8 03 Lut 2010 15:49
    mm1240
    Poziom 8  

A więc.... Słuchałem dzisiaj Xindaka oraz Nad"a 326 i jestem głupszy niż byłem...
    Otóż utwory z instrumentami smyczkowymi + dla chińczyka, niskie tony + Nad, wokale remis, wysokie + chyba Xindak, średnica różnie więc remis.
    Jutro powtórka ale jeszcze posłucham ADVANCE ACOUSTIC MAP105

Ciężki wybór w jednym repertuarze Xindak lepiej brzmi a w drugim Nad.. na chwilę obecną chyba jednak Xindak

0
  • #9 03 Lut 2010 16:23
    przemo-lukas

Słuchałeś na zestawach głośnikowych, które posiadasz obecnie?
    Pamiętaj, że w jednej konfiguracji może okazać się ten, a w drugiej inny wzmacniacz lepszy. :D

0
  • #10 03 Lut 2010 17:19
    mm1240
    Poziom 8  

Nie, słuchałem na MONITOR AUDIO RX6. Najpirew chcę zakupić wzmacniacz a potem (za ok. 2 miechy) go pod pachę i na odsłuchy kolumn.

Słyszałem o Qba 300 AL że są to ciekawe kolumienki zna ktoś je?

0
  • #11 03 Lut 2010 22:24
    przemo-lukas

A może własna konstrukcja?
    Proponuję posłuchać esa triton 1 i wykonać samemu HDS180+XT25 W sieci jest projekt zwrotnicy.
    Jeśli nie czujesz się na siłach, to można zamówić obudowę u stolarza wg projektu, zwrotnicę zamówić w polinku, nawet z opisanymi przewodami połączeniowymi. Kupisz tam też pozostałe materiały do konstrukcji, po za głośnikami. :D

0
  • #12 05 Lut 2010 14:54
    mm1240
    Poziom 8  

No i stało się... zakupiłem Xindaka. Porównałem go również z Ca 550 i po 1,5 utworu zakończyłem przygodę z odsłuchem CA.
    Po podpięciu Xindaka w domu dźwięk wydaje się jeszcze lepszy niż podczas odsłuchu... złudzenie ?-pierwsze wrażenie?- się okaże.....
    Teraz czas zmienić kolumienki :D
    Wszystkim dziękuję za podpowiedzi.

0