Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony XPLOD XM-255EX - Jak zmostkować?

bartoszek55555 02 Feb 2010 19:11 5759 12
    bartoszek55555
    Level 10  
    Dzisiaj podłączyłem skrzynie basową pod ten właśnie wzmacniacz i wydaje mi się, że nie osiąga ona takiej mocy jak powinna. Wiem że zmostkowanie wzmacniacza powinno troche polepszyc sytuacje :D ale nigdy się tym nie zajmowałem ;p dlatego prosiłbym aby ktoś kto ma doświadczenie najlepiej na zdjęciach pokazał mi jak mam to zmostkować :P

a oto moj wzmacniacz
    http://www.allegro.pl/item892575117_wzmacniacz_sony_xplod_xm_255ex.html

z gory dziekuje za pomoc :)
    sanders156
    Level 35  
    Podlanczssz suba tak jak pokazuje napis MONO na wyjsciach glosnikowych ;)
    matiaudio
    Level 35  
    Proszę, nawet podpisałem Ci.

Sony XPLOD XM-255EX - Jak zmostkować?
    bartoszek55555
    Level 10  
    i tak właśnie robie ;/ i wydaje mi się że coś jest nie tak;/ Tuba ma 325W w RMS a wzmacniacz zmostkowany z tego co wiem powinien miec 140 W w RMS a slychac jak jakies 50W jest jakis inny powod czego moze tak byc?
    sanders156
    Level 35  
    A jak ma slychac jak wzmak jest prawie trzy razy za slaby ?
    polonez15
    Level 33  
    Kup subwoofer zamiast TUBY to się dowiesz;]
    sanders156
    Level 35  
    Jeszcze nie widzialem TUBY w samochodzie wiec pewnie i on jej nie ma ;)
    jarbarek
    Level 21  
    A ja widziałem :) Jest bardziej pokomplikowana niż bass pand, oczywiście nie mylić z walcem z tektury i głośnikiem w nim. Gość miał estradową tą tubę, tylko nie wiem, co miał za głośnik, bo membrana 'latała' na 3 centymetry :)
    sanders156
    Level 35  
    I co jaki efekt cisnieniowy ? Jak jakosc odsluchu ?
    jarbarek
    Level 21  
    Powiem Ci, ze to nawet grało, i nawet niezbyt muliło, bo gość słucha metalu (Judas Priest)

Dodano po 1 [minuty]:

A, i głośnik miał 100 Wat RMS, tylko nie powiem Ci, czym to zasilał

Dodano po 9 [minuty]:

Sanders, a ciekawe jak w konfrontacji z Voice Kraft wypadłby ten US Blaster : 902477697
    sanders156
    Level 35  
    Ciekawe :) No coz fajnie ze ktos probuje czegos nowego :)
    jarbarek
    Level 21  
    Też pewnie firma krzak, ale te dwa bezpieczniki 40 Amper nadają mu 'poważnego' wyglądu ;)
    sanders156
    Level 35  
    Wyglada powanie :) No napewno nie jest tak wewnatrz pusty jak VC bezpieczniki to juz okolo 1kW powinien miec :) Tak powaznie to takie wynalazki zawsze mnie ciekawily , zawsze bylo mi szkoda kasy zeby zobaczyc jak mocne sa te smieszne krzaki ale no coz po wygladzi sie nie ocenia ale nie wyglada az tak zle i calkiem mocny moze byc bo oczywiscie o jakosci tu nie rozmawiamy

Dodano po 46 [sekundy]:

Ale zastanawia mnie zawsze to ze bezpieczniki 80A moce w specyfikacji z kosmosu a terminale na kable 20mm2 max