Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacze Alpline - Kable

Chrupeq 05 Lut 2010 13:04 870 5
  • #1 05 Lut 2010 13:04
    Chrupeq
    Poziom 11  

Witam kupilem 3 uzywane wzmaki alpline
    wersje:
    3523
    Ten zmak bedzie podpiety normalnie na dwa kanaly po 60watt rms pod 4OHM i jesli ktos moze powiedzec mi jakiej grubosci kable kupic zeby nie bylo zadnych bajek.
    2x 3522
    te wzmakki beda mostkowane czyli 2x po 90 watt rms pod 4OHM i takze nie wiem jakie kable beda potrzebne i gdy podlacze wzmaka kablami RCA musze podlaczyc prawy i lewy kanal czy tak jak powinno byc do prawego prawy do lewego lewy.?

Z gory thx, wszystko by mi ulatwilo prace gdybym znal formule na grubosc kabli lub zasade.

0 5
  • Pomocny post
    #2 05 Lut 2010 13:32
    kamil907
    Poziom 28  

Wystarczy poszukać na forum, są tabelki dotyczące grubośc kabli zasilających. 20mm^2 już chyba wystarczy. Ja mam jeden wzmacniacz który ma w sumie podobną moc RMS do twoich trzech. Jak narazie zasilam go kablem 10mm^2 i gra ale wymienię go na 20mm. Możesz kupić przewody spawalnicze, żeby było taniej.

Dodano po 2 [minuty]:

Jeszcze takie pytanie poza tematem. Po co ci trzy wzmacniacze? Co będziesz nimi zasilał??

0
  • #3 05 Lut 2010 13:48
    Chrupeq
    Poziom 11  

Przewody spawalnicze nie mam pojecia co to.

Wzmak 3523 zasili przod 60x2 wsumie glsoniki pb 60-lc
    a z tylu na 6x9 podebne jeden wzmak pod jeden glosnik bo normalnie te 3522 maja 2x30wat rms a po mostku 1x90 wat rms a z tylu mam jbl 70wat w rms ale one sa do wymiany bo niepodoba mi sie ihc dzwiek

0
  • #4 05 Lut 2010 13:58
    kamil907
    Poziom 28  

Przewody spawalicze to te które stosuje się w spawarkach elektrycznych. Są sporo tańsze od tych oryginalnych dedykowanych do CarAudio a też się nadają.
    Na twoim miejscu w ogóle zrezygnował bym z tylnych głośników. Wystarczy dobry zestaw odseparowany z przodnu a jeśli będzie ci brakowało basu to niewielki subwoofer do bagażnika i zagra to o wiele lepiej niż głośniki z przodu w połączeniu z elipsami 6x9 z tyłu. O jakim dokładnie modelu PB na przód pisałeś bo nie spotkałem się z 60-lc. Może L-60c? Masz zestaw odseparowany (woofery + tweetery osobno)?

0
  • #5 06 Lut 2010 03:38
    Chrupeq
    Poziom 11  

L-60c ta dokladnie ten zestaw, chcialem kupic pb 6-es czy jakos tak ale byly tylko 5 calowki wiec wzielem L-60c. A co do tylu to z czasem bede myslal nad kompletem helix dark blue bo podobno ladnie graja a z tylu mam zamiar dac re xxx 12 tylko ze brakuje mi jeszcze 250 euro

wlasnie bo napisalem kabli zasilajacych a je dostane orginalne chodzi mi o kable z wzmaka do glosnika kierowac sie ta sama tabelka?

0
  • #6 06 Lut 2010 09:22
    powalla
    Moderator CarAudio

Polecam poczytać FAQ Nazara i forum!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo