Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JUNKERS KN-24 odłączenie TWR1

aapako 05 Feb 2010 18:19 4792 9
    aapako
    Level 2  
    Piec Junkers kn-24, "fachowiec" odłączył czujnik temperatury zewnętrznej, TWR1 a podłączył sterownik temperatury w pomieszczeniu AURATON 2005. Czy tak można było zrobić? Na sterowniku nastawiona jest temperatura 20 , a w domu mam 17. Na piecu też mam ustawioną temperaturę 20, a pompa cyrkulacyjna włącza się co 3 minuty. Piec nie reaguje na ten sterownik. Kiedy włączę sterowanie ręczne to i owszem w domu mam cieplej ale piec cały czas pracuje . W dodatku ustawienia na piecu TAC są po niemiecku. Jakie powinny być ustawienia na piecu.Dodam że w ubiegłym roku miałam ciepło w domu.
    12B
    Level 21  
    Poproś z powrotem tego "fachowca" niech poprawi. Auraton nie będzie współpracował z panelem TAC. Panel ma języki w zależności od wersji: niemiecki,francuski, angielski lub niemiecki, polski, angielski. Trzeba to tylko ustawić.
    aapako
    Level 2  
    Czy możesz mi wyjaśnić dlaczego AURATON nie będzie współpracoawał z TAC. Bo ja chyba muszę to wyjaśnić "fachowcowi" i co on ma zrobić.A może wiesz jak ustawić na język polski . Prosilabym o bardziej konkretną informację.
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Cyfrowy panel sterujący TAC zamontowany w kotle, jest fabrycznie zaprogramowany i gotowy do pracy. Umożliwia automatyczną regulację pogodową , programowanie czasowe i kontrolę całej instalacji grzewczej.

JUNKERS KN-24 odłączenie TWR1
    12B
    Level 21  
    Panel TAC w założeniu jest automatyką pogodową i nie współpracuje z dwupunktowymi regulatorami (załącz-wyłącz). Opcjonalnie jako zdalne sterowanie z pokoju można podłączyć TWR.
    Ustawienie języka jest w poziomie serwisowym. Może zobacz w instrukcji: http://www.szkolenia-junkers.pl/res-instrukcje.phtml?files_dir_id=558 - ściągnąć TAC-pl 12...42. W dokumentacji też o sterowaniu.
    Swoją drogą pogonił bym takiego "fachowca" co nie wie co ma zrobić i zaprosił bym kogoś z odpowiednią wiedzą.
    Ciekawi mnie natomiast gdzie on podłączył tego Auratona? Czy możesz dać jakieś fotki?
    aapako
    Level 2  
    Czy to znaczy , że z powrotem musi zamontować czujnik zewnętrzny? Bo w tej chwili piec mi warjuje a wlaściwie to bardziej ja. Na piecu mam takie ustawienia : tem. min. kotła 60, palnik włącza się i grzeje do 63 w tym momencie włącza sie pompa , palnik grzeje do 65 i temp. zaczyna spadać do 55 -a pompa wyłacza się przy 60. I tak jest co 5 minut. Możesz mi coś poradzić? Jutro go zawolam i zobaczę gdzie on podłaczył AURATON. DZIĘKUJĘ ZA POMOC.
  • Helpful post
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    aapako wrote:
    i zobaczę gdzie on podłaczył AURATON.

Pewnie wsunął przewód do skrzynki i zawiązał supełek

Dodano po 19 [sekundy]:

Teraz kocioł pracuje bez żadnego inteligentnego sterowania, tylko według temperatury zasilania i powrotu. Niech go znów podłączy, ...albo nie. Może coś spaprać. Poproś serwisanta Junkersa ze swojego regionu:
    Infolinia: 0 801 600 801
    Junkers Serwis: 0 801 300 810
    W sobotę też ktoś odbierze telefon.
  • Helpful post
    12B
    Level 21  
    Kolega mirrzo dobrze radzi - wezwij serwis!!!. Ten Twój fachman nie ma pojęcia co robi.
  • Helpful post
    sqpien
    Level 16  
    Witam!

Auraton pomimo że bardzo fajny regulator do Twojego kotła się nie nadaje. Programowanie czasów pracy kotła masz w panelu TAC. TWR1 spełnia inne funkcje - jest czujnikiem temperatury pomieszczenia, ustawia tryb pracy automatyki, umożliwia korektę zaprogramowanej temperatury.
    Czyli koniecznie go podłączyć, auraton zwrócić magikowi i odebrać pieniadze.
    Natomiast piszesz "czujnik zewnętrzny" mam nadzieje, ze przy okazji magik nie odłączył czujnika zewnętrznego - to inna część automatyki - czujnik umieszczony na zewnątrz domu, który daje informacje o temperaturze zewnętrznej automatyce kotła. TWR1 to zdalny regulator, lub inaczej go mozna nazwać czujnik wewnętrzny.
    aapako
    Level 2  
    Witam
    Dziękuję wszystkim za cenne porady fachowe. Problem swój rozwiązałam ponownie wstawiając TWR1. Rzeczywiście praca pieca JUNKERS KN-24 jest ściśle związana z TWR1 i urządzenia tego nie wolno odłączać. Piec znowu pracuje tak jak powinien.