Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JUNKERS KN-24 odłączenie TWR1

aapako 05 Feb 2010 18:19 4792 9
 • #1
  aapako
  Level 2  
  Piec Junkers kn-24, "fachowiec" odłączył czujnik temperatury zewnętrznej, TWR1 a podłączył sterownik temperatury w pomieszczeniu AURATON 2005. Czy tak można było zrobić? Na sterowniku nastawiona jest temperatura 20 , a w domu mam 17. Na piecu też mam ustawioną temperaturę 20, a pompa cyrkulacyjna włącza się co 3 minuty. Piec nie reaguje na ten sterownik. Kiedy włączę sterowanie ręczne to i owszem w domu mam cieplej ale piec cały czas pracuje . W dodatku ustawienia na piecu TAC są po niemiecku. Jakie powinny być ustawienia na piecu.Dodam że w ubiegłym roku miałam ciepło w domu.
 • #2
  12B
  Level 21  
  Poproś z powrotem tego "fachowca" niech poprawi. Auraton nie będzie współpracował z panelem TAC. Panel ma języki w zależności od wersji: niemiecki,francuski, angielski lub niemiecki, polski, angielski. Trzeba to tylko ustawić.
 • #3
  aapako
  Level 2  
  Czy możesz mi wyjaśnić dlaczego AURATON nie będzie współpracoawał z TAC. Bo ja chyba muszę to wyjaśnić "fachowcowi" i co on ma zrobić.A może wiesz jak ustawić na język polski . Prosilabym o bardziej konkretną informację.
 • #4
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Cyfrowy panel sterujący TAC zamontowany w kotle, jest fabrycznie zaprogramowany i gotowy do pracy. Umożliwia automatyczną regulację pogodową , programowanie czasowe i kontrolę całej instalacji grzewczej.

  JUNKERS KN-24 odłączenie TWR1
 • #5
  12B
  Level 21  
  Panel TAC w założeniu jest automatyką pogodową i nie współpracuje z dwupunktowymi regulatorami (załącz-wyłącz). Opcjonalnie jako zdalne sterowanie z pokoju można podłączyć TWR.
  Ustawienie języka jest w poziomie serwisowym. Może zobacz w instrukcji: http://www.szkolenia-junkers.pl/res-instrukcje.phtml?files_dir_id=558 - ściągnąć TAC-pl 12...42. W dokumentacji też o sterowaniu.
  Swoją drogą pogonił bym takiego "fachowca" co nie wie co ma zrobić i zaprosił bym kogoś z odpowiednią wiedzą.
  Ciekawi mnie natomiast gdzie on podłączył tego Auratona? Czy możesz dać jakieś fotki?
 • #6
  aapako
  Level 2  
  Czy to znaczy , że z powrotem musi zamontować czujnik zewnętrzny? Bo w tej chwili piec mi warjuje a wlaściwie to bardziej ja. Na piecu mam takie ustawienia : tem. min. kotła 60, palnik włącza się i grzeje do 63 w tym momencie włącza sie pompa , palnik grzeje do 65 i temp. zaczyna spadać do 55 -a pompa wyłacza się przy 60. I tak jest co 5 minut. Możesz mi coś poradzić? Jutro go zawolam i zobaczę gdzie on podłaczył AURATON. DZIĘKUJĘ ZA POMOC.
 • Helpful post
  #7
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  aapako wrote:
  i zobaczę gdzie on podłaczył AURATON.


  Pewnie wsunął przewód do skrzynki i zawiązał supełek

  Dodano po 19 [sekundy]:

  Teraz kocioł pracuje bez żadnego inteligentnego sterowania, tylko według temperatury zasilania i powrotu. Niech go znów podłączy, ...albo nie. Może coś spaprać. Poproś serwisanta Junkersa ze swojego regionu:
  Infolinia: 0 801 600 801
  Junkers Serwis: 0 801 300 810
  W sobotę też ktoś odbierze telefon.
 • Helpful post
  #8
  12B
  Level 21  
  Kolega mirrzo dobrze radzi - wezwij serwis!!!. Ten Twój fachman nie ma pojęcia co robi.
 • Helpful post
  #9
  sqpien
  Level 16  
  Witam!

  Auraton pomimo że bardzo fajny regulator do Twojego kotła się nie nadaje. Programowanie czasów pracy kotła masz w panelu TAC. TWR1 spełnia inne funkcje - jest czujnikiem temperatury pomieszczenia, ustawia tryb pracy automatyki, umożliwia korektę zaprogramowanej temperatury.
  Czyli koniecznie go podłączyć, auraton zwrócić magikowi i odebrać pieniadze.
  Natomiast piszesz "czujnik zewnętrzny" mam nadzieje, ze przy okazji magik nie odłączył czujnika zewnętrznego - to inna część automatyki - czujnik umieszczony na zewnątrz domu, który daje informacje o temperaturze zewnętrznej automatyce kotła. TWR1 to zdalny regulator, lub inaczej go mozna nazwać czujnik wewnętrzny.
 • #10
  aapako
  Level 2  
  Witam
  Dziękuję wszystkim za cenne porady fachowe. Problem swój rozwiązałam ponownie wstawiając TWR1. Rzeczywiście praca pieca JUNKERS KN-24 jest ściśle związana z TWR1 i urządzenia tego nie wolno odłączać. Piec znowu pracuje tak jak powinien.