Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator PIC JDM V2 za 9.99zł na allegro

09 Lut 2010 19:21 4152 7
  • #1 09 Lut 2010 19:21
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 09 Lut 2010 19:42
    krzysiek1959
    Użytkownik obserwowany

Kolego same podstawki mówią za siebie że za dużo ukladów nim nie zaprogramujesz, od razu zrób zakup programator o większej możliwości programowalnych układów i tylko te Programuje procesory PIC 16F628, 16F84, 12C508, 12F675-tem może mieć problem ,co do jakiejś v2 na załaczonym obrazku nic nie widać by był rozbudowany -jest standartowy
    Mam jeden nowy do odstąpienia za 8zł + koszty 6zł

0
  • #3 09 Lut 2010 19:53
    Mat_91
    Poziom 25  

Jeżeli chodzi o JDM'a to sobie od razu odpuść, u mnie nie działał, u kuzyna poszedł od kopa, jak się okazało jest wrażliwy na napięcia panujące na porcie COM, nie na każdej płycie głównej ruszy:|

EDIT:
    Zdecydowanie polecam Ci Brennera 8 albo 9.
    Brenner 8 obsługuje większość układów pic oraz dspic30, brenner9 ma natomiast wsparcie dla pic24f, pic24h i dspic33.

A jeżeli naprawdę myślisz o programowaniu piców i dspiców to zaopatrz się w debuger ICD2.

0
  • #4 09 Lut 2010 20:29
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 09 Lut 2010 20:35
    Mat_91
    Poziom 25  

A sprawdziłeś dobrze czy JDM obsługuje w ogóle dspic? Bo mi sie wydaje że jednak nie.

I jeżeli mówisz że na uC i programator chcesz wydać kilkadziesiąt złotych to zainwestuj w brennera8, koszt jego budowy jest mały, nie przekroczy 30zł, obsługuje ponad 350 uC (w tym dsPIC30)- dla porównania JDM z allegro obsługuje całe 11 piców z seri 16, tyle co nic.

I myślę że to Cię zainteresuje: Link
    dsPIC33, PIC24h itp można programować brennerem8 po wgraniu softu od 9 i po użyciu przejściówki składającej się z kilku rezystorów i diod zenera.

Szczerze mówiąc nie wiem, dla dsPIC korzystam z kompilatora od microchipa, przez 2 miesiące jest pełna wersja a później ograniczenie optymalizacji do któregoś poziomu- nie pamiętam którego, jak znajdę to napiszę tutaj:)

EDIT:
    Po 60 dniach ograniczenie optymalizacji do poziomu pierwszego, poza tym brak ograniczeń.

EDIT 2:
    Jest jeszcze wersja w pełni darmowa "academic USE", z otwartym kodem itp, chyba bez ograniczeń- ale ręki sobie nie dam uciąć.
    Gdzieś kiedyś czytałem że można sobie dla własnego użytku skompilować cały otwarty kod i ma się w pełni funkcjonalny kompilator bez żadnych ograniczeń ale nic nie szukałem w tym zakresie (wiem tyle że gdzieś dzwony dzwonią ale nie wiadomo w którym kościele:p).

0
  • Pomocny post
    #6 09 Lut 2010 22:56
    adamwesola
    Poziom 24  

Cytat:
    Moje pytanie brzmi: czy jak podłączę taki prymitywny programator pod odpowiednie piny większego PIC-ka, np. jakiegoś taniego dsPIC'a to czy da się go zaprogramować?

Podstawki 8 i 18 pinów ? jak chcesz to możesz je stamtąd wyrwać a w odpowiednie miejsca (vcc,vpp,gnd,data,clock) dolutować pięciożyłowy kabelek i masz już icsp.
    Oprócz icd2 używam bardzo często jdm-a z programem winpic, w jego katalogu jest plik devices.ini , są tam zawarte informacje o obsługiwanych procesorach, możesz dopisywać te których potrzebujesz - ich dane znajdziesz w katalogu microchip\mplab ide\device.
    Owszem, mogą wystąpić problemy współpracy z portem com, i nie będzie tak dobry jak icd2, ale za 10zł warto spróbować.

0
  • #7 09 Lut 2010 22:59
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

_Robak_ napisał:
    Programator programatorem, ale czy w kwestii kompilatora się coś zmieniło? Bo jeszcze 3 lata temu żadnego znanego mi darmowego nie było ;/

To jest dobry powód żeby przerzucić się na ARMy [; Kod kompilatora może i jest dostępny, ale z tego co wiem tak czy siak nie będzie wtedy dostępny optymalizator (jest "oddzielnym" projektem chyba), więc...

4\/3!!

0
  • #8 09 Lut 2010 23:06
    528649
    Użytkownik usunął konto