Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik poziomu paliwa i kontrolka paliwa wskazują ciągle z

grehio 19 Lut 2010 22:23 11309 6
  • #1 19 Lut 2010 22:23
    grehio
    Poziom 9  

witam jak w temacie mam problem ze wskaźnikiem paliwa... chodzi mi o to ze wskaźnik poziomu paliwa ciagle pokazuje mi pusty zbiornik mimo ze tankowalem i wogole... wie ktos moze jaka jest przyczyna nie dzialania tego wskaznika czy moze czyjnika??? z gory dzieki za pomoc

1 6
  • #2 19 Lut 2010 22:29
    pioart
    Poziom 37  

Witam
    Na moje to woda w tym parowcu zamarzła i to w dodatku na małej ilości wody , dlatego po dolaniu wody nadal pokazuje że nic tam nie ma .
    Kolego przyczyn może być wiele ale żeby można było o czymś podyskutować to chociaż podaj model i rocznik tego parostatku , bo nie wiemy czy jest to barka czy statek oceaniczny ..
    Pozdrawiam

-1
  • #3 19 Lut 2010 22:38
    przem27
    Poziom 30  

Napisz może jaki to samochód? Chociaż chyba właśnie przetłumaczyłem "na nasze" wypowiedź poprzednika:)
    Jakaś radosna twórczość zapanowała ostatnio na forum:) wiosna??:)
    pozdr

2
  • #4 19 Lut 2010 22:48
    g73
    Poziom 17  

Witam,kolego przed włączeniem zapłonu skazówka jest na zerze czy przed zerem opisz dokładnie pozdrawiam

2
  • #5 20 Lut 2010 00:34
    bigbith
    Poziom 13  

Kolego prawdopodobnie zawiesił ci sie suwak z czujnika poziomu paliwa i dlatego masz taka sytuacje. Czujniki poziomu paliwa działaja w podobny sposób masz pływak który utrzymuje sie na powierzchni paliwa, unosi on dźwigienke po drucie oporowym, zmiana oporu jest proporcjonalna do zmiany poziomu paliwa w zbiorniku. Tylko teraz małe ale, spotkalem sie z 2 rozwiązaniami, albo im więcej paliwa tym mniejszy opór, lub na odwrót im wiecej paliwa tym większy opór. Najłatwiej bez wymontowywania zbiornika (bo nie we wszystkich autach jest łatwy dostęp do czujnika poziomu paliwa. odnajdź kable biegnące z czujnika umieszczonego na zbiorniku. odepnij zmierz ich opór (ohm - mozesz uzyc miernika uniwersalnego z marketu za 20 zeta) przy dwóch stanach zbiornika (np przed tankowaniem i po) jeśli będzie róznica to znaczy ze czujnik masz ok tylko gdzieś w instalacji jest jakieś zwarcie, jesli różnica nie występuje to czujnik do wymiany.

Dodano po 1 [minuty]:

aha niektóre czujniki mają rozdzielone sekcje oporowe dla poziomu paliwa i rezerwy, wiec nie chciałbym być złym prorokiem ale moim zdaniem to wina czujnika poziomu paliwa na zbiorniku. spróbuj postukac może tylko sie zawiesił.

2
  • #6 20 Lut 2010 06:09
    grehio
    Poziom 9  

Model samochodu to seat toledo 2.0 gt z 93r a co do wskazówki i na zapłonie i odpalonym silniku jest poniżej zera

0