Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL 45010 problem z pobieraniem wody

26 Lut 2010 11:06 12519 5
 • Poziom 2  
  Witam,
  Po włączeniu zmywarka zaczyna wypompowywać wodę i po kliku minutach stwierdza, że nie może wylać wody (przerywany sygnał dźwiękowy, ciagłe mruganie diody programu, dwukrotne mrugnięcie diody końca programu).
  Awaria nastąpiła po wymyciu w zmywarce rusztu spryskanego uniwersalnym śrotkiem do mycia - cała zmywarka wypełniła się pianą, która wydostała się również przez drzwi na zewątrz, po usunięciu piany zmywarka wylała jeszcze resztki wody i koniec.
  Elektorzawór sprawny, ręcznie wlana do zmywarki woda zostaje wypompowana więc odpływ drożny, nie ma wycieku - w misce sucho, pływak nie włączył aquastopu, na module elektroniki nie ma żadnych śladów wskazujacych ze dostała się tam piana.
  Czy jest w zmywarce jakiś czujnik wysyłający do sterownika sygnał, ze woda została wypompowana?
  Będę wdzięczny za każdą sugestię.
 • Metal Work Pneumatic
 • Poziom 15  
  Piana dała sygnał,że cały czas jest woda.Odpowietrz układ hydrostatyczny,albo odczekaj,az piana opadnie i sam się naprawi
 • Metal Work Pneumatic
 • Poziom 2  
  Witam,
  Od awarii mineło już 6 dni - piana chyba już opadła a zmywarka dalej wypompowuje wodę. Gdzie w tym modelu szukać układu hydrostatycznego. Przepraszam, ale pierwszy raz zabieram sie do naprawiania zmywarki.
 • Poziom 28  
  Przyczyny mogą być trzy 1 to co już przedmówca stwierdził zapchany układ hydrostatu lub 2 układ hydrostatu elektrozaworu zapchany (w electrolux-ach elektrozawór posiada dodatkowy hydrostat) 3 zmywarka działa w trybie awaryjnym w misce pod zmywarką znajduję się woda po wycieku piany . W pierwszym przypadku wystarczy przedmuchać hydrostat (trzeba zmywarkę położyć na "plecy" i zdjąć pokrywę to [miska układu awaryjnego] znajdująca pod zmywarką) rozwiąże to również przypadek nr3. W przypadku nr 2 trzeba zamknąć wodę i wykręcić elektrozawór do elektrozaworu dołączone będę dwa wężyki ten cienki zagiąć i zacisnąć opaską ( nie podłączać go) resztę podłączyć i uruchomić.
 • Poziom 15  
  Jeśli jest zatkany zawór wejściowy to wystarczy tylko zakręcić kran i odkręcić wąż,a sam się odblokuje i nie trzeba zatykać cienkiej rurki do odcinki poboru wody
 • Poziom 2  
  Elektrozawór w tym modelu jest na końcu (początku??) węża poboru wody, tuż przy kranie - nie widziałem tam żadnego cienkiego wężyka. Oddałem zmywarkę do autoryzowanego serwisu - diagnoza: uszkodzony panel sterujący, cena naprawy prawie 600 zł (oj boli bardzo, zwłaszcza że zmywarka niecałe 3 miesiące po gwarancji). Pytanie tylko jak to się mogło stać, bo w takie zbiegi okoliczności nie wierzę.