Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP D1660 nie widzi pojemnika.

Leon45 05 Mar 2010 20:27 3726 7
  • #1 05 Mar 2010 20:27
    Leon45
    Poziom 9  

Ponieważ post wylądował w koszu a nie znalazłem bardziej zbliżonego założyłem nowy temat, proszę o umieszczeniu w odpowiednim miejscu jak tu jest źle albo podanie linku na właściwy.

Drukarka HP D1660 po krótkim użytkowaniu nie widzi pojemnika kolorowego.Miga światełko, czarny jest ok. Po wyjęciu pojemnika kolorowego wszystko jest ok. i drukuje. Natomiast z pojemnikiem kolorowym nie chce drukować. Jest na to rada? Przemywałem styki na pojemniku i w drukarce. Co zrobić aby było dobrze? Czy kupno nowego pojemnika załatwi pozytywnie sprawę? Zaznaczam że pojemnik jest oryginalny. Miał ktoś podobne problemy?

Moderowany przez rys57:

Leon45 napisał:
    Ponieważ post wylądował w koszu a nie znalazłem bardziej zbliżonego założyłem nowy temat, ...
    Bardzo dobrze, i tak trzymać :spoko:

0 7
  • #2 05 Mar 2010 20:31
    endriuf
    Spec od drukarek

Wymień kartridż. Jak nie pomoże to masz uszkodzoną karetkę.

0
  • #3 05 Mar 2010 21:03
    Leon45
    Poziom 9  

Kolorowy pojemnik to koszt około 60 zł. a może więcej. Czy możliwe żeby uszkodzona była karetka skoro czarny drukuje bez problemów?
    Jak wymienię pojemnik a nic to nie da to jestem w plecy.

0
  • #4 05 Mar 2010 21:11
    endriuf
    Spec od drukarek

Może być uszkodzone gniazdo koloru. Jeśli dobrze przeczyściłeś styki to nie ma rady, trzeba wymienić, żeby się upewnić. Możesz jeszcze kupić lub pożyczyć pusty i wtedy sprawdzić. Albo oddać do serwisu. Ja np. za sprawdzenie nie liczę. Więcej jak 20zł nie powinieneś zapłacić.

0
  • #5 05 Mar 2010 21:19
    Leon45
    Poziom 9  

Dzięki za radę, szkoda tylko że tak daleko mieszkasz.

0
  • #6 13 Mar 2010 12:05
    Leon45
    Poziom 9  

A oto odpowiedź pomocy technicznej HP do której zwróciłem się o pomoc w/w temacie. Myślę że nie popełniam nadużycia.
    cyt. "Proszę wyjąć tusze z urządzenia i odłączyć kabel usb. Teraz proszę wyłączyć urządzenie z przycisku i odłączyć kabel zasilający od urządzenia (najwygodniej będzie odłączyć bezpośrednio z tyłu urządzenia). Następnie proszę trzymając oba przycisk Power podłączyć kabel zasilający do urządzenia i po około 5 sekundach puścić przycisk. Jeżeli urządzenie się nie włączyło to proszę włączyć je przyciskiem."

Jest jeszcze jeden problem związany z drukarką HP D1660 z którym nie mogę se poradzić. Otóż jak klikam drukuj, to drukarkę trzeba ręcznie włączyć przyciskiem, inaczej nie zacznie drukować.
    Poprzednie drukarki będąc w stanie wyłączonym same się włączały i zaczynały drukać, ta niestety nie. Jest na to jakieś rozwiązanie?

0
  • #7 13 Mar 2010 15:17
    endriuf
    Spec od drukarek

Te nowe tak nie działają.

0
  • #8 14 Mar 2010 18:55
    Leon45
    Poziom 9  

Jak rozumiem to kolega wie co pisze. Dzięki za porady, dziwne te nowe pomysły HP, mam na myśli brak resetu pojemnika, konieczność włączenia drukarki, ciekawi mnie co jeszcze mnie zadziwi. Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów