Witam
W jaki sposób mogę skonfigurowac atmegę 8 aby odbiór rc5 zrealizować na timerze1.Ta timerze 0 mam odliczanie sekund oczywiście wprzerwaniu.Mam skonfigurowane tak:
ten program działa mi do momentu jak zahaszuje tą linie w obsłudze rc5
Getrc5(address , Command)
jeżeli jest aktywana ta komenda pomimo że nieprzychodzi przerwanie z czujnika
wówczas wchodzi do petli do .. loop
i na tym koniec niema wyjścia już do odczytu procedury sekundy
Wydaje mi się jakby RC5 używało tego samego przerwania co sekunda?
Może ktoś mi wytłumaczy jak oddzielić te przerwania?
Dziękuje za pomoc
W jaki sposób mogę skonfigurowac atmegę 8 aby odbiór rc5 zrealizować na timerze1.Ta timerze 0 mam odliczanie sekund oczywiście wprzerwaniu.Mam skonfigurowane tak:
Config Int1 = Low Level , [timer = 1]
Config Rc5 = Pind.3 [timer = 1]
Enable Int1
Enable Interrupts
On Int1 Rc5
Config Timer0 = Timer , Prescale = 1024
Enable Interrupts
Enable Timer0
Timer0 = 61
On Timer0 Sekunda
do
...
loop
Sekunda:
Timer0 = 61
Incr Czas
If Czas = 40 Then
Czas = 0
Incr Sek
End If
Return
rc5:
Disable Int1
Enable Interrupts
Getrc5(address , Command)
If Address <> 255 And Command <> 255 Then
Command = Command And &B01111111
Set Odb
End If
Return
ten program działa mi do momentu jak zahaszuje tą linie w obsłudze rc5
Getrc5(address , Command)
jeżeli jest aktywana ta komenda pomimo że nieprzychodzi przerwanie z czujnika
wówczas wchodzi do petli do .. loop
i na tym koniec niema wyjścia już do odczytu procedury sekundy
Wydaje mi się jakby RC5 używało tego samego przerwania co sekunda?
Może ktoś mi wytłumaczy jak oddzielić te przerwania?
Dziękuje za pomoc