Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DUAL C828 - DECK nie ciagnie kaset

14 Jan 2003 18:15 2405 7
  • Level 43  
    Nie wiem za co się wziąc czy padł procesor czy paski trzasły (ciężko dostać się do nich) ... po włożeniu kasety (urwana klapa więc układ optyczny kontrolowania istnenia kasety wewnątrz mechanizmu jest ciągle włączony. Wsadzam i gdy naciskam play włacza się mechanizm prawoskrętny zmieniają konfiguracje 3 serwoprzekaźniki[ takie jakieś podskakujące wały] w miedzyczasie inny siłownik przełącza dłuuuugi przełącznik na płytce i zmieniany jest układ dwóch przekaźników. I tak w kółko zmienia puki nia zakryje szczelin że kaseta została wyciągnięta

układ mikroprocesorowy działa bo przelącznik trybów działa ...

czy ktoś już naprawiał tego typu magnetofony
  • Level 43  
    silniki OK nie zauważyłem dokładnie na czym polega problem... nie kręci się wałek dociskający kasete w obu częsciach pewnie będzie sprzężony mechanicznie (nie widac tego w takiej wąskiej mechanice)

Pasek dociskowy poszedł pewnie albo go jeszcze lepiej przerwało ewentualnie za mocno dociska :)

kwestia jak na razie mechaniczna

gdy ręką zasymuluje istnienie kasety wówczas włączy się prawe kółko.... włączony przycisk play ze strzałką w prawo i kręci się sama pokrętnica od kasety (kułeczko) a rolka docikowa milcz ygdy dam play lewoskrętny wówczas działa od razu autorewers rolka i napęd kasety nie odpowiada i wlącza się play w prawo

opis dziwnej usterki (awarii)

po otwarciu i załączeniu magnetofonuwybiło bezpiecznik od lampki podswietlającej i silnika, najdalej od przodu umiejscowiony bezpiecznik wysiadl 1,25 A nie mam zapasowego dla ciekawości wymieniłem miejscami z układu logicznego (guziki na blacie)

przy okazji coś zasmrodziło

no i okazuje się że wałek stalowy dociskający gumowy (pociągacz tasmy działa - a prócz tego nic nie działa. działają jeszcze diody wysterowania - pukając głowicą pokazują (coś)

Sprawdziłem prądy w układzie zasilający uklad logiczny guzikowy nie przekracza 10 mA (może dziadowski miernik)

pomóżce co trzasło opłaca się to robić czy od razu wyrzucać - bo go taki gościu porzyczył od drecha i zrąbał mu się podczas pracy normatywnej i ten go sciga :)
  • Level 43  
    działa :) !!! udało się tylko trzeba właczyć na przewijanie zeby chwyciło (3 szybkie impulsy), a potem play już działa dalej...

zwykła złośliwość dźwięk z tego czegoś jest przecudny :) 4 rodzaje wyboru taśm dolby nr/ mpx wszystkie bajery, 2 mikrofony jak się gosciu wkurzy to od niego to kupie mnie tam nie przeszkadza te szybkie naciskanie żeby wlączyć :) ale przydałby mi się schemat :(

ale co to za działanie paski słabe na granicy wytrzymałości trzeba odpowiednio wsadzić kasete od "mocniejszej" strony - ale jest lepiej niz było wystarczyło nim poruszać sam się dziad naprawił częściowo