Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston uno 24 mi -zapalnik się nie wyłącza i wyskakuje błąd

13 Mar 2010 17:49 7495 19
 • Poziom 9  
  Witam proszę o pomoc... mam problem z piecem Ariston a mianowicie po włączeniu go zapalnik zapala piec, ale daje iskrę bez przerwy mimo zapalenia się pieca i po kilku sekundach piec się wygasza i wyświetla błąd. Proszę o porady...
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Trzeba zacząć od wyczyszczenia do błysku elektrody jonizacyjnej . W niej tkwi problem . A może trzeba by ją już wymienić ... ?
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  raq1987 napisał:
  Witam proszę o pomoc... mam problem z piecem Ariston a mianowicie po włączeniu go zapalnik zapala piec, ale daje iskrę bez przerwy mimo zapalenia się pieca i po kilku sekundach piec się wygasza i wyświetla błąd. Proszę o porady...


  Warto przejrzeć: elektrody 990436, cena 1 szt. 56,00 i generator 65100552 Sit, cena 1 szt. 88,00 netto. Jak widać kwoty niewielkie. Jeśli to elektroda, to zlokalizuj która z dwóch, stan zużycia i poprostu ją lub je wymień.
 • Poziom 9  
  Dzieki wielkie za rady od jutra zabiore się za rozkręcanie pieca i sprawdzanie...

  Dodano po 1 [minuty]:

  A moglibyście mi napisać gdzie moge dostać taką elektrode i generator ??
 • Poziom 9  
  Witam ponownie, najświeższe informacje z prób naprawienia pieca... niestety wyczyszczenie elektrod nic nie pomogło... a generator który podaje iskrę do elektrody podaje ją nieustannie nawet po odpaleniu pieca aż do momentu pokazania się błędu... Powiedzcie jak można sprawdzić ten generator...
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Generator sobie podaruj , jest ok. Napisz ,czy palnik zapala się i gaśnie , czy wcale . Należy teraz przyjrzeć się zespołowi gazowemu . Sprawdzić cewki elektrozaworów , zmierzyć ciśnienia , wykonać ewentualne regulacje ... Ale to już zadanie dla serwisu . Potrzeba odpowiednich narzędzi i troszkę części i umiejętności .
 • Poziom 9  
  To jest tak... włączam piec do prądu i on się normalnie zapala z tym że iskra jest podawana bez przerwy tak jak by piec nie widział że już odpalił i po kilku sekundach wyskakuje błąd tej zapalarki. Próbowałem zamieniać elektrody bo tam są dwie jedna do zapalania druga do wykrywania ognia i na obydwóch się tak samo zachowuje. Wyciągana była także cała płytka i sprawdzał ją elektronik, powiedział że z nią jest wszystko w porządku.

 • Moderator na urlopie...
  Jeżeli płyta OK, czyli błąd jonizacji. Skoro nie pomogło czyszczenie elektrody, sprawdź jeszcze połączenia elektryczne, a potem wymień elektrodę.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  A jednoznacznie będzie można określić vzy elektroda jest dobra ,jeśli zmierzysz prąd jonizacji. Wykonaj pomiar i napisz jaki wynik .
 • Specjalista - systemy grzewcze
  w/w objawy to ewidentna elektronika. Kilka razy zdarzał mi się ten problem u klientów. Najczęściej uszkodzeniu ulega dioda przy wyjściu cz. jonizacji na płycie lub transoptor sterujący jonizacją. Pozdrawiam
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Odważna diagnoza . Tak na odległość...?
 • Poziom 12  
  Sprawdź też podłączenie zasilania do pieca. Czasami tak się dzieje jak zamienisz fazę z zerem.:D:D:D:D:D:D
 • Poziom 1  
  Witam. Użytkuję piec Ariston Uno 24 MFFi. Jest problem z zapłonem. Piec jest bardzo kapryśny. Potrafi pracować bez zarzutu kilkanaście godzin, a czasem w ciągu kwadransa wyłączyć się kilka razy. Zapala się wtedy standardowo czerwona kontrolka. Był pan serwisant (autoryzowany), ale nic nie poradził. Załamka, bo zima idzie, pieca nie możemy ciągle resetować, a ratunku z nikąd :(
  Co zrobić?
 • Poziom 30  
  Wypucuj elektrodę jonizacyjną i sprawdż czy jest ogrzewana płomieniem
 • Poziom 11  
  Witam, Sprawdź napięcia na na zenerze przy kondensatorze oznaczonym jako „ C901” czy jest napięcie 6,2V jeżeli jest napięcie to prawdopodobnie nie masz sterowania na bazie tranzystora oznaczonego jako Q900 (BC327). Spowodowane jest to główne uszkodzeniem kondensatora oznaczonego jako C900 lub C901, oba mają wartość 10nF. Jest to standardowa usterka w tych piecach wynikająca z przepięć w sieci 230V. Po naprawie radze zastosować listwę filtrującą napięcie zasilania pieca.

  Pozdrawiam serwisantów aristona, koszt naprawy 0,70 zł nowa płyta średnio 700zł + montaż serwisanta.
 • Poziom 2  
  Witam,

  Miałem taki sam problem z piecem tyle że Ariston Microsystem 10. Piec zapalał iskrownik podawał iskrę cały czas przez ok 6 sekund po czym wywalał błąd i wszystko gasło.
  Rozwiązanie problemu proste, tak jak napisał Janusz Adamek wystarczyło obrócić wtyczkę. 2 godziny zabawy i rozebranie połowy pieca.
 • Poziom 12  
  Niedawno w kotle Ariston Uno miałem nasilający się z czasem problem wchodzenia w blokadę, z zapaloną czerwoną diodą. Podczas pracy słychać było przeskoki iskry pomimo działającego palnika. Powodem był niesprawny układ jonizacyjnej kontroli płomienia, dokładnie zaś kondensator MKP 0,1uF ~275V, który w bardzo znacznym stopniu utracił pojemność. Kondensator ten jest oznaczony jako C903 i znajduje się na płycie sterownika poniżej transformatora. Po wymianie kondensatora problem ustąpił.
 • Poziom 9  
  Zdecydowanie wystaczy zamiana kabli we wtyczce.