Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston uno 24 mi -zapalnik się nie wyłącza i wyskakuje błąd

raq1987 13 Mar 2010 17:49 7123 19
  • #1 13 Mar 2010 17:49
    raq1987
    Poziom 9  

Witam proszę o pomoc... mam problem z piecem Ariston a mianowicie po włączeniu go zapalnik zapala piec, ale daje iskrę bez przerwy mimo zapalenia się pieca i po kilku sekundach piec się wygasza i wyświetla błąd. Proszę o porady...

0 19
  • #2 13 Mar 2010 17:59
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Trzeba zacząć od wyczyszczenia do błysku elektrody jonizacyjnej . W niej tkwi problem . A może trzeba by ją już wymienić ... ?

0
  • Pomocny post
    #4 13 Mar 2010 18:47
    systemgaz
    Poziom 23  

raq1987 napisał:
    Witam proszę o pomoc... mam problem z piecem Ariston a mianowicie po włączeniu go zapalnik zapala piec, ale daje iskrę bez przerwy mimo zapalenia się pieca i po kilku sekundach piec się wygasza i wyświetla błąd. Proszę o porady...

Warto przejrzeć: elektrody 990436, cena 1 szt. 56,00 i generator 65100552 Sit, cena 1 szt. 88,00 netto. Jak widać kwoty niewielkie. Jeśli to elektroda, to zlokalizuj która z dwóch, stan zużycia i poprostu ją lub je wymień.

0
  • #5 13 Mar 2010 19:18
    raq1987
    Poziom 9  

Dzieki wielkie za rady od jutra zabiore się za rozkręcanie pieca i sprawdzanie...

Dodano po 1 [minuty]:

A moglibyście mi napisać gdzie moge dostać taką elektrode i generator ??

0
  • #7 14 Mar 2010 15:15
    raq1987
    Poziom 9  

Witam ponownie, najświeższe informacje z prób naprawienia pieca... niestety wyczyszczenie elektrod nic nie pomogło... a generator który podaje iskrę do elektrody podaje ją nieustannie nawet po odpaleniu pieca aż do momentu pokazania się błędu... Powiedzcie jak można sprawdzić ten generator...

0
  • #8 14 Mar 2010 19:20
    serwisant73

Generator sobie podaruj , jest ok. Napisz ,czy palnik zapala się i gaśnie , czy wcale . Należy teraz przyjrzeć się zespołowi gazowemu . Sprawdzić cewki elektrozaworów , zmierzyć ciśnienia , wykonać ewentualne regulacje ... Ale to już zadanie dla serwisu . Potrzeba odpowiednich narzędzi i troszkę części i umiejętności .

1
  • #9 14 Mar 2010 20:44
    raq1987
    Poziom 9  

To jest tak... włączam piec do prądu i on się normalnie zapala z tym że iskra jest podawana bez przerwy tak jak by piec nie widział że już odpalił i po kilku sekundach wyskakuje błąd tej zapalarki. Próbowałem zamieniać elektrody bo tam są dwie jedna do zapalania druga do wykrywania ognia i na obydwóch się tak samo zachowuje. Wyciągana była także cała płytka i sprawdzał ją elektronik, powiedział że z nią jest wszystko w porządku.

1
  • #10 14 Mar 2010 21:04
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Jeżeli płyta OK, czyli błąd jonizacji. Skoro nie pomogło czyszczenie elektrody, sprawdź jeszcze połączenia elektryczne, a potem wymień elektrodę.

1
  • #11 15 Mar 2010 06:39
    serwisant73

A jednoznacznie będzie można określić vzy elektroda jest dobra ,jeśli zmierzysz prąd jonizacji. Wykonaj pomiar i napisz jaki wynik .

0
  • #12 15 Mar 2010 09:24
    fatum1976
    Specjalista - systemy grzewcze

w/w objawy to ewidentna elektronika. Kilka razy zdarzał mi się ten problem u klientów. Najczęściej uszkodzeniu ulega dioda przy wyjściu cz. jonizacji na płycie lub transoptor sterujący jonizacją. Pozdrawiam

1
  • #13 15 Mar 2010 19:24
    serwisant73

Odważna diagnoza . Tak na odległość...?

0
  • #14 17 Mar 2010 22:20
    Janusz Adamek
    Poziom 12  

Sprawdź też podłączenie zasilania do pieca. Czasami tak się dzieje jak zamienisz fazę z zerem.:D:D:D:D:D:D

0
  • #15 23 Gru 2011 21:41
    silvasilva
    Poziom 1  

Witam. Użytkuję piec Ariston Uno 24 MFFi. Jest problem z zapłonem. Piec jest bardzo kapryśny. Potrafi pracować bez zarzutu kilkanaście godzin, a czasem w ciągu kwadransa wyłączyć się kilka razy. Zapala się wtedy standardowo czerwona kontrolka. Był pan serwisant (autoryzowany), ale nic nie poradził. Załamka, bo zima idzie, pieca nie możemy ciągle resetować, a ratunku z nikąd :(
    Co zrobić?

0
  • #16 23 Gru 2011 22:08
    zybie
    Poziom 30  

Wypucuj elektrodę jonizacyjną i sprawdż czy jest ogrzewana płomieniem

0
  • #17 03 Sty 2012 23:22
    Saraceni
    Poziom 11  

Witam, Sprawdź napięcia na na zenerze przy kondensatorze oznaczonym jako „ C901” czy jest napięcie 6,2V jeżeli jest napięcie to prawdopodobnie nie masz sterowania na bazie tranzystora oznaczonego jako Q900 (BC327). Spowodowane jest to główne uszkodzeniem kondensatora oznaczonego jako C900 lub C901, oba mają wartość 10nF. Jest to standardowa usterka w tych piecach wynikająca z przepięć w sieci 230V. Po naprawie radze zastosować listwę filtrującą napięcie zasilania pieca.

Pozdrawiam serwisantów aristona, koszt naprawy 0,70 zł nowa płyta średnio 700zł + montaż serwisanta.

2
  • #18 04 Lut 2012 00:25
    saucio
    Poziom 2  

Witam,

Miałem taki sam problem z piecem tyle że Ariston Microsystem 10. Piec zapalał iskrownik podawał iskrę cały czas przez ok 6 sekund po czym wywalał błąd i wszystko gasło.
    Rozwiązanie problemu proste, tak jak napisał Janusz Adamek wystarczyło obrócić wtyczkę. 2 godziny zabawy i rozebranie połowy pieca.

0
  • #19 09 Cze 2013 20:32
    ar_j
    Poziom 12  

Niedawno w kotle Ariston Uno miałem nasilający się z czasem problem wchodzenia w blokadę, z zapaloną czerwoną diodą. Podczas pracy słychać było przeskoki iskry pomimo działającego palnika. Powodem był niesprawny układ jonizacyjnej kontroli płomienia, dokładnie zaś kondensator MKP 0,1uF ~275V, który w bardzo znacznym stopniu utracił pojemność. Kondensator ten jest oznaczony jako C903 i znajduje się na płycie sterownika poniżej transformatora. Po wymianie kondensatora problem ustąpił.

0
  • #20 11 Lis 2013 11:34
    eles12
    Poziom 9  

Zdecydowanie wystaczy zamiana kabli we wtyczce.

2