Witam wszystkich czy istnieje jakiś układ do regulacji obrotów silnika chodzi o pralkę polar jak zaczyna wirować to wchodzi na pełne obroty i bardzo przy tym szarpie mi chodzi oto żeby się stopniowo silnik rozpędzał aż do pełnych obrotów widziałem coś takiego w pralce bosch ale nie mogę znaleść schematu i nie wiem jak to jest rozwiązane układowo.Proszę o rady.